Новини

 

Представлено результати Всеукраїнського конкурсу авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів «Нові технології у новій школі»

 

14 листопада  2023 року Державною науковою установою «Інститут модернізації змісту освіти» у співпраці з Державним закладом вищої освіти «Університет менеджменту освіти» НАПН України та Українським науково-методичним центром практичної психології і соціальної роботи НАПН України проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Психосоціальний супровід учасників освітнього процесу під час війни в Україні: результати ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів «Нові технології у новій школі» у номінації «Профілактичні програми».

Подія об’єднала учасників, членів центрального організаційного комітету та журі ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів «Нові технології у новій школі». До заходу долучились керівники (директори) навчально-методичних центрів ∕ кабінетів / лабораторій психологічної служби, практичні психологи і соціальні педагоги, педагогічні працівники закладів освіти.

Учасників заходу привітали: Олена ДУБОВИК, заступниця директора Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», Віталій ПАНОК, директор Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи Національної академії педагогічних наук України, доктор психологічних наук, професор, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, в. о. академіка-секретаря Відділення психології та спеціальної педагогіки Національної академії педагогічних наук України; Олена БОНДАРЧУК, завідувачка кафедри психології управління Центрального інституту післядипломної освіти Державного закладу вищої освіти «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України, докторка психологічних наук, професорка, заслужена працівниця освіти України; Анастасія ГОЛОТЕНКО, представниця Координаційного центру з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України.

На конференції було обговорено актуальні питання розвитку психологічної служби в закладах освіти та забезпечення психологічного супроводу учасників освітнього процесу в період війни в Україні. Значну увагу було приділено результатам Всеукраїнського конкурсу авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів «Нові технології у новій школі» у номінації «Профілактичні програми».

Оголосили  Подяку Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти»  учасникам  Всеукраїнського конкурсу Сінченко Ользі практичній психологині Запорізької гімназії № 89 Запорізької міської ради Запорізької області та Нечитайло Оксані практичній психологині Володимирівського ліцею «Успіх» Широківської сільської ради Запорізького району Запорізької області  за високу професійну майстерність, ефективне впровадження інноваційних технологій та значний особистий внесок у розвиток психологічної служби у системі освіти України. Детальніше.




 





Заходи до Всесвітнього дня психічного здоров’я

10 жовтня відзначається Всесвітній день психічного здоров’я. Ментальне здоров’я є важливою складовою психофізичного розвитку здобувачів освіти, що поєднує здоровий дух, гарне фізичне самопочуття та психіку людини із соціальним складником.
    З метою підвищення рівня обізнаності щодо проблем психічного здоров’я рекомендуємо провести у закладах освіти усіх рівнів просвітницько-профілактичні заходи (педагоги мають самі визначити, коли і у який час провести івенти у форматі флешмобів, челенджів, «психологічних хвилинок» тощо), що допоможуть здобувачам освіти впоратися зі стресом та його наслідками, емоційно налаштуватися на урок, на плідну роботу, сприятимуть атмосфері емоційного відновлення, почуттю безпеки та психоемоційного комфорту.
    Для сприяння формуванню культури піклування про ментальне здоров'я, розуміння та надання інструментів, які допоможуть дбати про свій внутрішній стан, рекомендуємо педагогічним працівникам використовувати матеріали, що додаються та взяти участь у циклі тренінгів для практичних психологів і педагогічних працівників закладів освіти для підвищення їх резильєнтності та розширення компетенцій у надані психосоціальної підтримки здобувачам освіти та їхнім родинам



28 вересня 2023 року
Семінар "Саморегуляція стресостійкості особистості педагогічного працівника"

(присутні 92 учасника)

Відбувся семінар (в режимі відео конференції на платформі Zoom) на тему: «Саморегуляція стресостійкості особистості педагогічного працівника». Керівник семінару: Ганна Лисак, методист обласного науково-методичного центру КЗ «ЗОІППО» ЗОР. Під час заходу було розглянуто актуальні питання під час проведення освітнього процесу в період надзвичайних ситуацій: підходи розкриття поняття стресостійкості і резилієнтності та мезанізмів їх формування; складники резильєнтності; обговорили особливості саморегуляції емоцій та власної стресостійкості. Також висвітили питання колективної стійкості, ролі здорових стосунків в педагогічному колективі та шляхів їхньої побудови.




Відеозапис

Матеріали

 


Серпневі студії. Майстер клас від Олени Сироватко

(31 серпня 2023 року – 158 осіб)

 

31 серпня 2023 р. в межах Серпневих студій відбувся майстер клас «Невідкладні завдання надання першої психологічної допомоги учасникам освітнього процесу під час та після завершення воєнних дій» для працівників психологічної служби закладів освіти всіх типів (практичних психологів та соціальних педагогів) Запорізького регіону. Спікер заходу методист обласного науково-методичного центру Олена Сироватко, яка висвітила невідкладні завдання психологічної служби в новому навчальному році та акцентувала увагу фахівців на важливих моментах в роботі психолога й соціального педагога закладів освіти.

Матеріали

Відеозапис


Шановні освітяни!


Щорічно напередодні нового навчального року в Україні для Вас проводяться Серпневі наради, зустрічі, конференції.
Педагогічні, науково-педагогічні працівники комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної освіти» Запорізької обласної ради, як завжди, підготували різноманітні заходи й запрошують Вас взяти участь у СЕРПНЕВИХ СТУДІЯХ, які відбуватимуться із 22 серпня по 20 вересня 2023 року. Відкрито попередню реєстрацію для участі. Після проведення заходів у доступі будуть покликання на матеріали.
За результатами Серпневих студій видаватимуться такі електронні сертифікати: 
«Сертифікат учасника заходу» (2 год) за участь у методичних заходах згідно із додатками 1, 2, 3;
«Сертифікат спікера» (5 год) – за презентацію власного досвіду, підготовку та проведення заходів (майстер-класів, тренінгів, воркшопів тощо) (додатки 2, 3).
Чекаємо на Вас на наших заходах.



Відбувся вебінар «Практика підтримки та збереження психічного здоров'я учасників освітнього процесу у воєнний та повоєнний час»

18 травня 2023 р. в межах Міжнародної науково-практичної конференції «Освіта та наука крізь виклики сьогодення» відбувся вебінар «Практика підтримки та збереження психічного здоров'я учасників освітнього процесу у воєнний та повоєнний час» для працівників психологічної служби закладів освіти всіх типів (практичних психологів та соціальних педагогів) Запорізького регіону. Модератором та спікером заходу стала методист обласного науково-методичного центру Олена Сироватко, яка висвітила питання психологічного практикування як сфери відповідальності практичного психолога, його мету та очікуваний результат.

Також, запрошеними спікерами стали: Нечитайло Оксана - практичний психолог Володимирівського ліцею «Успіх» Широківської сільської ради Запорізького району Запорізької області, спеціаліст вищої категорії, Сінченко Ольга  -  практичний психолог Запорізької гімназії № 89 Запорізької міської ради Запорізької області, спеціаліст вищої категорії, Антоненко Ірина - практичний психолог Запорізької гімназії № 106 Запорізької міської ради Запорізької області, спеціаліст вищої категорії, практичний психолог-методист, Васьковцова Юлія - практичний психолог Запорізької гімназія № 31 Запорізької міської ради Запорізької області, спеціаліст вищої категорії

Оксана Нечитайло разом з Ольгою  Сінченко  у своєму виступі на тему: «Арт-вправи у профілактичній роботі практичного психолога під час проведення «години психолога»», представили свій досвід проведення години психолога та продемонстрували найдієвіші практичні вправи. Ірина Антоненко в своєму виступі на тему: «Експрес-методи щодо зняття почуття тривоги і страху учасників освітнього процесу» презентувала методики які гарно себе зарекомендувала в  практиці, а саме «Ключ Алієва», ізраїльська вправа з 4-х етапів для швидкого зняття стресу та інші. Юлія Васьковцова з темою «Арт-терапія як дієвий інструмент практичного психолога з розвитку  стресостійкості учасників освітнього процесу» розповіла про свій позитивний досвід використання казкотерапії  у поєднанні з іншими арт-терапевтичними практиками. Усі презентації спікерів та запис заходу можна переглянути перейшовши за  покликанням нижче.

Відеозапис

Матеріали

 


До відома!



Відбулася серія міжнародних вебінарів (Україна - Польща - Ізраїль) «Психологічне здоров'я особистості в умовах війни і повоєнний час» організованих Центральним інститутом післядипломної освіти державного закладу вищої освіти Університету менеджменту освіти.

Вебінар 1 серії міжнародних вебінарів (Україна - Польща - Ізраїль) «Психологічне здоров'я особистості в умовах війни і повоєнний час» в межах акції ЦІПО ДЗВО УМО «Освітня ватра перемоги» від  22.03.2023. Спікери: Олена Бондарчук, Наталія Пінчук  Відеозапис https://youtu.be/wu_3WBBpfy0

 

ІІ вебінар із серії Міжнародних вебінарів (Україна-Польща-Ізраїль) «Психологічне здоров'я особистості в умовах війни і повоєнний час» в межах акції ЦІПО ДЗВО УМО «Освітня ватра перемоги»

Частина перша від 28.03.2023.  Спікер: Дафна МАКСИМОВ ШАРОН, освітній психолог, міжнародний експерт з роботи з травмою та посттравмою у дітей та підлітків, Керівник міжнародного проєкту Хібукі-терапія, керівник Благодійних реабілітаційних центрів допомоги дітям та сім'ї KinderVelt, здобувач PhD з психології кафедри ПУ ЦІПО ДЗВО «УМО».  Питання для обговорення: 1. Дитяча травма війни: індикатори та умови подолання. 2. Хібукі-терапія як засіб підтримки та відновлення психологічного здоров’я. Відеозапис https://youtu.be/oFOkBXDyInI

 

Друга частина ІІ вебінару  від 04.04.2023р. "Хібукі-терапія як засіб підтримки та відновлення психологічного здоров'я" Спікер: Дафна МАКСИМОВ ШАРОН, освітній психолог, міжнародний експерт з роботи з травмою та посттравмою у дітей та підлітків, Керівник міжнародного проєкту Хібукі-терапія, керівник Благодійних реабілітаційних центрів допомоги дітям та сім'ї KinderVelt, добувач PhD з психології кафедри ПУ ЦІПО ДЗВО «УМО» (Ізраїль). Відеозапис  https://youtu.be/HxWBIh8k3n4

 

ІІІ вебінар  12.04.2023р. «Піраміда Ділтса: використання коучингу у забезпеченні психологічного здоров'я особистості в умовах війни та повоєнний час». Спікер:  Томаш КУК, повноважний представник ректора Вищої школи Humanitas, акредитований коуч Міжнародної федерації коучингу (PCC ICF) (Польща ) Відеозапис https://youtu.be/cksqx7bDtcg

 

IV вебінар від 19.04.23 на тему: "Технологія забезпечення психічного здоров’я персоналу освітніх організацій в умовах війни". Спікер:  Людмила КАРАМУШКА. заступник директора Інституту психологи Імені Г.С. Костюка НАГІН України, професор кафедри психологи управління ЦІПО ДЗВО "УМО", академік НАПН України, доктор психологічних наук, професор, Президент Української асоціації організаційних психологів і психологів праці, Заслужений працівник освіти України (Україна). Відеозапис https://youtu.be/0usqQGtJc70

V вебінар  від 26.04.2023р. на тему: "Технологія психологічної допомоги українцям, які опинилися в Німеччині під час війни". Спікер: Оксана КРЕДЕНЦЕР, провідний науковий співробітник лабораторії організаційної та соціальної психології Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України, доктор психологічних наук, доцент, професор кафедри психології та педагогіки КНЕУ, член Виконавчої Дирекції Української Асоціації організаційних психологів та психологів праці (Україна) Відеозапис https://youtu.be/3HjCORUg4lQ

РОЗВИТОК ФАХОВИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ ПРАЦІВНИКІВ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ

Державною науковою установою «Інститут модернізації змісту освіти» було організовано і проведено серію вебінарів з розвитку фахових компетентностей працівників психологічної служби. Більш детальна інформація на інформаційній сторінці ДНУ «ІМЗО» 

Вступне слово Ольги Флярковської, кандидатки педагогічних наук, начальниці відділу психологічного супроводу та соціально-педагогічної  роботи  Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти»: https://youtu.be/oScHmKgABwA

Вебінар «Організація діяльності фахівців психологічної служби у системі освіти». Спікерка: Олена Черниш, психологиня у галузі розвитку емоційного інтелекту, корекції невротичних порушень, наслідків психологічної травми та проблем розвитку особистості, АРТ-терапевтка. Матеріали вебінару можна переглянути за покликанням: https://youtu.be/rV-2VV_7szM

Вебінар «Організація роботи з педагогічним колективом працівниками психологічної служби». Спікерка: Олена Черниш, психологиня у галузі розвитку емоційного інтелекту, корекції невротичних порушень, наслідків психологічної травми та проблем розвитку особистості, АРТ-терапевтка. Матеріали вебінару можна переглянути за покликанням: https://youtu.be/fR4RvCYE7AU

Вебінар «Електронне заповнення журналу практичного психолога». Спікерка: Вікторія Козачишина, методист Навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти Вінницької області. Матеріали вебінару можна переглянути за покликанням: https://youtu.be/-_7vM2NfWPA

Вебінар «Запити учасників освітнього процесу до фахівця психологічної служби у системі освіти України». Спікерка: Олена Черниш, психологиня у галузі розвитку емоційного інтелекту, корекції невротичних порушень, наслідків психологічної травми та проблем розвитку особистості, АРТ- терапевтка. Матеріали вебінару можна переглянути за покликанням:  https://youtu.be/Y2_RZFfUrzo

Відбулася обласна «гаряча лінія» 

(присутні 187 учасника)

20 квітня 2023 р. відбулася обласна «гаряча лінія» працівників психологічної служби закладів освіти Запорізької області з теми «Актуальні завдання діяльності психологічної служби в системі загальної середньої освіти». В заході взяли участь 187 фахівця закладів освіти усіх типів.
Працівники психологічної служби закладів освіти Запорізької області активно опановують автоматизовану інформаційну систему "Я психолог", продовжують використовувати платформу Екосистеми психологічної допомоги у сфері освіти, в рамках Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки.

Сироватко Олена Миколаївна висвітила  актуальні питання професійної діяльності, що пов՚язані з наданням психологічної підтримки, тематику звернень з боку педагогів та батьків, акцентовано увагу на технологіях роботи з дітьми, які отримали травматичний досвід, мають ознаки ПТСР та потребують психологічного супроводу у новому освітньому середовищі після внутрішнього переміщення.
Практичні матеріали «гарячої лінії»
Відеозапис та презентацію заходу.

Відбулася чергова обласна «гаряча лінія» 

(присутні 122 учасника)

23 лютого 2023 р. відбулася чергова обласна «гаряча лінія» працівників психологічної служби закладів освіти Запорізької області з теми «Актуальні завдання діяльності психологічної служби в системі загальної середньої освіти». В заході взяли участь 122 фахівця закладів освіти усіх типів.
Працівники психологічної служби закладів освіти Запорізької області активно включились в інформаційну кампанію з метою долучення до користування порталом «Екосистема психологічної допомоги у сфері освіти», створеного МОН України та ДНУ «ІМЗО», та познайомилися з рішенням стратегічної сесії «Удосконалення діяльності фахівців психологічної служби», що відбулася 21 лютого 2023 р. в рамках Екосистеми психологічної допомоги у сфері освіти, в рамках Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки.

В ході «гарячої лінії» розглянуто нагальні проблеми діяльності практичних психологів та соціальних педагогів, питання реєстрації для авторизації у АІС "Я - ПСИХОЛОГ" до 15 березня 2023р., актуальні питання професійної діяльності, що пов՚язані з наданням психологічної підтримки, тематику звернень з боку педагогів та батьків, акцентовано увагу на технологіях роботи з дітьми, які отримали травматичний досвід, мають ознаки ПТСР та потребують психологічного супроводу у новому освітньому середовищі після внутрішнього переміщення.
В процесі обміну думками з՚ясовано чи вистачає фахівцям знань з надання допомоги з питань збереження ментального здоров’я учасників освітнього процесу, чи володіють навичками самодопомоги та піклуються про своє ментальне здоров’я, чи достатньо діагностичного інструментарію для надання допомоги та підтримки учасників освітнього процесу. Усім учасникам «гарячої лінії» надано практичні матеріали, відеозапис та презентацію заходу.


До відома!

22 лютого 2023 року в межах Екосистеми психологічної допомоги у сфері освіти з метою реалізації Національної програми психічного здоров'я та психосоціальної підтримки за ініціативою першої леді України Олени Зеленської Міністерство освіти і науки України проводить практичний семінар.
Захід відбудеться 22 лютого 2023 року о 15.00 у форматі онлайн.
Взяти участь у вебінарі можна за покликанням.


Шановні практичні психологи та соціальні педагоги закладів освіти Запорізької області!


21 лютого 2023 р. об 11.00. в межах Екосистеми психологічної допомоги у сфері освіти відбудеться стратегічна сесія «Удосконалення діяльності фахівців психологічної служби» для забезпечення ментального здоров’я учасників освітнього процесу під час військової агресії рф. Захід організовано Міністерством освіти і науки України та ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти».
Порядок денний:
1. Принципи організації психосоціальної підтримки та психологічної допомоги у сфері освіти України.
2. Актуальні проблеми функціонування психологічної служби у сфері освіти та шляхи їх вирішення.
3. Підсумкова частина.

Запрошуємо вас взяти участь у заході в онлайн-форматі. Покликання на захід

До уваги!

23 лютого 2023 року о 14.30 відбудеться вебінар «Дитячі травми: особливості формування і проявів під час війни». Спікер заходу: Євген Сурело, практичний психолог, учитель етики та громадянської освіти КЗ «Чаплинська середня загальноосвітня опорна школа Дубовиківської сільської ради Дніпропетровської області», медіатор Національної медіаторської мережі ГО «Ла Страда-Україна».






Анонс

23 березня 2023 року об 11:00 відбудеться семінар на тему: «Психопрофілактика посттравматичних стресових розладів: сутність, ознаки, корекція». Керівник семінару Подмазін Сергій Іванович, методист обласного науково-методичного центру КЗ «ЗОІППО» ЗОР

Реєстрація


16 лютого 2023 року
Семінар "Ефективність комунікації практичного психолога в  інформаційному середовищі закладу освіти в умовах воєнного стану"
(присутні 64 учасника)

Відбувся семінар (в режимі відео конференції на платформі Zoom) на тему: «Ефективність комунікації практичного психолога в  інформаційному середовищі закладу освіти в умовах воєнного стану». Керівник семінару: Лисак Ганна Григорівна, методист обласного науково-методичного центру КЗ «ЗОІППО» ЗОР. було розглянуто наступні питання:
  1. Взаємодія з учасниками освітнього процесу за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій
  2. Особливості та специфіка подання інформації в форматі онлайн-навчання
  3. Аналіз можливостей комунікацій на Facebook-сторінці, Viber групі, чаті Telegram-каналу тощо
  4. Використання електронного «Кабінету психолога/соціального педагога», що створено на вебсайтах закладів освіти.
Також на заході виступив Подмазін Сергій Іванович з доповненням щодо організації взаємодії з учасниками освітнього процесу в дистанційній формі. Олена Миколаївна Сироватко нагадала учасникам зустрічі про особливості проведення тестування учасників освітнього процесу в дистанційній формі. 



Шановні колеги! 

В межах Екосистеми психологічної допомоги у сфері освіти з метою реалізації Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки за ініціативи першої леді України Олени Зеленської Міністерство освіти і науки України проводить другий практичний вебінар. Захід відбудеться 22 лютого 2023 року о 15.00 у форматі онлайн. 
Взяти участь у вебінарі можна за покликанням 
Програма заходу: 
15.00 – презентація освітнього курсу «Практичні навички подолання стресу», розробленого на основі ілюстрованої настанови Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) «Важливі навички в періоди стресу» за підтримки ГО «Безбар’єрність» у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «ТИ як?». 
15.10 – майстер-клас Наталії Яковенко, експертки Всесвітньої організації охорони здоров’я по темі: «Огляд основних технік самодопомоги з доведеною ефективністю».
15.40 – обговорення актуальних питань, які постають перед практичними психологами під час роботи в закладах освіти, за участю психологині, консультантки з психічного здоров'я та психосоціальної підтримки Юлії Загарницької. 
16.30 – завершення заходу. 
Запрошуємо до участі  у заході практичних психологів та соціальних педагогів закладів освіти.


Інформаційний бюлетень






До відома!


09 лютого 2023 року о 14.30 відбудеться вебінар «Особливості психолого-педагогічного спілкування з дітьми, які проживають травматичний досвід». Спікерка: Наталія Сабліна, кандидатка психологічних наук, психологиня, психотерапевтка, керівниця Тренінгового Центру Наталії Сабліної, тренерка Національної тренерської мережі ГО «Ла Страда-Україна».


Анонс

16 лютого 2023 року об 11:00 відбудеться семінар на тему: «Ефективність комунікації практичного психолога в  інформаційному середовищі закладу освіти в умовах воєнного стану». Керівник семінару Лисак Ганна Григорівна, методист обласного науково-методичного центру КЗ «ЗОІППО» ЗОР

Реєстрація



Шановні колеги!

Запрошуємо вас на обласну «гарячу лінію» яка відбудеться 23 лютого 2023 року об 11:00. Запрошуємо до участі, чекаємо на плідну співпрацю.

Реєстрація


Корисні матеріали за темою «Психічне здоров’я та психосоціальна підтримка дітей в ситуації збройного конфлікту»

Міністерство соціальної політики надає презентації експертів Ради Європи та додатковий список ресурсів, які корисними в роботі з батьками, опікунами тощо.
Доступні для завантаження навчальні матеріали за темою «Психічне здоров’я та психосоціальна підтримка дітей в ситуації збройного конфлікту (для зниження ризику насильства та жорстокого поводження)», зокрема відеозапис вебінару презентацій тренерів, додатковий інструментарій для підтримки дітей в ситуації збройного конфлікту.




26 січня 2023 року
Семінар "Змістовне наповнення психологічної просвіти учасників освітнього процесу відповідно до воєнного та повоєнного часу"
(присутні 83 учасника)



Відбувся семінар (в режимі відео конференції на платформі Zoom) на тему: «Змістовне наповнення психологічної просвіти учасників освітнього процесу відповідно до воєнного та повоєнного часу». Керівник семінару: Сироватко Олена Миколаївна, методист обласного науково-методичного Центру психології та соціології освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР. Н заході виступив Подмазін Сергій Іванович з доповіддю на тему: «Дистрес. Медіативні ресурси, що дозволяють пом’якшити психологічний дистрес на індивідуальному рівні»
Крім того, Оленою Миколаївною Сироватко було розглянуто наступні питання:
Завдання психологічної просвіти в умовах воєнного стану й налаштуванні на післявоєнний час
Психологічна просвіта педагогів та батьків в умовах війни й налаштуванні на післявоєнний час
Змістовне наповнення психологічної просвіти здобувачів освіти з психологічної стійкості та благополуччя





Шановні колеги!

З 2022 року в Україні діє Національна програма психічного здоров’я та психосоціальної підтримки за ініціативи першої леді України Олени Зеленської.
У межах програми Міністерством освіти і науки України презентовано шляхи впровадження Екосистеми психологічної допомоги у сферу освіти, що охоплює всіх учасників освітнього процесу: здобувачів освіти та їх батьків/опікунів, педагогів, практичних психологів, керівників закладів освіти.
31 січня 2023 року Міністерство освіти і науки України проводить практичний вебінар в межах Екосистеми психологічної допомоги у сфері освіти та з метою реалізації Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки.
Запрошуємо взяти участь у вебінарі за покликанням: https://youtu.be/-HCW_N50mig

Програма заходу:
15.00 – вітальне слово (Віра Рогова, заступник Міністра освіти і науки України, та Євген Баженков, директор Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти»)
15.10 – презентація психологічних відео-тренінгів
15.20 – майстер-клас психолога та відомого телевізійного ведучого Дмитра Карпачова
15.40 – обговорення актуальних питань, які постають перед практичними психологами під час роботи.
16.30 – завершення заходу.



До уваги фахівців психологічної служби системи освіти!


26 січня 2023 року о 14.30 відбудеться вебінар «Вплив війни на поведінку дитини». Спікерка: Наталія Сабліна, кандидатка психологічних наук, психологиня, психотерапевтка, керівниця Тренінгового Центру Наталії Сабліної, тренерка Національної тренерської мережі ГО «Ла Страда-Україна».



Онлайн-квест «Живи без ілюзій»


Команда експерток ГО «Ла Страда – Україна» розробили унікальний онлайн-квест, якому немає аналогів в Україні, і готові презентувати свою роботу для широкої аудиторії 
⠀Онлайн-квест «Живи без ілюзій» допоможе кожному та кожній знайти відповідь на важливе питання: «Як будувати здорові стосунки?»
24 січня об 11:00 на платформі Zoom
⠀Проєкт із розробки квесту впроваджується ГО «Ла Страда — Україна» за сприяння Програми розвитку ООН в Україні та за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

До уваги!

Нагадуємо, що 12 січня 2023 року о 14:30 відбудеться вебінар «Як зберегти емоційне здоров'я: модель розгортання». Спікерка заходу: Тетяна Войцях, психологиня, арт-терапевтка, тренерка та медіаторка Національної медіаторської мережі ГО «Ла Страда-Україна». 




Шановні колеги!
12 січня 2023 року об 11:20 обласний науково-методичний Центр психології та соціології освіти організовує інтервізійні онлайн-зустрічі працівників психологічної служби у системі освіти Запорізької області з метою професійної підтримки практичних психологів та соціальних педагогів закладів освіти в умовах воєнного стану.
(Інтервізія – формат обговорень, під час яких відповідні фахівці навчаються, комунікують, виявляють спільні проблеми та шляхи подолання цих проблем, діляться досвідом та отримують консультації, щоб покращити якість та підвищити ефективність своєї професійної діяльності. Інтервізія це метод та інструмент підтримки з боку колег. Інтервізійні зустрічі стимулюють розвиток професійних якостей фахівців.)
Фасилітатор інтервізійної групи – Лисак Ганна Григорівна , методист обласного науково-методичного Центру психології та соціології освіти.
Запрошуємо приєднатись до нашого онлайн-заходу. Орієнтовна тривалість - 30 хвилин. Поговоримо про час, правила та особливості проведення цих зустрічей.
Зустріч відбудиться на платформі Zoom у режимі онлайн-конференції.

Анонс

26 січня 2023 року об 11:00 відбудеться семінар на тему: «Змістовне наповнення психологічної просвіти учасників освітнього процесу відповідно до умов воєнного та повоєнного часу». Керівник семінару Сироватко Олена Миколаївна, методист обласного науково-методичного Центру психології та соціології освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР

Реєстрація

До уваги!
Роз’яснення щодо профорієнтаційного тестування  здобувачів освіти

У зв’язку із численними зверненнями, надаємо роз’яснення до листа Міністерства освіти і науки України (далі – МОН) № 1/13921-22 від 15.11.2022 «Про проходження профорієнтаційного тестування здобувачів освіти» щодо отримання сертифікату та зазначення відомостей про це у додатку до свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти (відповідно до додатку до наказу МОН 16.10. 2018 року № 1109).

Для отримання сертифікату здобувачу освіти необхідно:

1) зареєструватись (безкоштовно) на порталі Всеукраїнського проєкту з профорієнтації та побудови кар’єри «Обери професію своєї мрії» (www.hryoutest.in.ua);

2) пройти профорієнтаційне тестування;

3) зайти в «Особистий Кабінет» та обрати «Редагувати профіль»;

4) обрати функцію «Сформувати інтерактивне резюме (сертифікат).

Система завантажить на комп’ютер або гаджет здобувача освіти файл (сертифікат) у PDF з унікальним номером. На підставі сертифікату керівник закладу вписує у додаток до свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти у графу «Успішно засвоїв програму факультативних курсів» відомості про проходження тестування з профорієнтації із зазначенням його номеру.

 

Про роз’яснення до листа МОН від 15.11.2022 № 1/13921-22

Лист МОН від 15.11.2022 № 1/13921-22

 


24 листопада 2022 року
Семінар з профорієнтаційної роботи
(присутні 21 учасник)

 


Відбувся семінар (у режимі відеоконференції на платформі Zoom) на тему: Діяльність психологічної служби закладу освіти в реалізації Всеукраїнського проєкту з профорієнтації та побудови кар’єри для молоді «Обери професію своєї мрії». Керівник семінару: Лисак Ганна Григорівна, методист обласного науково-методичного Центру психології та соціології освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР



Інформація до відома


Щодо запобігання та протидії сексуальному насильству, пов’язаному зі збройною агресією російської федерації на території України

На виконання пункту 3 резолюції Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Стефанишиної О. від 14.06.2022 № 14848/0/1-22, з метою надання комплексної допомоги особам, які у зв’язку з війною постраждали від насильства, зокрема сексуального, Міністерство освіти і науки України просить із залученням органів місцевого самоврядування та у співпраці із міжнародними та громадськими організаціями в межах компетенції провести профілактичну роботу серед учасників освітнього процесу та забезпечити соціально-психологічну підтримку особам, постраждалим від війни і насильства, пов’язаного зі збройною агресією російської федерації на території України.

На сайті Міністерства освіти і науки України розміщені актуальні матеріали, відео та анімації для батьків, учителів та дітей щодо запобігання сексуальному насильству. Ресурс доступу:



На вебсайті ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» створено сторінку «Матеріали для використання в роботі під час воєнних дій», яка постійно оновлюється.
Пропонуємо для використання кращі практики психолого-педагогічного супроводута підтримки учасників освітнього процесу в умовах воєнних дій і збройних конфліктів, надання соціально-психологічної допомоги постраждалим від насильства та торгівлі людьми.



 

16 днів проти насильства

Міжнародна акція «16 днів проти насильства» щорічно проводиться з 25 листопада до 10 грудня включно і має на меті підвищити поінформованість суспільства, масово мобілізувати людей до змін, залучити активістів, представників урядів, парламентів, громадських організацій та партнерів ООН та висвітлити питання, пов’язані з проблемами подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків. Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

5 грудня – Міжнародний день волонтера;

6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;

10 грудня – Міжнародний день прав людини

Дати початку та завершення кампанії створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Звертаємо увагу, що протидія насильству в закладі освіти - безперервна діяльність, яка вимагає від усіх учасників освітнього процесу чіткого дотримання прийнятих правил поведінки, виконання посадових обов’язків й упровадження політики щодо профілактики насильства. Відповідно до статті 26 Закону України «Про освіту», керівник закладу освіти забезпечує створення у закладі освіти безпечного освітнього середовища, вільного від насильства та булінгу (цькування).

Міністерство освіти і науки України рекомендує в рамках міжнародної акції «16 днів проти насильства» та з метою захисту прав і свобод, формування у дітей ціннісних життєвих навичок та моделей поведінки організувати та провести у закладах освіти інформаційно-освітні заходи.

Довідково:

Лист Міністерства освіти і науки України від 10.08.2022 №1/9105-22 «Щодо організації виховного процесу в закладах освіти у 2022/2023 н.р.». 

Розділ «Корисні посилання щодо теми антибулінгу» на сайті МОН. Ресурс доступу: https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/protidiyabulingu/korisni-posilannya-shodo-temi-antibulingu

Безкоштовний електронний курс «Вирішую конфлікти та будую мир навколосебе»/Андреєнкова В.Л., Левченко К.Б., Матвійчук М.М./. 

 


 





Профорієнтаційне тестування

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Концепція державної системи професійної орієнтації населення» від 17 вересня 2008 року № 842, Оперативного плану Міністерства освіти і науки України на 2022 рік (наказ Міністерства освіти і науки України від 17.01.2022 р. № 29), наказу Міністерства освіти і науки України від 17 березня 2022 року № 252 «Про організацію та проведення у 2022 році комунікаційної кампанії освітніх реформ в частині профорієнтаційної роботи» (зі змінами)» Міністерство освіти і науки України спільно з ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» започаткували та впроваджують Всеукраїнський проєкт з профорієнтації та побудови кар’єри «Обери професію своєї мрії».

Всі послуги є безоплатними, які розташовані на єдиному ресурсі онлайн www.hryoutest.in.ua. Окрім того, на платформі здобувачі освіти можуть пройти онлайн-тестування.

Міністерства освіти і науки України пропонують у додатку до свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти у графі «Успішно засвоїв програму факультативних курсів» додатково вписувати, що здобувач освіти пройшов онлайн-тестування з профорієнтації та отримав сертифікат.





Продовжується цикл вебінарів

10 листопада 2022 року відбувся вебінар  «Відновлення життєвих неперервностей (практикум на основі моделі BASIC PH)». 
Спікерка: Наталія Сабліна,  кандидатка психологічних наук, психологиня, психотерапевтка, керівниця Тренінгового Центру Наталії Сабліної, тренерка Національної тренерської мережі  ГО «Ла Страда-Україна».
Для тих, хто не зміг долучитися до зустрічі, матеріали вебінару можна переглянути за покликанням: Запис 




Запрошуємо на семінар 24 листопада 2022р.

Шановні колеги! Запрошуємо 24 листопада 2022р. об 11:00 взяти участь у семінарі на тему: «Діяльність психологічної служби закладу освіти в реалізації Всеукраїнського проєкту з профорієнтації та побудови кар’єри для молоді «Обери професію своєї мрії» (Керівник семінару: Лисак Г.Г., методист обласного науково-методичного Центру психології та соціології освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР
Реєстрація 




Нетворкінг «Професійний розвиток спеціалістів психологічної служби в контексті завдань розбудови НУШ та умовах війни»

10 листопада 2022 року
(70 учасників)



10 листопада 2022 р. в межах VІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Неперервна освіта нового сторіччя: виклики та пріоритети» (07-14.11.2022) за напрямом «Психологічна служба Нової української школи: пріоритети, виклики, відкриття» проведено нетворкінг «Професійний розвиток спеціалістів психологічної служби в контексті завдань розбудови НУШ та умовах війни».

Мета заходу: розкрити значення професійного розвитку спеціалістів психологічної служби системи освіти у вирішенні завдань розбудови Нової української школи та діяльності в умовах воєнного стану в Україні.

У заході взяли участь 70 представників закладів та установ освіти усіх рівнів,  наукові працівники інститутів післядипломної педагогічної освіти з різних областей України.

З вітальним словом від організаційного комітету конференції виступив Сергій Подмазін, керівник напряму конференції, завідувач обласного науково-методичного Центру психології та соціології освіти КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР, доктор філософських наук, кандидат психологічних наук, доцент.

З привітанням та запрошенням до співпраці звернулась Олена Варецька, проректор з науково-методичної роботи КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР, доктор педагогічних наук, професор.

Далі виступили: з доповіддю "Психологічний супровід учасників освітнього процесу під час війни в Україні"  Ольга Флярковська,   начальниця відділу наукового та навчально-методичного забезпечення змісту позашкільної освіти та виховної роботи  Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», кандидатка педагогічних наук, доцент та доповіддю "Психологічне благополуччя персоналу освітніх організацій та його підтримки в умовах війни" Олена Бондарчук, завідувачка кафедри психології управління Центрального інституту післядипломної освіти Державного закладу вищої освіти «Університет менеджменту освіти» НАПН України,  доктор психологічних наук, професор.

Досвідом та напрацюваннями роботи психологічної служби в системі освіти прифронтової області "Формування навичок самозбереження, стресостійкості та резільєнтності в період активних військових дій" поділилася Олена Антоненко, директор навчально-методичного центру психологічної служби у системі освіти Чернігівської області ЧОІППО імені К.Д. Ушинського.

З відеовиступом на тему "Особливості надання психологічної допомоги в сучасних умовах: перехід від офлайну в онлайн" долучилась Вікторія Грандт, викладачка кафедри психології Запорізького національного університету,  тренер КГУ, кандидатка психологічних наук, доцент.   

З питанням щодо мобільності діяльності практичного психолога в умовах воєнного стану до присутніх звернулася Олена Сироватко, методист обласного науково-методичного Центру психології та соціології освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР.








Запрошуємо до участі!

Запрошуємо взяти участь 10 листопада 2022 року у заході обласного науково-меодичного центру психології та соціології освіти  в форматі нетворкінгу «Професійний розвиток спеціалістів психологічної служби в контексті завдань розбудови НУШ та умовах війни» (у режимі інтернет-конференції). Захід відбуватиметься в межах VІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Неперервна освіта нового сторіччя: виклики та пріоритети» (07-14 листопада 2022 р., Запоріжжя, Україна).

До участі запрошуємо вчителів, практичних психологів, соціальних педагогів, аспірантів, докторантів, наукових та науково-педагогічних працівників, методистів та викладачів закладів післядипломної педагогічної та вищої освіти, інших зацікавлених осіб.

За результатами участі в Конференції всі учасники безплатно отримають електронні сертифікати про підвищення кваліфікації на 3 години (за умови участі у вебінарі) і 10 годин (за умови виступу або надання тез / статей), опублікують свої дослідження.
До 01 листопада 2022 року пройдіть реєстрацію за покликанням:  




27 жовтня 2022 року
Відбувся семінар  «Профорієнтаційна робота в Новій українській школі» 

Відбувся семінар (у режимі відеоконференції)   на тему: «Профорієнтаційна робота в Новій українській школі». Керівник вебінару: Подмазін Сергій Іванович
(присутні 42 учасники)





Шановні колеги! 
Запрошуємо до участі у роботі VІІІ Міжнародної науково-практичної конференції "НЕПЕРЕРВНА ОСВІТА НОВОГО СТОРІЧЧЯ: ВИКЛИКИ ТА ПРІОРИТЕТИ"

Конференція  відбудеться 07-14 листопада 2022 року на базі Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти у м. Запоріжжі (Україна) 
Метою конференції є об'єднання зусиль учених та практиків різних регіонів і країн щодо осмислення досвіду та визначення перспектив подальшого розвитку системи неперервної педагогічної освіти. 
Запрошуємо взяти участь науковців, викладачів, методистів обласних закладів післядипломної педагогічної освіти, працівників методичних служб, керівників закладів освіти, учителів, працівників психологічної служби системи освіти, інших зацікавлених осіб.
 ТЕМАТИЧНІ НАПРЯМИ КОНФЕРЕНЦІЇ:
 1. Нові виклики й вектори змін менеджменту освіти, психології та педагогіки в сучасних умовах. 
2. Дошкільна освіта: проблеми та перспективи розвитку. 
3. Початкова освіта в сучасних реаліях. 
4. Гра у дошкіллі, діяльнісний підхід у школі як інструменти підтримки благополуччя дітей і педагогів у контексті і просторі сьогодення. 
5. Інформаційно-комунікаційні технології та цифровізація освіти. 
6. Сучасна природничо-математична освіта: стан та перспективи розвитку. 
7. Суспільно-гуманітарна освіта в умовах змішаного навчання. 
8. Сучасні проблеми та перспективи формування культури здорового та безпечного життя суб'єктів освітнього процесу. 
9. Психологічна служба Нової української школи: пріоритети, виклики, відкриття. 
У межах Конференції планується проведення: пленарної сесії у асинхронному режимі та наукових заходів у режимі синхронної (онлайн) взаємодії. Форми участі у Конференції: виступ або участь у обговоренні питань онлайн-заходів; доповідь у вигляді відеозапису, статті, тез, слайдової або постерної презентації. Участь у Конференції є безоплатною. Учасники Конференції отримають електронний сертифікат участі. Для участі у Конференції просимо до 01 листопада 2022 року пройти реєстрацію за покликанням: https://bit.ly/3Clhfp4
Програма та всі матеріали конференції будуть розміщені на сайті Конференції: https://ele.zp.ua/conference2022/ 
Тези для участі в Конференції, відеовиступи та матеріали для постерного обговорення просимо надсилати до 05 листопада 2022 року на адресу: nauk.zoippo@gmail.com Тези наукових доповідей, оформлені згідно з вимогами (додаток 1), буде опубліковано до 05.12.2022 в офіційному Електронному збірнику наукових праць КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР (ISSN 2223-4551) за покликанням: https://www.zoippo.zp.ua/pages/publications/el_gurnal/el_gurnal.html 
Статті учасників конференції, оформлені згідно з вимогами (додаток 2), будуть опублікованими в збірнику наукових праць ЗОІППО «Педагогічні науки та освіта» (ISBN 978- 617-7353-72-IX) (електронна версія збірника буде розміщена на сайті КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР за покликанням: https://www.zoippo.zp.ua/pages/publications/el_gurnal/zbirka.html 
Робочі мови Конференції – українська, англійська. 
КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ: 
Тетяна ГУРА, проректор з наукової роботи та міжнародної діяльності КЗ «ЗОІППО» ЗОР, тел.+380957199730; 
Віталій ЛІСІЦИН, відповідальний за випуск Електронного збірника наукових праць КЗ «ЗОІППО» ЗОР, тел. +380683149165; 
Євгенія ГРЕВЦЕВА, відповідальна за випуск збірника наукових праць КЗ «ЗОІППО» ЗОР «Педагогічні науки та освіта», тел. +380663952945; 
Оксана ОНОПКО, технічний секретар конференції, тел. +380660783431.


Семінар 27 жовтня 2022 року

Запрошуємо взяти участь у семінарі на тему: «Профорієнтаційна робота в Новій українській школі». Захід відбудеться 27 жовтня 2022 року об 11:00 на платформі Zoom. Для участі в семінарі необхідно зареєструватись до 26 жовтня 2022 року

Реєстрація










Шановні колеги!

Запрошуємо вас на обласну «гарячу лінію» яка відбудеться 20 жовтня 2022 року об 11:00
Запрошуємо до участі, чекаємо на ваші запитання.

Шановні колеги!

Міністерство освіти і науки України (далі-МОН) зосереджує увагу на тому, що воєнні події, що відбуваються в Україні, є стресом для усіх учасників освітнього процесу. За таких умов істотно зростає роль психологічної служби у системі освіти щодо забезпечення своєчасного і систематичного надання психологічного супроводу та соціально-педагогічного патронажу здобувачам освіти.
Першочерговим завданням працівників психологічної служби є підвищення професійної компетенції та розвиток творчого потенціалу відповідно до цілей та завдань системи освіти.
Інформуємо, що виданий наказ МОН від 20.09.2022 № 845 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів «Нові технології у новій школі» у номінації «Профілактичні програми».
Ресурс доступу: https://mon.gov.ua/ua/npa
Наказ виданий відповідно до Положення про Всеукраїнський конкурс авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів «Нові технології у новій школі», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України.

Ознайомитись з Листом ДНУ «ІМЗО»




Цикл вебінарів від ДНУ «ІМЗО» для працівників психологічної служби


Відповідно до листа Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» від 13.09.2022 № 22.1/10-1243 ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» у співпраці з ГО «Ла Страда-Україна» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) продовжують проведення циклу вебінарів (участь безоплатна, наявність сертифікату) для працівників психологічної служби у системі освіти України – кожні 2-й та 4-й четвер місяця (29.09.2022; 13.10.2022; 27.10.2022; 10.11.2022; 24.11.2022; 08.12.2022; 22.12.2022), що спрямовані на розвиток стресостійкості, зниження наслідків проживання травматичних подій, психосоціальну підтримку; впровадження відновлювальної культури в освітньому та громадському просторі.
Зареєструватись на участь у вебінарах можна за єдиним покликанням: https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZwtcuGrqD4tHt3pl6lG7cixCZPw7ykg0l9c
Для тих, хто не зміг долучитися до заходів, матеріали вебінарів можна переглянути за покликанням: https://imzo.gov.ua/2022/09/19/na-dopomohu-fakhivtsiam-psykholohichnoi-sluzhby-u-systemi-osvity-ukrainy-2/




Тиждень освіти дорослих


Шановні колеги! Сьогодні розпочинається Міжнародний  тиждень освіти дорослих. Нагадуємо про цю подію та запрошуємо на заходи нашого інституту.



Обласна “гаряча лінія” для працівників психологічної служби закладів освіти

25 серпня 2022 року
(96 учасників)

У рамках традиційних Серпневих студій КЗ «ЗОІППО» ЗОР обласний науково-методичний Центр психології та соціології освіти провів обласну “гарячу лінію” для працівників психологічної служби закладів освіти. На актуальні питання фахівців психологічної служби відповідали Подмазін Сергій Іванович, Сироватко Олена Миколаївна та Лисак Ганна Григорівна.
Учасники заходу отримали відповіді щодо особливостей надання психологічної допомоги та емоційної підтримки учасників освітнього процесу в умовах війни з використанням алгоритму дій. Також поговорили про наявні можливості підвищення компетентності у напрямі надання першої психологічної допомоги та оволодіння сучасними технологіями такої допомоги. Детально розібралися з веденням документації фахівцями психологічної служби.



До уваги освітян!

Запрошуємо освітян міста взяти участь у Серпневих нарадах КЗ "ЗОІППО" ЗОР

Детальніше




Серпневі студії 2022 року

  У рамках традиційних Серпневих студій  КЗ «ЗОІППО» ЗОР  25 серпня 2022 року об 11:00 обласний науково-методичний Центр психології та соціології освіти проводить обласну “гарячу лінію” для працівників психологічної служби  закладів освіти.

Долучайтесь! Надсилайте  актуальні  питання щодо діяльності психологічної служби на початку 2022-2023 навчального року.

Надіслати запитання

 Форму реєстрації для участі в заході відкрито

Реєстрація

Відеозапис заходу буде розміщено на нашому блозі та телеграм каналі. 


Запрошуэмо освітян міста взяти участь у Серпневих студіях



Особливості організації виховного процесу в закладах освіти у 2022/2023 н. р.

Міністерство освіти і науки надало для практичного використання інформаційні матеріали щодо організації виховного процесу в закладах освіти у 2022/2023 навчальному році.

 






До уваги!

Онлайн школа Grand-Expo запрошує на онлайн зустріч із Володимиром Співаковським, одним із авторів міжнародного навчально-лікувального проекту «Екстрене психологічне оздоровлення дітей з метою подолання посттравматичних розладів через війну, covid-19, булінг і насильство (PTSD)», яка відбудеться 16 серпня о 17.00




До  уваги працівників психологічної служби закладів освіти Запорізької області! 

З метою організованого початку нового навчального року Міністерство освіти і науки України підготувало лист «Щодо діяльності психологічної служби у системі освіти в 2022/2023 навчальному році» від 02.08.2022 р. № 1/8794-22 з рекомендаціями щодо пріоритетних напрямів психологічного супроводу та соціально-педагогічного патронажу учасників освітнього процесу у 2022/2023 навчальному році.



Ознайомитись з Листом

На виконання зазначеного листа обласним науково-методичним Центром психології та соціології освіти КЗ «ЗОІППО»ЗОР підготовлено методичні поради стосовно застосування практичними психологами та соціальними педагогами рекомендацій в процесі укладання річного плану роботи на 2022/2023 навчальний рік.




Вітаємо наших колег- співробітників обласного науково-методичного
Центру психології та соціології освіти КЗ «ЗОІППО»ЗОР !

 

За  активну громадянську позицію, особистий внесок у розвиток освіти, психологічної служби у системі освіти України, плідну працю у справі навчання і виховання підростаючого покоління та самовідданість, виявлену під час воєнних дій Грамотою Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» нагороджено:

Подмазіна С. І., завідувача Центру;

Сироватко О.М, Бистрицьку Д.С., Лисак Г.Г. - методистів Центру (Наказ «Про нагородження працівників психологічної служби у системі освіти України Грамотою, Подякою Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» від 29.06.2022 р. № 33).







До уваги! 

 

Громадська організація «Глобал Офіс» запрошує вчителів, соціальних педагогів та психологів закладів загальної середньої освіти
04 липня о 15:00 взяти участь у онлайн-презентації посібника
«Коли світ на межі змін: стратегії адаптації. Психологічна підтримка вчителів та дітей у часи війни».
Сьогодні першочерговим завданням батьків, освітянської спільноти є надання невідкладної допомоги та психологічної підтримки дітям, що дозволить їм впоратися зі стресом від війни, а також попередить виникнення більш складних проблем.
З цією метою Громадська організація «GoGlobal» спільно з Центром «Розвиток КСВ» та експертною платформою Career Hub у межах програми «Мріємо та діємо» розробили посібник «Коли світ на межі змін: стратегії адаптації. Психологічна підтримка вчителів та дітей у часи війни».
Посібник розроблено експертною групою освітян та психологів як зручний і доступний ресурс для допомоги вчителям в опануванні інструментами психологічної підтримки та адаптації до нових умов у воєнний час.
Під час онлайн-презентації учасники ознайомляться зі змістом та наповненням посібника, отримають практичні поради від укладачів посібника, а також дізнаються де і як його можна завантажити.
Мова проведення: українська.
Приєднатися 4 липня о 15.00. до онлайн-презентації за посиланням:
Просимо сприяти розповсюдженню інформації у вашому закладі освіти.
До участі запрошуємо вчителів будь-яких предметів, соціальних педагогів та психологів державних шкіл.
Сподіваємося на Вашу підтримку та плідну співпрацю!





Відбувся одинадцятий  вебінар «Психосоматичні розлади та емоції нашого тіла у дні війни: як допомогти дитині. Арт-техніки та вправи» 26 квітня 2022 року 


Організований відділом наукового та навчально-методичного забезпечення змісту позашкільної освіти та виховної роботи  ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» у співпраці з ГО «Ла Страда-Україна» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ)  для фахівців/фахівчинь психологічної служби освіти щодо психологічної допомоги; 
Спікеркою заходу  була Наталія Сабліна,  кандидатка психологічних наук, психологиня, психотерапевтка, керівниця Тренінгового Центру Наталії Сабліної, тренерка Національної тренерської мережі  ГО «Ла Страда-Україна».
На заході були розглянути наступні питання:
1. Психосоматика та психосоматичні розлади.
2. Емоції тіла у дні війни.
3. Емоції, пов'язані з війною, та емоції під час війни.
4. Використання арт-технік, як способу зцілення.
5. Вправи при роботі з дітьми, які постраждали від воєнних дій.
Для тих, хто не зміг долучитися до зустрічі, матеріали вебінару можна переглянути за покликанням: Відеозапис







Відбувся вебінар «Як надавати психологічну допомогу і залишатися в ресурсі» 19 квітня 2022 року

Організовано відділом наукового та навчально-методичного забезпечення змісту позашкільної освіти та виховної роботи ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» у співпраці з ГО «Ла Страда-Україна» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ)
Переглянути запис: Відеозапис





Лист МОН "Щодо недопущення участі неповнолітніх у наданні інформації ворогу про військові позицій" від 12.04.2022

Завантажити





ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» розпочинає апробацію аналітичної довідки комп'ютерної програми «Автоматизована інформаційна система «Я-психолог»

З метою вивчення діяльності психологічної служби у системі освіти і науки України ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» розпочинає апробацію аналітичної довідки комп'ютерної програми «Автоматизована інформаційна система «Я-психолог». Однією з найголовніших переваг впровадження Програми є мінімальні затрати часу та легкість заповнення аналітичної довідки.
Інструкції щодо заповнення автоматизованої аналітичної довідки для усіх фахівців розміщені за покликанням: Переглянути відеозапис
Апробація буде здійснюватися з 02 травня по 31 травня 2022 року.











Проєкт «Підвищення компетенцій фахівців та вдосконалення стратегій психосоціальної підтримки вразливих верст населення».


Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) GmbH з рамках проекту «Розбудова структур надання послуг та освітнього потенціалу для психосоціального забезпечення у Східній Україні» за підтримки Федерального уряду Німеччини запрошує фахівців, які працюють з дітьми, батьків та всіх зацікавлених осіб долучитися до участі у проєкті «Підвищення компетенцій фахівців та вдосконалення стратегій психосоціальної підтримки вразливих верст населення».

В межах проєкту передбачено проведеня онлайн зустрічей щодо підтримки психічного здоров’я людини.

Експерти зустрічей:
Ганна Прішутова, лікар, дитячий психіатр, психотерапевт. Має освіту і досвід роботи з дітьми і дорослими. Спектр питань: усі проблеми, потребуючі психотерапевтичної допомоги, в тому числі ПТСР, стани, пов'язані з хворобою психіки, в тому числі аутистичний спектр.
Ірина Гордієнко к.м.н. невролог дитячий, психіатр дитячий, Бобат-лікар. Кандидат медичних наук, дитячий невролог, дитячий психіатр, Бобат-доктор, наіональний тренер по впровадженню МКФ-ДП, експертка в сфері розвитку дітей з інвалідністю, тренер та супервізор команд , які надають послуги денного догляду, реабілітаційної, абілітаційної та паліативної допомоги, послуг Раннього втручання

  • 07.04.2022 в 12:00 Тема 1. "Актуальні питання самопідтримки під час надзвичайних ситуацій - Тривога. Основні правила поводження, самодопомоги і взаємодопомоги. Приклади тілесних практик.
  • 14.04.2022 в 12:00 Тема 2. Як налагодити побут і відновити режим для дитини під час евакуаціі.
  • 21.04.2022 в 12:00 Тема 3. Підручні засоби заспокоєння для себе і для дитини. Що можна зробити, щоб налагодити навчання вдома?
  • 28.04.2022 в 12:00 Тема 4. Питання відповідальності батьків за стан дитини. Значенні турботи про особистий психологічний стан для збереження здоров'я родини.

Участь за попередньою реєстрацією:  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeKX1bK0TBI-_rMzFfvdgu7DCpe2Bhd0zkFwY3LeisS_0rv8A/viewform







12.04.2022 року о 14:00 відбудеться вебінар «Арт методики в кризових інтервенціях з дітьми». 

Тренерка  - Валентина Буковська, представниця ГО «MentalhealthService», координаторка проєктів, психологиня, тренерка Національної тренерської мережі ГО «Ла Страда-Україна». 
Посилання для реєстрації:                                       Реєстрація







Освітній центр Верховної Ради України спільно з Центром психологічної підтримки «ОбійМи» відкриває реєстрацію на вебінар: «Методики саморегуляції та зниження травматичного стресу»



Вебінар проведуть:
  • Ольга Тітова - психологиня, гештальт-терапевтка, волонтерка Центру «ОбійМи»
  • Юлія Чернишова - психологиня, гештальт-консультант, волонтерка Центру «ОбійМи»

Вебінар відбудеться: 05.04 (вівторок) о 14:00 на онлайн-платформі Zoom

Планована тривалість: 1 година
Для участі необхідно зареєструватися за посиланням: Реєстрація

На вебінарі будуть розкриті наступні теми:
  • Що таке стрес, гострий стресовий розлад та ПТСР
  • Які реакції на стресові події зараз є нормальними, а на які варто звернути більше уваги
  • Основні принципи саморегуляції в стресі, закінчення стресової реакції
  • Що може робити вчитель для покращення стану та працездатності учнів
  • Вправи саморегуляції для дітей різних вікових категорій (дошкільнята, молодші школярі, підлітки)
  • Чого робити не варто, щоб не нашкодити, правила безпеки та перестороги
  • Що робити в гострих випадках, коли й куди обов'язково звертатись за допомогою




Процедура завершення 2021/2022 навчального року

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 01 квітня 2022 р. № 290 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо окремих питань завершення 2021/2022 навчального року» доводимо до відома працівників закладів загальної середньої освіти щодо необхідності психологічної підтримки дітей, у тому числі після завершення навчального року.

Відповідні матеріали розміщено на сайтах Міністерства освіти і науки України та Інституту модернізації змісту освіти за посиланнями:


Згідно з «Методичними рекомендаціями щодо організації освітнього процесу у 2021/2022 навчальному році в початковій школі в умовах воєнного часу» (лист МОН України «Про організацію освітнього процесу в початковій школі в умовах воєнного часу» від 29.03.2022 № 1/3725-22) особливого значення набуває психологічний супровід початкової освіти.

Міністерством освіти і науки України запропоновано вчителям початкових класів, практичним психологам, соціальним педагогам (в закладах освіти, де вони є) проводити мотиваційні п’ятихвилинні «ранкові зустрічі», у тому числі психологічні хвилинки для учнів усіх вікових категорій (залежно від форми навчання онлайн чи в реальному часі). Матеріали для таких щоденних заходів представлені у Всеукраїнському єдиному розкладі (Всеукраїнський розклад (психологічні хвилинки). Ними можуть скористатися усі учасники освітнього процесу, незалежно від обраної форми навчання.





6 квітня о 18.00 відбудеться вебінар для фахівців
"Психологічна допомога дітям, що втратили рідних на війні"

ведучий: Олег Романчук, дитячий психіатр

Війна приносить багато страждання та втрат...  І для деяких дітей це найважча втрата - батька, матері... Нам, живим, берегти пам'ять, продовжувати справу - але і пам'ятати, що ми тепер теж усі відповідаємо за дітей, що осиротіли на цій війні... Як нам підтримати дітей, що пережили втрату? Коли і якої психологічної допомоги вони можуть потребувати? Як підтримати їх у школі, де вони вчаться? Як говорити з ними про смерть? Як залучати у жалобні ритуали? Як підтримати їх родину? Про ці та багато інших питань запрошуємо разом поспілкуватися на вебінарі з дитячим психіатром та психотерапевтом центру “Коло сім’ї” Олегом Романчуком. Ви зможете ознайомитися з сучасними рекомендаціями щодо психологічного супроводу дітей та втрати, але також взяти участь у обговоренні, задати важливі для вас запитання - запрошуємо!


Вебінар організовує Центр здоров’я та розвитку “Коло сім’ї”, Український інститут КПТ та Інститут психічного здоров'я УКУ спільно з Україно-швейцарським проєктом "Психічне здоров'я для України" в межах гуманітарної ініціативи "Вистояти. Перемогти. Відродитися!"

Зареєструватися






31.03.2022 о 14.00 відбудеться вебінар «Базові основи формування резилієнс (життєстійкості) у дітей». 


Тренерка - Войцях Тетяна, психологиня, арт-терапевтка, тренерка та медіаторка Національної медіаторської мережі ГО “Ла Страда-Україна”











Міністерство освіти і науки України повідомляє 

Одним із важливих пріоритетів в діяльності закладів освіти є забезпечення психологічної стійкості учасників освітнього процесу, які страждають від російської воєнної агресії. Відповідно до Рішення Ради національної безпеки і оборони України від 24.02.2022 «Про введення в дію плану оборони України та Зведеного плану територіальної оборони України», (далі-Плану) введеного в дію Указом Президента України від 24.02.2022 № 70/202 (ресурс доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/n0033525-22#n2 )

Міністерство, заклади та установи освіти визначені співвиконавцями Плану заходів у п.2.7.4. щодо створення умов для медичної, психологічної, педагогічної реабілітації та соціальної реінтеграції дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, а також у п.2.7.5. в частині надання соціально психологічної допомоги для жертв насильства та торгівлі людьми. Сьогодні всі учасники освітнього процесу більш, ніж будь-коли раніше, потребують психологічної підтримки і допомоги. В цей буремний час Міністерство вдячне кожному та кожній із понад 23 тис. педагогічних працівників психологічної служби у системі освіти України, хто засвідчиввисокий професіоналізм та надає психологічні послуги в режимі 24/7, налагодив взаємодію з учасниками освітнього процесу за допомогою інформаційно - комунікаційних технологій, проводить консультування через електронний «Кабінет психолога/соціального педагога», що створені на веб-

сайтах закладів освіти; здійснює інформаційну підтримку щодо джерел консультування, куди саме можна звернутися, розмістивши повідомлення у месенджер Facebook-сторінки, чат Telegram-каналу тощо.

Розуміючи, що перед освітянами постає багато завдань, пов’язаних із знаннями у царині психології, Міністерство у співпраці з партнерами проводить онлайн-вебінари та інші заходи щодо застосування сучасного науково-обгрунтованого підходу в наданні психологічної допомоги дітям, які пережили психотравмуючі події на війні ( https://www.facebook.com/UAMON)

На сайтах ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи НАПНУ, обласних навчально-методичних центрів психологічної служби у системі освіти, НМЦ практичної психології і соціальної роботи ІПО Університету Грінченка накопичено та доповнюється перелік корисних ресурсів для дорослих та дітей. Ресурси спрямовані на психологічну підтримку, навчання та достовірне інформування. Матеріали можуть використовуватись як самими педагогами, так і рекомендуватись для

використання батьками і дітьми (додаються).

З метою виконання в частині компетенції Плану, затвердженого Указом Президента України від 24.02.2022 № 70/2022, просимо надсилати матеріали про кращі практики роботи із означеної тематики для розміщення на сайті Міністерства (press@mon.gov.ua) та для формування електронного банку досвіду фахових розробок (psyche-logos@ukr.net).

Принагідно надсилаємо для використання в роботі контакти гарячих ліній організацій, які надають психологічну підтримку при сильному емоційному потрясінні, стресі, відчутті небезпеки, що можуть викликати у дитини психологічну травму (додаються).

Державна політика та діяльність у сфері освіти ґрунтуються на засадах та принципах, визначених Законом України «Про освіту». Просимо керівників закладів освіти дотримуватись норм трудового законодавства для фахівців психологічної служби у системі освіти.

Роз’яснення про практику застосування трудового законодавства у галузі освіти і науки під час дії правового режиму воєнного стану Міністерство надавало у листах від 28.02.2022 №1/3292-22 та від 07.03.2022 №1/3378-22, ат також щодо організації оплати праці визначено у п. 3 наказу МОН від 28.03.2022 №274 «Про деякі питання організації здобуття освіти та освітнього процесу в умовах воєнного стану в Україні».






Про організацію соціально-психологічної допомоги працівниками психологічної служби



Відповідно до листа УНМЦ практичної психології і соціальної роботи від 14 березня 2022 р. № 32, під час організації соціально-психологічної допомоги дітям та членам їхніх родин рекомендуємо звертатись до таких документів: 

лист УНМЦ практичної психології і соціальної роботи від 24.02.2014 № 26 «Про посилення психологічної допомоги населенню» (додаток 1); 

лист МОН України від 11.03.14 № 1/9-135 «Про надання психологічної допомоги учасникам навчально-виховного процесу» (додаток 2);

 лист МОН України від 25.07.2014 № 1/9-374 «Стан та особливості діяльності психологічної служби системи освіти у 2014-2015 навчальному році» (https://osvita.ua/legislation/Ser_osv/42284/). 

Науково-методичні розробки науковців Українського науковометодичного центру практичної психології і соціальної роботи, які стануть у нагоді працівникам психологічної служби системи освіти, можна завантажити за покликаннями на сайті електронної бібліотеки НАПН України (додаток 3). 

Найближчим часом УНМЦ практичної психології і соціальної роботи з підрозділом ДСНС буде організовувати онлайн навчання для практичних психологів. Інформацію про заходи можна буде знайти на сторінці Facebook Психологічна служба системи освіти України (https://www.facebook.com/groups/psyua).











В умовах війни Росії проти України обласний науково-методичний Центр психології та соціології освіти комунального закладу "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" Запорізької обласної ради, починаючи від 23 лютого  щодня надає професійну підтримку працівникам освіти та проводить кваліфіковану психологічну допомогу населення Запорізької області :

10.00 - 12.00  Бистрицька Дарина Сергіївна    099 710 42 36

12.00 - 14.00  Сироватко Олена Миколаївна  066 993 73 94

14.00 - 16.00  Подмазін Сергій Іванович         095 622 48 69

Усім терпіння та витримки. Наша незламна українська сила духу допоможе вистояти й перемогти!



24 лютого 2022 року

Відбувся вебінар «Оновлення підходів до психологічного забезпечення та супроводу рівнів підтримки в освітньому процесі дітей з особливими освітніми потребами»
(93 учасника)
 

Відбувся вебінар «Оновлення підходів до психологічного забезпечення  та супроводу рівнів підтримки в освітньому процесі дітей з особливими освітніми потребами». Керівником вебінару Сироватко Оленою  Миколаївною було розглянуто наступні питання:

1.      Нормативна база. 

Психологічне забезпечення та супровід освітнього процесу .

Особливості проведення моніторингу (виявлення динаміки розвитку основних компонентів освітньої діяльності здобувачів освіти)

  Оновлення критеріїв оцінки знань, вмінь та навичок дітей з ООП за 4 типологічними групами


Також учасники вебінару отримали відповіді на актуальні питання.

Переглянути Запис




Поради психолога

Потреба в безпеці – базова потреба людини, задоволення якої було порушено війною і викликало різні психологічні стани, адже всі люди різні. Психологи вважають, що за дві-три доби відбувається нормалізація психологічного стану, що ми спостерігаємо у більшості випадків. Пропонуємо поради психологів щодо самодопомоги, щодо того, як заспокоїти дітей під час війни.

Бережіть себе та близьких. Все буде добре!




Більше матеріалів у розділі "Корисна інформація"


Шановні колеги! 

Міністерство освіти і науки України та ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» в рамках реалізації Всеукраїнського проєкту з профорієнтації та побудови кар’єри «Обери професію своєї мрії» розпочинає підвищення кваліфікації педагогічних працівників шляхом онлайн-навчання у Школі кар’єрного консультанта у 2022 році.

Мета проєкту – сприяння учням старших класів закладів загальної середньої освіти у свідомому виборі професії та підвищення кваліфікації педагогічних працівників у сфері професійних кар’єрних консультацій.

«Школа кар’єрного консультанта» застосовує сучасну модель змішаного навчання (blended learning), в якій ефективно поєднується:

- проходження мультимедійних курсів у форматі SCORM за посиланням:  https://hryoutest.in.ua/courses/proforiyentaciyniy-kurs-dlya-pedagogichnih-pracivnikiv;

- участь в практичному тренінгу, який буде проведено у форматі вебінарного заняття із провідною кар’єрною консультанткою Ганною Різніченко. Для зручності, практичний тренінг буде повторюватись щомісяця: 8 лютого, 15 березня та 27 квітня, у всі три дні тренінг розпочнеться о 13.00.  Реєстрація за посиланням:https://docs.google.com/forms/d/1Ovg0P4qfVNw4QEP5O7M8hDbNL5A-n6kvERqOGHTzt8Q/viewform?edit_requested=true;

- виконання кейсового (домашнього) завдання, яке буде надано під час тренінгу.

Програму курсу схвалено вченою радою ДНУ «Інститут модернізації зміісту освіти» від 29 вересня 2021 року 8

Учасники, які завершать онлайн-курс «Школа кар'єрного консультанта», пройдуть вебінар та захистять практичну роботу, отримають сертифікат про закінчення курсу із зазначенням 1 кредиту ЄКТС.

Навчання – безоплатне.


27 січня 2022 року

Відбувся вебінар «Забезпечення доступності соціально-педагогічних та психологічних послуг (допомоги) учасникам освітнього процесу в закладах освіти»
(Присутні 75 учасників)
 

Відбувся вебінар «Забезпечення доступності соціально-педагогічних та психологічних послуг (допомоги) учасникам освітнього процесу в закладах освіти». Керівником вебінару Сироватко Оленою  Миколаївною було розглянуто наступні питання:

1.      Нормативна база.

2.       Реалізація психологічної допомоги як нової трудової функції практичного психолога. Циклограма діяльності.

3.       Участь психологічної служби закладу освіти в команді психолого-педагогічного супроводу.

4.        Проведення (надання) додаткових психолого-педагогічних і корекційно-розвиткових занять (послуг).

Також учасники вебінару отримали відповіді на актуальні питання та обмінялися досвідом роботи в дистанційній формі, нових шляхів реалізації трудових функцій.

Орієнтовні шляхи вирішення :

1.      Поєднувати діяльність супроводу в умовах очної та дистанційної форми навчання.
2.       Надавати психологічну допомогу та підтримку учням. Планувати щотижнево індивідуальні консультації  з учнями, що потребують цієї допомоги.
3.       Забезпечити емоційний контакт з учнями, що потрапили до Соціального паспорту закладу освіти.
4.       Просвітницьку роботу спрямувати на забезпечення спокійної, доброзичливої атмосфери на уроках.
5.       Планувати щотижнево психологічну допомогу батькам та педагогам.  
6.       Брати участь у створенні, підтримці та розвитку  психологічно безпечного освітнього середовища в закладі освіти.
7.       Організувати оволодіння моделями безпечної та ненасильницької міжособистісної взаємодії з однолітками та дорослими


 





8 грудня 2021 року

(Учасників 8)

Відбувся вебінар «Роль і функції психолога центру професійного розвитку педагогічних працівників» під керівництвом Подмазіна Сергія Івановича, завідувача ОНМЦ психології та соціології освіти. Участь у вебінарі взяли психологи центрів професійного розвитку педагогічних працівників Запорізької області. Під час заходу розглянули функції психолога ЦПРПП згідно чинного законодавства та розглянули перспективні напрямки роботи, завдання  психологів ЦПРПП.  Сироватко Олена Миколаївна, методист ОНМЦ психології та соціології освіти висвітлила питання інклюзивного освітнього середовища та ролі психолога ЗО  в ньому, зауваживши на необхідності виокремлення рівнів психологічної підтримки. Усі учасники вебінару поділилися досвідом роботи, обговорили актуальні питання та особливості співпраці з практичними психологами закладів освіти. 


















25 листопада  2021 року

відбувся вебінар «Просвіта суб’єктів освітнього процесу щодо профілактики булінгу та домашнього насилля, способів запобігання та протидії» для практичних психологів та соціальних педагогів закладів передвищої та професійно-технічної освіти. Керівник семінару Лисак Ганна, методист науково-методичного Центру психології та соціології освіти.

Участь прийняли 32 фахівців психологічної служби закладів передвищої та професійно-технічної освіти.

В вебінарі прийняла участь Бесараб Марина Юріївна, начальник сектору протидії домашнього насильства Запорізького рай управління поліції.

В рамках вебінару було розглянуто наступні питання:

Визначення понять насильства, булінгу та нормативно-правові акти, які регулюють діяльність закладів освіти з протидії цих явищ

Просвіта субєктів освітнього процесу:

                - викладачі;

                - батьки здобувачів освіти;

                - здобувачі освіти;

Алгоритм дій у разі виявлення випадків насильства.

Відеозапис






Вебінар з нагоди відзначення Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства

Міжнародна благодійна організація «Служба порятунку дітей» спільно із Державною науковою установою «Інститут модернізації змісту освіти» з нагоди відзначення Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства проведе вебінар для педагогічних працівників на тему: «Захист дітей від сексуального насильства: формування навичок безпечної поведінки у дітей різного віку».

         Завдання вебінару – інформування вчителів щодо способів формування навичок безпечної поведінки у дітей різного віку з метою захисту їх від насильства.

         Трансляція заходу відбудеться 18 листопада 2021 року о 15.00 на фейсбук-сторінці МБО «Служба порятунку дітей»: https://www.facebook.com/stopchildrenviolence/

         Для участі у вебінарі потрібно зареєструватись, заповнивши онлайн-форму за покликанням: https://forms.gle/EMovo34wN1BEmPRFA

         Контактна особа: Олена Капральська (м. т. 093-345-46-34, e-mail: childrescue2020@gmail.com).

 




Всеукраїнський онлайн урок з профорієнтації 12 жовтня 2021 року

Запорізький обласний науково-методичний Центр психології та соціології освіти інформує про Всеукраїнський онлайн урок з профорієнтації для учнів 7-11 класів, який відбудеться 12 жовтня 2021 року об 11:00 за покликанням www.segodnya.ua . Захід проводять Міністерство освіти і науки України спільно із Державною науковою установою «Інститут модернізації змісту освіти», на виконання наказу МОН від 21.04.2021 № 446 та пунктів 2.5.1.3, 2.5.1.4 Оперативного плану Міністерства освіти і науки України на 2021 рік, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.01.2021 № ЗО, у рамках реалізації Всеукраїнського проекту з профорієнтації та побудови кар’єри «Обери професію своєї мрії». Наполегливо рекомендуємо скористатись можливістю переглянути Всеукраїнський онлайн урок.

Мета проекту - сприяти учням старших класів закладів загальної середньої освіти свідомо обрати професію своєї мрії, стати успішним у житті та реалізувати себе в Україні.

У рамках даного уроку відомі українці поділяться своїми історіями успіху:

Євген Клопотенко, український шеф-кухар, входить до ТОП-50 кухарів світу;

Альона Альона, українська реп-співачка, входить до ТОП-15 молодих виконавців Європи;

Жан Беленюк, Народний депутат України, Олімпійський чемпіон в Токіо;

Ганна Резніченко, провідна кар’єрна радниця проведе майстер-клас «Як визначити професію своєї мрії».



Реалізація Всеукраїнського проєкту з профорієнтації та побудови кар’єри «Обери професію своєї мрії»

Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» розпочинає реалізацію Всеукраїнського проєкту з профорієнтації та побудови кар’єри «Обери професію своєї мрії» (далі Проєкт). В рамках цього Проєкту (Лист МОН України від 20.09.2021 №1/9-476) планується проведення комплексу комунікаційних заходів  і профорієнтаційне тестування та консультування, створення мультимедійних інформаційних курсів у міжнародному форматі SCORM, щодо сучасного ринку праці та актуальних професій, онлайн-екскурсії до найкращих українських компаній та організацій тощо.

Всі вищезазначені послуги – безкоштовні та розташовані на єдиному ресурсі онлайн www.hryoutest.in.ua  (інструкція користуванням порталом Проєкту за посиланням).

Також на даному порталі представлена ШКОЛА КАР’ЄРНОГО РАДНИКА  - навчання для вчителів, викладачів, шкільних психологів та тих, хто бажає опанувати професію кар’єрного радника (консультанта). Партнер Школи Кар’єрного Радника – компанія «Астарта». Безкоштовно!

Профорієнтаційний курс для педагогічних працівників у форматі SCORM допомагає освоїти принципи профорієнтації в реаліях швидкоплинних змін та оволодіти навичками проведення психодіагностики учнів. Він складається з 5-ти мультимедійних занять та розкриває наступні теми:

  • основні етапи, методики, правила проведення та принципи профорієнтаційної роботи;
  • аналіз психотипів особистості учня (зокрема за методикою Джона Холланда), визначення типу інтелекту (за методикою Говарда Гарднера), мотивації, прагненнь, цілей та цінностей дитини;
  • аналіз сильних сторін учня, талантів та вибудовування майбутньої кар'єрної стратегії;
  • типи кар'єр і методи їх побудови, основні професійні сфери та шляхи розвитку кар'єри в них;
  • аналітика ринку праці та знання щодо перспектив його розвитку;
  • проведення профорієнтаційної роботи задля досягнення мети учня та підтримки його в ресурсному стані (зокрема із застосуванням методики проведення групових занять, курсів, індивідуальних консультацій тощо);
  • вибір майбутньої роботи з різними учасниками та батьками.




Круглий стіл за результатами соціально-психологічного дослідження
 «Психологічне забезпечення освітнього процесу-2021»


16 вересня 2021 року в межах проведення Тижня освіти дорослих відбулося засідання круглого столу «Психологічне забезпечення освітнього процесу-2021» (за результатами соціально-психологічного дослідження), в якому взяли участь 75 учасників. З вітальним словом засідання круглого столу відкрив завідувач обласного науково-методичного Центру психології та соціології освіти, доктор філософських наук, кандидат психологічних наук, доцент Подмазін Сергій Іванович.

Методист Центру Сироватко Олена Миколаївна у своєму виступі зосередила увагу на основних викликах сьогодення в роботі практичних психологів закладів освіти, необхідності суттєво переглянути органiзацiйнi форми, науково-методичне  забезпечення,  змiст i напрями  роботи  з психологiчного i соцiально-педагогiчного супроводу всiх учасникiв освiтнього процесу.

Закцентувала увагу на новаціях :

  • запровадження стандарту професії «Практичний психолог закладу освіти»;
  • дворiвнева модель психологiчного супроводу  всіх  учасників  освітнього  процесу (перша психологічна допомога, психологічне консультування);
  • запровадження циклограм дiяльностi працiвникiв психологiчної служби у всiх типах закладiв освiти (Приклад Циклограми ви знайдете у розділі «Корисна інформація»);
  • запровадження   протоколiв   (алгоритмiв)   роботи   працiвника   служби  у типових випадках;    система     методичної    пiдтримки    працiвникiв    служби,    включно з наставництвом, супервізією, інтервізією;
  • співпраця з центрами професійного розвитку педагогічних працівників та органами освіти у ОТГ. 

Більше про зміст доповіді можна дізнатися переглянувши відеозапис заходу

Також, на засіданні круглого столу, методист Центру Лисак Ганна Григорівна представила результати соціально-психологічного дослідження «Психологічне забезпечення освітнього процесу-2021» у наглядному вигляді.

Відеозапис заходу




Сертифікати




Запрошення від Інституту обдарованої дитини НАПН України взяти участь у роботі методологічного семінару.

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ

 Відповідно до плану роботи Національної академії педагогічних наук України на 2021 рік 18 листопада відбудеться методологічний семінар з теми: 

«РОЗВИТОК ОБДАРОВАНОЇ ОСОБИСТОСТІ: СВІТОВИЙ ТА ВІТЧИЗНЯНИЙ КОНТЕКСТИ» 

Напрями роботи семінару:

  • Методологічні, теоретичні та прикладні проблеми дослідження феномена обдарованості
  • Ідентифікація обдарованості дітей та молоді на різних рівнях освіти
  • Розвиток, підтримка і супровід обдарованих дітей та молоді у сім’ях і закладах освіти 
  • Освітні та інформаційно-цифрові технології в роботі з обдарованими дітьми та молоддю

  • Психолого-педагогічна підготовка педагогічних працівників до роботи з обдарованими дітьми та молоддю 

Запрошуються: 

  • науковці Національної академії наук України та галузевих академій; викладачі закладів вищої освіти; керівники та представники обласних і районних управлінь освіти, інститутів післядипломної освіти;
  •  представники адміністрації, учителі, класні керівники, психологи, соціальні педагоги, керівники гуртків закладів загальної середньої освіти та позашкільних освітніх закладів як державної, так і недержавної форм власності; 
  • працівники дошкільних закладів освіти і центрів раннього розвитку дитини; 
  • студенти та аспіранти ЗВО, а також всі, хто цікавиться проблемами обдарованості. 

З огляду на несприятливу епідеміологічну ситуацію, викликану пандемією COVID-19, методологічний семінар буде проведено в дистанційному онлайн-режимі на платформі Zoom. Посилання для участі в семінарі та пробного підключення буде надано напередодні семінару (надіслано на електронну скриньку учасника, вказану під час реєстрації).

ФОРМИ ТА УМОВИ УЧАСТІ У СЕМІНАРІ

Онлайн-виступ з доповіддю (або надання організатору відеозапису доповіді для трансляції в онлайн-режимі) + включення доповіді в програму заходу та розміщення публікації в збірнику матеріалів семінару

 Заочна – розміщення публікації в збірнику матеріалів семінару та включення доповіді в програму заходу (секційні засідання) 

Онлайн-участь в обговоренні

Для участі в роботі методологічного семінару необхідно  до 8 листопада 2021 року заповнити реєстраційну форму учасника заходу за посиланням  https://forms.gle/2zmCWuoLJagRBxrS9

Участь у заході – безкоштовна!*

 

Відібрані оргкомітетом матеріали семінару будуть розміщені в електронному журналі «Вісник Національної академії педагогічних наук України», опубліковані у фахових наукових виданнях НАПН України, а також розміщені в електронному вигляді на сайтах Інституту обдарованої дитини НАПН України www.iod.gov.ua та «Острів знань» ostriv.in.ua

ВИМОГИ ДО ПОДАННЯ ПУБЛІКАЦІЙ

Статті, обсягом 8–10 сторінок, надсилати до 08 листопада 2021 року на електронну адресу: 2275423@ukr.net, тема листа «Публікація. Методсемінар 18.11.21».

Рукопис подається у форматі rtf, розмір сторінки А4, всі поля – 2,0 см, абзацний відступ – 1,25 см (виставляється автоматично). Шрифт: гарнітура – Times New Roman, кегль – 14 пт, міжрядковий інтервал – 1.

З вирівнюванням праворуч прізвище та ініціали автора жирним шрифтом, з нового рядка курсивом – науковий ступінь, вчене звання, посада та назва установи (навчального закладу), електронна адреса автора; з нового рядка ORCID ID.

Далі, по центру, назва публікації ВЕЛИКИМИ літерами ЖИРНИМ шрифтом. 

У наступному рядку курсивом з вирівнюванням за шириною – анотація та ключові слова українською та англійською мовами.

 

Після пропуску одного рядка, текст статті, з вирівнюванням за шириною; в тексті ініціали розміщуються перед прізвищем, між ініціалами та прізвищем використовувати нерозривний пробіл (комбінація клавіш Shift+Ctrl+пробіл); посилання на літературу та інтернет джерела записуються у квадратних дужках. У разі використання скорочень додається список їх умовних позначень.

Після тексту публікації, ЛІТЕРАТУРА (список використаних джерел), подається згідно ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання» з урахуванням правок (код УКНД 01.140.40). Матеріали в збірнику публікуються в авторській редакції.

 * Учасники, за бажання, мають можливість замовити:

електронний сертифікат учасника – 50 грн (PDF-файл, надісланий на електронну адресу учасника, вказану під час реєстрації). 

• комплект друкованих матеріалів семінару – 250 грн (програма заходу, збірник матеріалів та сертифікат учасника; друковані матеріали надсилаються Новою поштою за рахунок отримувача).

Оплата замовлення здійснюється на підставі надісланого на електронну адресу учасника рахунку, відповідно до обраного варіанту. 

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ КОМІТЕТ КОНФЕРЕНЦІЇ

 Інститут обдарованої дитини НАПН України, вул. Січових Стрільців, 52-д, Київ, 04053

Контакт з проблематики конференції: Малиношевська Альона Василівна, заступник директора з наукової роботи  Viber (097) 318-08-01, Е-mаіl: jakovyna@ukr.net

Контакт з організаційних питань і розміщення публікацій: Шульга Валентина, завідувач науково-організаційного відділу  (067) 729-94-01, Viber (063) 644-3478, Е-mаіl: 2275423@ukr.net

 

Дякуємо за співпрацю та інформування Ваших колег!

Лист Інституту обдарованої дитини НАПН України



Інструктивно-методичні рекомендації щодо проведення соціального-психологічного дослідження «Психологічне забезпечення освітнього процесу-2021» для практичних психологів закладів освіти Запорізької області

 

Актуальність дослідження полягає в тому, що психологічне забезпечення освітнього процесу у 2021-2022 навчальному році - це процес апробації нового професійного стандарту професії «Практичний психолог в закладах освіти».

Метою моніторингового дослідження є виявлення стану запровадження нових трудових функцій в діяльності практичних психологів закладів освіти Запорізької області. 

Дослідження проводиться за зразком запропонованого опитувальника (додаток). Точність отриманих результатів анкетування залежить від об’єктивності та відвертості відповідей респондентів, чіткої організації й оперативності процедури збору, обробки та відправки інформації. Для проведення якісного моніторингу, опитуванням має бути охоплено 100%  практичних психологів закладів дошкільної та загальної середньої освіти області.

Очікувані результати. Отримання обєктивних показників щодо протікання психологічного забезпечення освітнього процесу в закладах освіти області.  Визначення системи професійних знань, орієнтирів, норм, цінностей, необхідних для подальшого професійного розвитку. Перспективи подальшого вивчення досліджуваної проблеми вбачаємо в більш детальній розробці шляхів проектування діяльності працівників психологічної служби.

Результати дослідження узагальнюються обласним науково-методичним Центром психології та соціології освіти ЗОІППО до 16.09.2021 р. та оприлюднюються на засіданні круглого столу в рамках Тижня освіти дорослих КЗ «ЗОІППО» ЗОР 16.09.2021р. о 15.00.

Відповідальна особа готує інформаційний лист, де вказується посилання на гугл-опитувальник  моніторингового дослідження https://forms.gle/M5AsHbcgem8wVhuYA

 Додаток

Додаткову інформацію можна отримати за телефоном: 0662310687 - методист обласного науково-методичного Центру психології та соціології освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР   Лисак Ганна Григорівна 








Вітаємо з нагородженням Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України працівників обласного науково-методичного Центру психології та соціології освіти Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради

 

З нагоди 30-річчя створення психологічної служби системи освіти України нагороджено Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України працівників обласного науково-методичного Центру психології та соціології освіти, а саме:  Сергія Івановича Подмазіна, доктора філософських наук, кандидата психологічних наук, доцента, завідувача центру, та Олену Миколаївну Сироватко, методиста  центру, за ініціативу та наполегливість, високий професіоналізм, сумлінне виконання службових обов’язків та вагомий особистий внесок у розвиток сфери освіти і науки України (наказ Міністерства освіти і науки України «Про нагородження відомчими заохочувальними відзнаками» від 11.06.2021 № 246-К)

Щирі вітання нашим колегам, що брали активну участь у створенні та розбудові психологічної служби системи освіти Запорізької області.






Міністерством освіти і науки України було надано аналітичні матеріали про діяльність психологічної служби, забезпечення закладів освіти практичними психологами і соціальними педагогами та рекомендації щодо пріоритетних напрямів психологічного супроводу та соціально-педагогічного патронажу учасників освітнього процесу у 2021/2022 навчальному році





Затверджженно зміни до річного планування роботи практичних психологів та соціальних педагогів у системі освіти області

    Відповідно до статті 76 Закону України «Про освіту», на виконання Указу Президента України «Про Національну стратегію розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у новій українській школі» від 25 травня 2020 №195/2020 та з метою запровадження з 2021 року професійного стандарту за професією «Практичний психолог закладу освіти» (лист Міністерства освіти і науки України «Про затвердження професійного стандарту «Практичний психолог закладу освіти» від 30.11.2020 № 6/1427-20) змінено трудові функції діяльності працівників психологічної служби у системі освіти. З метою забезпечення єдиного підходу до реалізації трудових функцій в діяльності працівників психологічної служби внесено зміни до планування роботи практичних психологів і соціальних педагогів у системі освіти області з метою реалізації стратегічних завдань Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у новій українській школі та запровадження з 2021/2022 навчального року професійного стандарту за професією «Практичний психолог закладу освіти».

Затверджено форми річних планів роботи практичного психолога (додаток 1) та соціального педагога (додаток 2) закладів усіх рівнів освіти та форм власності.

Наказ 












Наказ МОН від 04.06.2021 № 425 “Про затвердження рейтингового списку переможців ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів “Нові технології у новій школі” у номінації “Розвивальні програми”

Відповідно до Положення про Всеукраїнський конкурс авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів «Нові технології у новій школі» у номінації «Розвивальні програми» було затверджено рейтинговий список переможців ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів:






13 травня 2021 року

Співробітники обласного науково-методичного Центру психології провели вебінар «Організація психологічної допомоги із застосуванням засобів дистанційного спілкування або мобільних додатків» в рамках VI Міжнародна науково-практична конференція “Неперервна освіта нового сторіччя: досягнення та перспективи” 

Спікер   -  Сироватко О.М.

 Модератор   -   Бистрицька Д.С.



Мета заходу: забезпечення оновлення напрямів психологічної допомоги учасникам освітнього процесу та залучення до активного запровадження засобів дистанційного спілкування в діяльності працівників психологічної служби

Категорія учасників: практичні психологи та соціальні педагоги закладів освіти

 В ході онлайн-заходу було розглянуто наступні питання:

1.   Вітальне слово               (Подмазін С.І., д. філос. н., к. психол. н., завідувач обласного науково-методичного Центри психології та соціології освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР)

2. Розвиток цифрової компетентності фахівців психологічної служби в умовах сьогодення          (Романовська Д.Д., к. психол. н., старший нк. психол. н., старший науковий співробітник лабораторії прикладної психології освіти Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи НАПН України, завідувач науково-методичного центру практичної психології та соціальної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької областіауковий співробітник лабораторії прикладної психології освіти Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи НАПН України, завідувач науково-методичного центру практичної психології та соціальної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області )

3. Нові напрями та завдання психологічної допомоги в умовах запровадження професійного стандарту «Практичний психолога закладу освіти»           (Сироватко О.М., методист обласного науково-методичного Центру психології та соціології  освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР)


4.  Таблиці Google в роботі практичного психолога (онлайн інструментарій)     (Гобова Л.Ю., практичний психолог КЗ «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Орієнтир» ЗОР)


5.  Використання електронного кабінету практичного психолога та соціального педагога на сайті закладу освіти (аналіз моніторингу)    (Лисак Г.Г., методист обласного науково-методичного Центру психології та соціології освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР)  

6. Тренінгова діяльність центру професійного розвитку педагогічних працівників щодо підготовки працівників психологічної служби до застосування дистанційного спілкування     (Павленко Т.М., психолог КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Енергодарської міської ради Запорізької області)


7. Запровадження та використання єдиної інтернет-платформи психологічної служби системи освіти Запорізької області         ( Бистрицька Д.С., методист обласного науково-методичного Центру психології та соціології освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР)


    Також у заході взяла участь Варецька Олена Володимирівна – доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри початкової освіти, проректор з науково-методичної роботи КЗ «ЗОІППО» ЗОР.












14 травня 2021 року

До Тижня науки-2021 на базі Запорізького інституту післядипломної педагогічної освіти було проведено вебінар на тему: «Критичне сприйняття медіаінформації. Феномен постправди», який проводиться в межах   Тижня науки-2021.

Категорія учасників: викладачі, практичні психологи та соціальні педагоги закладів освіти

Спікер: Подмазін Сергій Іванович, д. філос. н., к. психол. н., завідувач обласного науково-методичного Центри психології та соціології освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР

Модератор: Лисак Ганна Григорівна, методист обласного науково-методичного Центру психології та соціології КЗ «ЗОІППО» ЗОР

Сертифікати участі












Шановні колеги!
ЗАПРОШУЄМО ВАС
до участі у роботі VІІ Міжнародної науково-практичної конференції
«НЕПЕРЕРВНА ОСВІТА НОВОГО СТОРІЧЧЯ: ДОСЯГНЕННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ»,
яка відбудеться 13-15 травня 2021 року
на базі Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти
у м. Запоріжжі (Україна)

Метою конференції є об'єднання зусиль учених та практиків різних регіонів і країн щодо осмислення досвіду та визначення перспектив подальшого розвитку системи неперервної педагогічної освіти.
До участі запрошуються: науковці; викладачі; методисти обласних закладів післядипломної педагогічної освіти; керівники та педагоги закладів освіти всіх рівнів; працівники методичних служб, центрів професійного розвитку педагогічних працівників, психологічної служби системи освіти, інклюзивно-ресурсних центрів, інші зацікавлені особи.
Співробітники обласного науково-методичного Центру психології підготували наступні онлайн заходи:
13.05.2021 о 14:00 - Вебінар «Організація психологічної допомоги із застосуванням засобів дистанційного спілкування або мобільних додатків»
Доповідачі:. Подмазін С.І., Сироватко О.М., Бистрицька Д.С., Модератор: Бистрицька Д.С
Категорія учасників: практичні психологи та соціальні педагоги закладів освіти
Реєстрація 

До Тижня науки - 2021 підготовлено вебінар «Критичне сприйняття медіаінформації. Феномен постправди», який відбудеться 14.05.2021 о 14:00 
Доповідач: Подмазін С.І., модератор: Лисак Г.Г.
Категорія учасників Вчителі, класні керівники, практичні психологи та соціальні педагоги закладів освіти
Реєстрація 


ТЕМАТИЧНІ НАПРЯМИ КОНФЕРЕНЦІЇ:
1. Освіта майбутнього: нові виклики та вектори змін в менеджменті освіти, психології й педагогіці.
2. Початкова освіта в контексті ідей Нової української школи.
3. Природничо-математична освіта в умовах Нової української школи: стан та перспективи розвитку.
4. Діяльнісний підхід як визначальна умова розвитку компетентності дитини дошкільного віку.
5. Підготовка педагогів у системі неперервної освіти до впровадження ігрових та діяльнісних методів навчання: новітні рішення.
6. Формування професійної компетентності педагогів суспільно-гуманітарних дисциплін в умовах неперервної освіти.
7. Розвиток професійної компетентності педагогічних працівників системи позашкільної освіти.
8. Інформаційно-комунікаційні технології та цифровізація освіти.
9. Інклюзивна культура суб’єктів освітнього процесу: інноваційні стратегії формування та розвитку.
У межах Конференції планується проведення: пленарної сесії (офлайн), а також діалогсесій, майстер-класів та інших онлайн заходів.
Форми участі у Конференції: виступ, доповідь (у відеофайлах), презентація або стендова доповідь, стаття, тези. Участь у Конференції є безоплатною.
Учасники Конференції отримають електронний сертифікат участі.
Для участі у Конференції просимо до 10 травня 2021 року пройти реєстрацію на сайті конференції: https://ele.zp.ua/conference2021/
Програма та всі матеріали конференції будуть розміщені на сайті конференції:
https://ele.zp.ua/conference2021/
Інформаційний лист 



23 квітня 2021 року – Всеукраїнський день психолога.

23 квітня 2021 року відбулась Всеукраїнська науково-методична онлайн-конференція, присвячена 30-річчю психологічної служби у системі освіти України
організована Державною науковою установою «Інститут модернізації змісту освіту» спільно з Українським науково-методичнимо центром практичної психології і соціальної роботи НАПНУ України та Центральним інститутом післядипломної освіти Державного закладу вищої освіти «Університет менеджменту освіти» НАПНУ

З вітальним словом на конференції виступили:
Шкарлет Сергій Миколайович, Міністр освіти і науки України
Баженков Євген Володимирович, директор ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти»
Виступили: 
Флярковська Ольга Василівна, начальник відділу наукового та навчально-методичного забезпечення змісту позашкільної освіти та виховної роботи ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», кандидат педагогічних наук
З виступом на тему: «Сучасний стан та перспективи розвитку психологічної служби у системі освіти України»
Максименко Сергій Дмитрович, директор Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України, дійсний член (академік) НАПН України, доктор психологічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України
Тема: «Теоретико-методологічні засади психологічної практики в сучасних умовах».
Панок Віталій Григорович, директор Українського НМЦ практичної психології і соціальної роботи НАПН України, доктор психологічних наук, професор
Тема: «Психологічна служба в контексті освітніх реформ: досягнення, виклики, перспективи».
Бондарчук Олена Іванівна, завідувач кафедри психологічного управління Державного закладу вищої освіти «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України, доктор психологічних наук, професор
Тема: «Психологічне здоров'я педагогічних працівників: зміст, індикатори, умови підтримки».
Та інші
Фахівці обласного науково-методичного Центру психології та соціології освіти підготували виступ:
Подмазін Сергій Іванович, завідувач обласного науково-методичного Центру психології та соціології освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР, доктор філософських наук, доцент;
Сироватко Олена Миколаївна, методист обласного науково-методичного центру психології та соціології освіти Запорізької області, спеціаліст вищої категорії, практичний психолог-методист
Тема: «Становлення психологічної служби у системі освіти Запорізької області».










25 березня 2021 року
відбувся вебінар «Практична реалізація інфо-медійної грамотності в роботі практичного психолога закладу освіти щодо здійснення первинної профілактики»

Керівник семінару: Лисак Ганна Григорівна
Участь прийняли 29 фахівців психологічної служби закладів освіти інтернатного типу обласного підпорядкування
В рамках вебінару було розглянуто наступні питання:
1. Критичне мислення як основа інфо-медійної грамотності
2. Особливості та специфіка подання інформації в форматі онлайн-навчання
3. Аналіз методів розпізнання маніпуляцій в медіа





19 березня 2021 року фахівці обласного науково-методичного Центру психології та соціології освіти взяли участь у круглому столі та науково-методичному семінарі

«ТЕХНОЛОГІЇ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОБОТИ ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА
З ДІТЬМИ ТА МОЛОДДЮ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ»

КРУГЛИЙ СТІЛ
9.45 – 10.00
Відео-презентації закладів - організаторів конференції
Інформація щодо технічного супроводу заходу
10.00 – 10.15
Відкриття, вітання учасників
10.15 – 11.00
Виступи спікерів круглого столу
11.00 – 11.30

Питання та обговорення


Youtube круглий стіл: https://youtu.be/5fx6g-_syKM

Резерв: https://youtu.be/HnwA_oE5BqY



НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ СЕМІНАР
Часові межі        Назва секції                                                        Модератори

11.40 – 12.40    Інклюзивна освіта: реалії і перспективи            Аліна Мельник
12.50 – 13.50    Соціальна робота з дітьми та молоддю             Анастасія Базиленко
                            з особливими потребами
14.00 – 15.0      Професійна підготовка фахівців до                        Ольга Чистяк
                         роботи з дітьми з особливими потребами
15.00 – 15.30      Завершення заходів та підведення підсумків















Інформування щодо онлайн-курсу "Захист персональних даних"
Щодня ми надаємо свої персональні дані різноманітним компаніям і навіть не здогадуємося про це. Щоб Ваші персональні дані не потрапили до злочинців, ми разом із партнерами розробили 
онлайн-курс «Захист персональних даних».

Курс допоможе краще розібратися в темі, а головне — підкаже, як захистити свої дані.
Ви дізнаєтеся:
  • що таке персональні дані;
  • хто і як може їх використовувати;
  • на що ви погоджуєтеся, коли ставите хрестик біля згоди на обробку персональних даних;
  • як заборонити обробку своїх персональних даних.

Автори курсу:
  1. Андрій Ніколаєв, експерт із захисту персональних даних та приватності, засновник юридичної компанії Privacy Advisers, експерт Ради Європи;
  2. Борис Кормич, доктор юридичних наук, професор Національного університету “Одеська юридична академія”, заслужений юрист України, експерт Ради Європи;
  3. Олександр Шевчук, кандидат юридичних наук, експерт Спільного проєкту «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом задля посилення операційної спроможності Омбудсмана у захисті прав людини».
Онлайн-курс складається з двох частин. Загальна частина містить 4 модулі, додаткові матеріали та тести. За умови її успішного завершення учасники отримають сертифікат на 6 годин.
Для тих, хоче дізнатися більше про захист персональних даних, ми створили другу, спеціалізовану частину курсу для держслужбовців та людей, які працюють із персональними даними.
Матеріали усіх частин курсу будуть доступні для навчання вже 24 березня 2021 року.

Курс розроблено Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини та Офісом Ради Європи в Україні в межах спільного проєкту «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом задля посилення операційної спроможності Офісу Омбудсмана у захисті прав людини» у співпраці зі студією онлайн-освіти EdEra.
Лист МОН




11 березня відбувся вебінар
«Організація індивідуальної та групової роботи з основними суб'єктами освітнього процесу в умовах дистанційної освіти»
(узагальнення досвіду)

Керівник семінару: Подмазін Сергій  Іванович

 Присутні були 56 осіб

Реалії, які пов'язані з пандемією коронавірусу протягом 2020-2021 років та невизначеність подальшого перебігу подій, роблять актуальною тему нашого вебінару.

Мета вебінару: сформувати уявлення про форми та методи роботи практичного прихолога закладу освіти у дистанційному режимі.

Цільова аудиторія: психологи, соціальні педагоги та педегогічні працівники освітніх закладів.

Були розглянуті:

1.  Особливості організації роботи психолога в дистанційному режимі.

2. Форми та методи роботи.

3. Переваги та недоліки психологічного консультування по Skype.

4. Особливості психологічної консультації по телефону та правила її проведення.


   

Відеозапис

матеріали вебінару



18 лютого 2021 року відбувся вебінар "Інституційний аудит закладу освіти: перехід від теорії до практики"

Керівник вебінару: Сироватко Олена Миколаївна
(участь взяли 79 осіб)




В ході вебінару розгянули поняття інституційого аудиту та його мету. Формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти - сукупність умов, процедур і заходів у закладі освіти, що забезпечують ефективність освітніх і з управлінських процесів, які безпосередньо впливають на якість результатів навчання учнів, забезпечують формування їхніх ключових компетентностей, а також сприяють всебічному розвитку особистості учнів. Проаналізували критерії оцінювання, індикатори оцінювання та методи збору інформації. Розглянули визначення стратегії (політики) забезпечення якості освіти. Вона фіксує орієнтири функціонування внутрішньої системи та має враховувати інтереси учасників освітнього процесу щодо якості освітніх послуг і реалізації інших їхніх прав, а також засади державної політики у сфері освіти та принципи освітньої діяльності, визначені у статті 6 Закону України «Про освіту».

Матеріали вебінару

відеозапис




28 січня  2021 року відбувся вебінар 

«Підготовка до запровадження професійного стандарту за професією “Практичний психолог”. Різниця компетентностей: ті, що є зараз і ті, що додадуться».

28 січня (четвер) 2021 року обласний науково-методичний Центр психології та соціології освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР провів у дистанційному режимі вебінар для практичних психологів закладів освіти.

Тема вебінару «Підготовка до запровадження професійного стандарту за професією “Практичний психолог”. Різниця компетентностей: ті, що є зараз і ті, що додадуться». Керівник семінару Сироватко Олена Миколаївна. Категорія слухачів: практичні психологи закладів освіти.

Участь взяли  100 фахівців психологічної служби.

З матеріалами вебінару можно ознайомитись за посиланням

МАТЕРІАЛИ


прро 








ВІДКРИТО РЕЄСТРАЦІЮ НА ТРЕНІНГ

"Профілактика перевтоми педагогів в умовах дистанційної освіти засобами групової рефлексії"
Тренери:
Подмазін С.І., Шаповалова Л.О.

https://sites.google.com/site/nnczoippo/education-2021/tren-2021.


Про затвердження професійного стандарту “Практичний психолог закладу освітиˮ

 

    Наказом Мінекономіки від 22.11.2020 № 2425 було затверджено професійний стандарт “Практичний психолог закладу освітиˮ, що додається

https://drive.google.com/file/d/1PmHqjl4F4k5VXnthw33mUdIu_OBQmCuj/view?usp=sharing

     Звертаємо увагу, що професійний стандарт є інструментом для:

- систематизації вмінь і навичок (створення посадових інструкцій);

- підготовка молодих фахівців;

- само- та оцінювання діяльності практичних психологів;

- підвищення кваліфікації та професійного розвитку.

    Міністерство освіти і науки України рекомендує в першу чергу використовувати професійний стандарт для створення освітніх програм закладами вищої освіти та для підвищення кваліфікації практичних психологів. І лише потім застосовувати під час перевірки роботи практичних психологів під час атестації раз на 5 років  та/або добровільної сертифікації. Важливо дати можливість практичним психологам покористуватись професійним стандартом.

Невід’ємною частиною професійного стандарту для кожної професії згідно з законодавством є трудові функції. Професійна діяльність практичних психологів в професійному стандарті розкладена на такі трудові функції:

  • -         здійснення психологічної профілактики;
  • -         здійснення психологічної просвіти щодо психологічного благополуччя та психічного здоров’я;
  • -         здійснення психологічної діагностики;
  • -    надання психологічної допомоги за запитом та/або відповідно до виявленої потреби в такій допомозі;
  • -         здійснення власного професійного  розвитку та самоосвіта;
  • -         співпраця з педагогічними (науково-педагогічними) працівниками щодо організації ефективної освітньої діяльності та співучасть у створенні, підтримці та розвитку психологічно безпечного освітнього середовища в закладі освіти;
  • -      здійснення організаційно-методичної діяльності під час виконання трудових функцій.

    У межах кожної трудової функції вказано компетентності, якими має володіти  практичний психолог. Усі компетентності діляться на дві групи: загальні (громадянська, соціальна, цифрова, особиста та навчальна, лідерська, підприємницька, культурна обізнаність та самовираження, мовна, етична) та професійні (пункт 4 професійного стандарту). 

Професійний стандарт










20 листопада 2020 року
 відбувся вебінар з питань співпраці та партнерства Інституту і новостворених Центрів професійного розвитку педагогічних працівників 

КЗ «ЗОІППО» ЗОР провів вебінар з питань співпраці та партнерства Інституту і новостворених Центрів професійного розвитку педагогічних працівників (далі по тексту ЦПРПП).

Метою заходу є осмислення досвіду, визначення напрямів і перспектив співпраці структурних підрозділів Інституту із ЦПРПП щодо психолого-педагогічного супроводу  професійного розвитку педагогічних працівників у системі неперервної освіти.

Спікери вебінару: Варецька О.В., проректор з науково-методичної роботи, д.п., професор, Чернікова Л.А.,  проректор з навчально-методичної роботи, к.п.н., доцент, Гура Т.Є., проректор з наукової роботи та міжнародної діяльності, д.псих.н., професор.

План вебінару:

1. Інформація проректорів інституту.

2. Інформація завідувачів кафедр інституту.

3. Інформація завідувачів відділів і центрів.

4. Обговорення питань, які турбують ЦПРПП – керівники, заступники ЦПРПП та працівники методичних служб ОТГ (за бажанням).



презентація





Плану заходів щодо розвитку психологічної служби у системі освіти України на період до 2022 року


№ п/п

Заходи

Терміни

Очікувані результати

 

1

2

3

4

 

І. Розвиток мережі психологічної служби у системі освіти України

 

1.1.

Моніторинг щодо кадрового забезпечення закладів освіти (їх філій)  працівниками психологічних служб у системі освіти області.

червень

Звіт, статистичні показники до збірки

 

1.2.

Укладання Паспорту психологічної служби у системі освіти Запорізької області

червень

Статистичні показники до збірки

 

ІІ. Удосконалення організаційного рівня функціонування психологічної служби у системі освіти України

 

2.1.

 Онлайн опитування щодо обговорення проєкту професійного стандарту за професією «Практичний психолог (заклад освіти)».

січень

Звіт

 

2.2.

 Розробка та запровадження механізму ефективної взаємодії, формування відносин довіри, прозорості, дотримання етичних норм працівників психологічної служби та керівників закладів освіти (підготовка методичних рекомендацій)

квітень

Методичні рекомендації

 

2.3.

Підготовка Соціального паспорту закладів освіти у системі освіти Запорізької області

квітень

Соціальний паспорт області

 

2.4.

Запровадження системи оцінювання напряму діяльності «Освітнє середовище закладу освіти» в частині підтримки та розвитку психологічно безпечного освітнього середовища як інструменту     оцінки    якості професійної діяльності     та засобу  самооцінювання діяльності практичних психологів та соціальних педагогів (розробка методичних рекомендацій)

травень

Методичні рекомендації

 

2.5.

Реалізація модульних форм підвищення кваліфікації практичних психологів за індивідуальним планом   професійного розвитку (онлайн консультації)

протягом року

Звіт

 

2.6.

Підготовка методичних рекомендацій «Проблеми організації та координації      діяльності      психологічної служби системи освіти в умовах децентралізації».

серпень

Методичні рекомендації

 

2.7.

Презентація єдиної інтернет-платформи психологічної служби у системі освіти Запорізької області

серпень

Інтернет-платформа

 

ІІІ. Покращення методичного забезпечення діяльності психологічної служби у системі освіти України

 

3.1.

Розробка та запровадження онлайн консультування молодих фахівців щодо впровадження професійного стандарту та виконання трудових функцій

лютий

Рекомендації на блозі

 

3.2.

Розробка та запровадження онлайн консультування фахівців психологічної служби щодо методів, методик, процедур здійснення психологічної профілактики та психологічної просвіти

березень

 

 

Рекомендації на блозі

 

 

 

3.3.

Розробка та запровадження онлайн консультування фахівців психологічної служби щодо оновлення змісту психологічного супроводу здобувачів освіти під час інклюзивного навчання відповідно до потреб особистості дитини, родини та суспільства

квітень

Рекомендації на блозі

 

3.4.

Онлайн консультація «Психологічна оцінка комфортності      й   безпечності освітнього середовища закладів освіти»

травень

Рекомендації на блозі

 

3.5.

Онайн опитування щодо деструктивної тенденції організації та координації інформаційно-методичної забезпеченності діяльності практичних психологів та соціальних педагогів у системі освіти області

вересень

Звіт

 

3.6.

Онлайн опитування психологів центрів професійного розвитку педагогічних працівників за темою «Організація діяльності  психолога центру професійного розвитку педагогічних працівників»

жовтень

Аналітичний звіт

 

ІV. Підвищення якості роботи працівників психологічної служби у системі освіти України

 

4.1.

Вебінар «Підготовка до запровадження професійного стандарту за професією  “Практичний психолог”. Різниця компетентностей: ті, що є зараз і ті, що додадуться» (Сироватко О.М.)   

січень

Матеріали вебінару

 

4.2.

Вебінар «Організація індивідуальної та групової роботи з основними суб'єктами освітнього процесу в умовах дистанційної освіти» (Подмазін С.І.)

лютий

Матеріали вебінару

 

4.3.

Вебінар "Практична реалізація інфо-медійної грамотності в роботі практичного психолога закладу освіти щодо здійснення первинної профілактики» (Лисак Г.Г.)

березень

Матеріали вебінару

 

4.4.

Вебінар «Інституційний аудит закладу освіти: перехід від теорії до практики (як підготувати  психологічну службу до успішного проходження інституційного аудиту)» (Сироватко О.М.)

квітень

Матеріали вебінару

 

4.5.

Вебінар «Інтеграція органів управління освітою та психологічної служби системи освіти області: запровадження та використання єдиної інтернет-платформи психологічної служби системи освіти Запорізької області» (Бистрицька Д.С.)

травень

Матеріали вебінару

 

4.6.

Вебінар «Реалізація принципу урахування вікових та індивідуальних особливостей у створенні  корекційно-розвиткових програм та програм оптимізації розвитку кожної дитини» (Бистрицька Д.С.)

жовтень

Матеріали вебінару

 

4.7.

Вебінар «Просвіта суб’єктів освітнього процесу щодо профілактики булінгу та домашнього насилля, способів запобігання та протидії» із залученням представників поліції" (Лисак Г.Г.)

листопад

Матеріали вебінару

 

4.8.

Вебінар «Роль і фунукції психолога центру професійного розвитку педагогічних працівників» (Подмазін С.І.)

грудень

Матеріали вебінару

 

V. Підвищення психологічної компетентності педагогічних працівників закладів освіти України

 

5.1.

Забезпечення взаємодії з центрами  професійного розвитку педагогічних працівників у питаннях узагальнення та поширення інформації з питань професійного розвитку практичних психологів та соціальних педагогів системи освіти

протягом року

Рекомендації на блозі

 

5.2.

Координація діяльності методичних об’єднань практичних психологів та соціальних педагогів

січень,

вересень

Рекомендації на блозі

 

5.3.

Моніторинг сайтів закладів загальної середньої освіти у системі освіти області щодо наявності сторінок «Кабінет практичного психолога» та «Кабінет соціального педагога»

лютий

Звіт

 

VI. Проведення заходів щодо розвитку психологічної служби у системі освіти України

 

6.1.

Підготовка модернізації    атестаційних процедур    в  рамках  запровадження професійного стандарта “Практичний психолог”

з січня 2021р.

Методичні рекомендації

 

6.2.

Діяльність щодо   децентралізованої моделі  уніфікації форм статистичної звітності

протягом року

Інформація на блозі

 

6.3.

Формування пілотних майданчиків щодо результативного застосовування практичної діяльності у різних напрямках діяльності служби, здатності виконувати дослідницькі та прикладні проекти,  здійснювати наставництво молодих спеціалістів

протягом року

Інформація на блозі

 

6.4.

Створеня експериментального майданчику “Трансформація професійної діяльності психолога центру професійного розвитку педагогічних працівників»

протягом року

Підготовка та затвердження документів



22 жовтня 2020 року  

у дистанційному режимі відбувся вебінар для практичних психологів та соціальних педагогів закладів освіти обласного підпорядкування.

Тема вебінару «Розроблення програм психолого-педагогічного супроводу адаптаційного, соціокультурного, психологічного розвитку дітей з родин внутрішньо переміщених осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах». 

Керівник семінару Лисак Ганна Григорівна.
Категорія учасників : практичні психологи та соціальні педагоги закладів освіти обласного підпорядкування
У вебінарі взяли участь 73 учасника
Були разглянуті наступні питання:

Нормативно-правові документи, що регламентують діяльність працівників психологічної служби в системі освіти щодо розробки та реалізації розвивальних, профілактичних, просвітницьких, корекційних програм.

Особливості організації психолого педагогічного супроводу дітей дітей з родин внутрішньо переміщених осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах

Діагностичний інструментарій щодо вивчення емоційного стану дітей та виявлення дезадаптації

Використання інформаційних ресурсів щодо забезпечення діяльності працівників психологічної служби у системі освіти області





Посилання на сертифікати  


8 вересня 2020 року 

відбувся вебінар для фахівців психологічної служби системи освіти

"Вчитель в умовах  дистанційного навчання: психологічні проблеми та їх подолання"

Були розглянуті основні проблеми, які постають перед викладачами  під час організації  дистанційного навчання та шляхи вирішення цих питань.  Також було детально розглянуто основні поняття та принципи дистанційної освіти відповідно до чинного законодавства та застосування модульного підходу до організації вивчення дисциплін. Особливу увагу приділили ролі вчителя в процесі налагодження ефективного дистанційного навчання.  Першочергове  завдання працівників психологічної служби - пошук дієвих засобів і методів.

Матеріали вебінару з методичними рекомендаціями за покликанням нижче

Дистанційна освіта

Центр психології РЕКОМЕНДАЦІЇ

Презентація

Учасники вебінару можуть отримати сертифікати за покликанням

https://drive.google.com/drive/folders/1tdOUEDXyb26WM8Qbzqqm7flxKYlHrFrn?usp=sharing











Шановні колеги-освітяни!

 8 вересня 2020 року 
об 11:00 

у межах Міжнародного Тижня освіти дорослих-2020  фахівцями обласного науково-методичного Центру психології та соціології освіти  Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти буде проведено вебінар на тему:

«Вчитель в умовах дистанційного навчання: психологічні проблеми та їх подолання».

Категорія учасників: фахівці психологічної служби системи освіти

Учасники отримують відповідні сертифікати.

Для участі у вебінарі необхідно зареєструватися заповнивши GoogleФорму за посиланням https://forms.gle/MTEgJJqyGxYF2fVS7

Доєднатись до конференції Zoom

https://zoom.us/j/94874788356?pwd=REpiQUQ3cGJNSzYrV2N3QW1yL2tPdz09

 Ідентифікатор конференції: 948 7478 8356

Код доступу: gHd7aw

Запрошуємо до участі!


14 травня 2020 року відбувся круглий стіл на тему:

«Використання можливостей Інтернет-простору в процесі професійного вдосконалення педагогів» 


В рамках VI Міжнародна науково-практична конференція "Неперервна освіта нового сторіччя: досягнення та перспективи" 14 травня 2020 року відбувся онлайн круглий стіл «Використання можливостей Інтернет-простору в процесі професійного вдосконалення педагогів» (модератор Подмазін Сергій Іванович, доктор філософських наук, кандидат психологічних наук, доцент, завідувач обласного науково-методичного центру психології та соціології освіти ЗОІППО).

Були розглянуті питання питання формування інтернет-культури педагогів, яка б сприяла:
1.            всебічному розвитку їх творчого потенціалу;
2.            налагодження підтримці конструктивних комунікацій;
3.            безпечного використання широких можливостей, що надаються Мережею.
4.            нормами етикету та безпеки в Інтернет-просторі.
Визначили  основні завдання педагогіки інтернету:
1) успішне і цілеспрямоване освоєння нових технологій і програмних продуктів для пошуку, узагальнення і використання інформації в Мережі;
2) використання можливостей Мережі для налагодження і підтримання контактів з іншими інтернет-користувачами в рамках своєї професійної діяльності;
3) використання інтернет-ресурсів в процесі освіти і самоосвіти.
  Учасниками круглого столу, на основі свого досвіду, були виділені наступні плюси  дистанційної форми навчання:

1.            Гнучкість — здобувач освіти  може навчатися в зручний для себе час та в індивідуальному темпі, незалежно від місця проживання/перебування.
2.            Якісний матеріал (дистанційні курси розробляються відповідно до програм, але не обмежуються лише одним підручником й включають інформацію з кількох джерел, медіа-файли, коментарі вчителя, посилання на статті тощо).
3.            Індивідуальний підхід до кожного здобувача освіти  з урахуванням його здібностей та потреб.
4.            Оволодіння сучасними інформаційно-комунікаційними технологіями.
5.            Вивільнення часу.
6.            Можливість постійного моніторингу успішності навчання
               Також було зазначено, що дистанційна форма освіти переживається одними педагогами як фактор загрози, з вираженими емоційним переживаннями. Педагоги, які мають більш стійкий   адаптаційний потенціал, більш успішно змінили форму  викладацької діяльності.







12 травня 2020 року відбувся обласний вебінар на тему:

«Психологічний супровід адаптації здобувачів освіти  до умов навчання в Новій українській школі»

(присутні 22 учасники)

Керівник вебінару Подмазін Сергій Іванович


Протягом вебінару були розкриті такі питання:

1. Складові успішної особистості
  2. Ключові компетентності

3.Основні завдання діяльності психологічної служби у початковій школі


Вийшов Інтернет - посібник 

"ПСИХОЛОГІЯ І ПЕДАГОГІКА У ПРОТИДІЇ ПАНДЕМІЇ COVID-19"

За науковою редакцією Президента НАПН України В.Г. Кременя 

В інтернет-посібнику представлено праці психологів, педагогів, освітян-практиків, зміст яких спрямовано на збереження психологічної стабільності українського суспільства в умовах глобальної дестабілізації соціально-економічної реальності, спричиненою пандемією COVID-19. Наголошено, що психологічна неготовність і тривожність громадян у сприйнятті такої інтенсивності інформаційного потоку в умовах соціально-економічних змін, динамічної перебудови звичного способу й ритму життя і зростання тотальної нестабільності, підтвердили необхідність проведення ґрунтовної психологічної і педагогічної роботи з різними категоріями населення України. Адресовано педагогічним працівникам, науковцям, практичним психологам, соціальним педагогам, керівникам закладів освіти, фахівцям Державної служби зайнятості України, соціальним працівникам, психотерапевтам, консультантам, працівникам телефонної служби довіри, а також батькам, волонтерам, студентам й усім громадянам, які зацікавлені у збереженні та зміцненні здоров’я в екстремальній пандемічній ситуації.



https://drive.google.com/open?id=1uBD_HEbgIa1lwzXc80QlTJp6vZbli-m-


30 квітня 2020 рік


 30 квітня 2020 року відбувся обласний вебінар на тему:

 

"Організація роботи практичного психолога та соціального педагога з постраждалими від насильства дітьми"

для  практичних психологів та соціальних педагогів закладів освіти ОТГ 

                       (присутні 43 учасники)



Керівник вебінару Лисак Ганна Григорівна


Протягом вебінару були розкриті такі питання:

1. Нормативно-правові документи, що регламентують діяльність працівників психологічної служби в системі освіти щодо запобігання та протидії насильству.

2. Шляхи реалізації законодавства щодо запобігання та протидію насильства в закладі освіти.
3. Форми та методи надання допомоги постраждалим.
4. Заходи щодо запобігання насильству та формування ненасильницьких моделей поведінки серед дітей та молоді



11-12 березня 2020 року



У м. Києві 11-12 березня 2020 року, було проведено базовий тренінг з інфомедійної грамотності, в рамках проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність».


в якому прийняла участь методист обласного НМЦ психології та соціології освіти КЗ "ЗОІППО" ЗОР – Лисак Г.Г.


Проєкт «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREXза підтримки Сполучених штатів Америки та Посольства Великої Британії України, в партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академією української преси.
Мета проекту – допомогти українським школярам набути навичок критичного сприйняття інформації й усвідомити цінності високоякісної інформації в контексті шкільної освіти.


Компетентності, що розвиває проєкт:
  • Медіаграмотність (розуміння як працюють медіа: власники, журналістські стандарти, редакційна політика; вміння визначати жанри журналістських повідомлень; розуміння поняття цензури, само цензури; вміння аналізувати твори кіномистецтва; вміння аналізувати рекламу, розрізняти її типи: соціальна, комерційна, піар, контекстна реклама тощо);
  • Критичне мислення (вміння ставити питання; вміння обгунтовувати власну позицію; вміння оцінювати та інтерпретувати події; вміння проводити паралелі з теперішнім часом вміння аналізувати передумови та причини подій);
  • Соціальна толерантність (вміння ідентифікувати та протидіяти мові ворожнечі; вміння ідентифікувати і протидіяти стереотипам і дискримінації; навички етичного спілкування);
  • Стійкість до впливів, фактчекінг (вміння ідентифікувати прояви пропаганди; вміння ідентифікувати ботів і тролів; вміння ідентифікувати фейки й інструменти маніпуляції; базові навички ідентифікувати вплив медіа на наші емоції);
  • Інформаційна грамотність (вміння ефективно шукати інформацію;вміння шукати та працювати з джерелами та першоджерелами; розуміння авторського права, вміння розрізняти плагіат);
  • Цифрова безпека (менеджмент приватності, розуміння цифрового сліду; Навички особистої кібербезпеки; вміння запобігати ризикам у комунікації);
  • Візуальна грамотність (вміння аналізувати фото, лого, символи, постери, інфографіку, інші візуальні ряди);
  • Інноваційність, розвиток креативності (вміння втілювати ідеї завдяки онлайн-інструментам; вміння використовувати медіа для соціального блага).

Більше інформації за посиланнями https://www.facebook.com/irexinternational




27 лютого 2020 рік


 27 лютого відбувся обласний семінар на тему:

 «Формування  у здобувачів освіти відповідальної та безпечної  поведінки в ситуаціях кіберзалежності та кібербулінгу»

для методистів з психологічної служби районних (міських) методичних кабінетів (центрів) та органів управління освітою ОТГ 

(присутні 10 учасників)

Керівник семінару Сергій Іванович Подмазін

Протягом семінару були розкриті такі питання:


  1. Інформаційний  простір сучасних підлітків.
  2. Інтернет-залежність.
  3. Вплив Інтернет-залежності на організм підлітків.
  4. Кібербулінг та його форми.




20 лютого 2020 рік

 20 лютого відбувся обласний семінар на тему:

 «Формування психологічної готовності учасників освітнього процесу до реалізації інклюзивних підходів в освіті»

для методистів з психологічної служби районних (міських) методичних кабінетів (центрів) та органів управління освітою ОТГ 

(присутні 15 учасників)

Керівник семінару  Олена Миколаївна Сироватко 

Протягом семінару були розкриті такі питання:

  1. Готовність учасників освітнього процесу до взаємодії з особами з порушеннями фізичного, психічного, інтелектуального розвитку і сенсорними порушеннями
  2. Реалізація інклюзивних підходів через основні форми здобуття освіти осіб з особливими освітніми потребами 
  3. Розвиток інклюзивного освітнього середовища в закладах освіти, що  найбільш доступні і наближені до місця проживання особи з особливими освітніми потребами
  4. Участь психологічної служби закладу освіти в організації команди психолого-педагогічного супроводу 













25 років від дня заснування Центру


25 січня виповнилося 25 років від дня заснування в 1995 р. обласного науково-методичного Центру психології та соціології освіти. З нагоди ювілею колектив Центру нагороджено  Грамотами НАПН України та ДНУ "Інститут модернізації змісту освіти".






Визначено переможців обласного етапу  Всеукраїнського конкурсу авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів «Нові технології у новій школі» у номінації «Корекційно-розвиткові програми».



30. 01.2020 року Проведено підбиття підсумків Всеукраїнського конкурсу авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів «Нові технології у новій школі» у номінації «Корекційно-розвиткові програми».

Визначено програму-переможця обласного етапу для участі у Всеукраїнському етапі ("Програма психологічної корекційної роботи з підлітками з девіантною поведінкою та їх батьками", авторський колектив у складі Павленко Т.М., методист сектору соціально-психологічної роботи НМЦ управління освіти Енергодарської міської ради, Котляревська О.О., практичний психолог, Енергодарський навчально-виховний комплекс №5 Енергодарської міської ради Запорізької області, Оріян А.О., практичний психолог, Енергодарський багатопрофільний ліцей)
За результатами Всеукраїнського етапу програма Запорізької області отримала ІІІ місце. Вітаємо авторський колектив у складі Павленко Т.М., методист сектору соціально-психологічної роботи НМЦ управління освіти Енергодарської міської ради, Котляревська О.О., практичний психолог, Енергодарський навчально-виховний комплекс №5 Енергодарської міської ради Запорізької області, Оріян А.О., практичний психолог, Енергодарський багатопрофільний ліцей

30 січня 2020 рік


 30 січня було проведено обласний семінар на тему:

 «Запобігання та протидія булінгу, попередження конфліктних ситуацій, що виникають під час освітнього процесу серед здобувачів освіти»

для практичних психологів закладів освіти обласного підпорядкування (присутні 21 учасник)


№ п/п
Зміст
Кількість годин
Відповідальні
1.
Про зміни в законодавстві України щодо запобігання протидії булінгу
11.00-11.30
Величко І.А.
2.
Шляхи реалізації законодавства щодо запобігання та протидії булінгу (цькування) в закладі освіти: розподіл функціоналу, застосування заходів виховного впливу
11.30-12.00
Величко І.А.
3.
Діяльність соціального педагога щодо профілактики та запобігання булінгу (цькування), психологічного супроводу здобувачів освіти, які постраждали від булінгу
12.00-13.00
Величко І.А.
4.
Профілактика та просвітницька діяльність практичного психолога щодо протидії булінгу
13.00-14.00
Величко І.А
5.
Використання інформаційних ресурсів щодо забезпечення діяльності працівників психологічної служби у системі освіти області
14.00-14.30
Величко І.А
6.
Презентація тренінгу для педагогів «Педагогічний супровід  дітей з числа внутрішньо переміщених осіб в освітньому процесі»
14.30-15.00
Лисак Г.Г.

Разом годин
4 години

















23 січня 2020 рік



Було проведено обласний науково-методичний семінар з теми:

 «Підготовка корекційних, розвивальних та просвітницьких програм в діяльності практичних психологів та соціальних педагогів» для методистів з психологічної служби районних (міських) методичних кабінетів (центрів) та органів управління освітою ОТГ
(21 учасникі)

На семінарі розкрили такі питання:

п.п.
Питання для обговорення
Час
Лектор
1.
Можливості підвищення професійного рівня і розвитку творчого потенціалу фахівців психологічної служби у системі освіти  
11.00-11.30
Сироватко О.М.
2.
Організаційне забезпечення участі фахівців Запорізької області у Всеукраїнському конкурсі авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів «Нові технології у новій школі» у 2019 році
11.30-12.00
Сироватко О.М.
3.
Методичне забезпечення конкурсу щодо розробки та реалізації авторських програм
12.00-14.00
Сироватко О.М.
4.
Використання інформаційних ресурсів щодо забезпечення діяльності працівників психологічної служби у системі освіти області
14.00-15.00
Величко І.А.














12 вересня 2019 рік

12 вересня було проведено обласний семінар  з теми 
"Діти та підлітки у кіберпросторі: позитивні та негативні ефекти"
для методистів з психологчної служби методичних кабінетів (центрів) відділів (управлінь) освіти, ОТГ (присутні 18 чол.)

На семінарі були розкриті такі питання:


1. Формування компетентності для осмислення інформаційно-віртуальної реальності як значущої складової сучасного життя
2.  Вплив кіберпростору на розвиток особистості дитини та підлітка
3. Формування готовності педагога щодо компетентної оцінки позитивних та негативних ефектів впливу кіберпростору на дітей та підлітків
4. Формування м'яких навичок (SOFT SKILLS) здобувачів освіти щодо оцінки позитивних та негативних ефектів впливу кіберпростору: формування рис характеру, різних способів мислення та соціальної поведінки









25 червня 2019 рік

ДОСВІД РОБОТИ

Автор досвіду:
Ірина Валеріївна Репетун, практичний психолог  Запорізького ліцею № 34 Запорізької міської ради Запорізької області  

Тема досвіду:
Особливості формування та розвитку психологічної культури вчителя як запорука успішної реалізації Концепції «Нова українська школа»

Матеріали досвіду зберігаються у Запорізькому обласному  науково-методичному  Центрі психології та соціології освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР.






25 квітня 2019 рік


25 квітня відбувся навчальний семінар-тренінг для учасників інформаційно-освітньої протиалкогольної програми для дітей та учнівської молоді «СІМЕЙНА РОЗМОВА» 





Мета: познайомити учасників програми зі змістом методичного комплексу, відпрацювати форми і методи організації занять з учнями та батьками, надати методичні рекомендації.

Учасники: виконавці програми – практичні психологи, соціальні педагоги, педагоги закладів освіти Запорізької області, які долучаються до впровадження програми у 2018-2019 навчальному році (кількість учасників 7)

                                                   План роботи


Час
Види роботи
Відповідальний
1
10.45-11.00
Реєстрація учасників
Величко І.А.
2
11.00-11.10
Основна ідея, мета та завдання програми «Сімейна розмова»
Гобова Л.Ю.
3
11.10-
11.45
Знайомство учасників. Правила групи
Гобова Л.Ю.
4
11.45-12.45
Особливості впровадження програми для учнів і батьків
Курасова 
С. О.
5
12.45-
13.45
Розробляємо програму «Сімейна розмова» в Google Classroom
Гобова Л.Ю.
7
13.45-14.00
Підведення підсумків «В добрий час»
Величко І.А.,
Гобова Л.Ю.


Відзнаки
Інформаційно-освітня протиалкогольна програма «Сімейна розмова» відзначена відомчими нагородами МОН України, НАПН України: дипломи переможця виставки «Освіта України» і золота медаль в номінації «Інноватика у сучасній освіті».

Охоплення
Інформаційно-освітня протиалкогольна програма «Сімейна розмова» розроблена науковцями Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи НАПН України разом з фахівцями Всеукраїнської наркологічної асоціації у 2010 році. У 2011-2013 роках пройшла етап пілотування на базі навчальних закладів окремих областей (в тому числі Запорізької). 
У 2016-2017 навчальному році у програмі взяли участь 16305 учнів 7-8 класів з 13 регіонів України.
Програма впроваджується на базі 55 навчальних закладів у 3-х містах та 6 районах Запорізької області. Загальна кількість учнів, учасників програми протягом п’яти років в динаміці:
2011-2012 н.р.
2012-2013 н.р.
2013-2014 н.р.
2014-2015 н.р.
2015-2016 н.р.
2016-2017 н.р.
2017-2018
н.р.
1167
1554
1811
1752
793
1026

Важливо
Основна ідея програми – виховувати в учнів відповідальне ставлення до власного здоров’я у профілактичній співпраці з їх батьками.
Головна мета програми – реалізація інноваційних методів і моделей роботи з попередження дитячого алкоголізму. В основі нового підходу цієї програми лежить взаємодія шкільних психологів, педагогів, батьків та дітей в форматі тренінгів, рольових ігор, навчальних семінарів.












18 квітня 2019 рік


У м. Києві 18 квітня 2019 року, було проведено Всеукраїнський науково-методичний семінар на тему "ТЕХНОЛОГІЇ ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНОГО СУПРОВОДУ ВИХОВАННЯ І РОЗВИТКУ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ З РОДИН УЧАСНИКІВ АТО І ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ"


в якому прийняла участь методист облНМЦ психології та соціології освіти "ЗОІППО" - Величко І.А. 


Мета заходу - висвітлення діяльності ЮНІСЕФ в Україні, широка апробація результатів науково-дослідної роботи"Психолого-педагогічного супроводу виховання і розвитку дітей дошкільного віку з родин учасників АТО і внутрішньо переміщених осіб".



Були висвітлені такі питання:



⧫ Програми ЮНІСЕФ щодо підтримки пошкільної освіти Украхни в умовах конфлікту.       (Долініна Ольга, керівник освітніх програм ЮНЕСКО в Україні)

⧫ Концеація, методика застосування технологій психолого-педагогічного супроводу виховання і розвитку дітей дошкільного віку з родин учасників АТО і внутрішньо переміщених осіб 
(Луценко Ірина Олексіївна, доктор пед.наук, професор, завідувач кафедри методики і технологій дошкільної освіти НПУ ім. П. Драгоманова, науковий керівник проекту "Психолого-педагогічного супроводу виховання і розвитку дітей дошкільного віку з родин учасників АТО і внутрішньо переміщених осіб")



⧫ Колаборація педагогів, пстхологів і лікарів при емоційних порушеннях у дітей дошкільного віку 
(Кабанцева Анастасія Валеріївна, канд.психологічних наук, доцент кафедри психології Донецького інституту Міжрегіональної академії управління персоналом (м. Краматорськ, Донецька обл), старшій науковий співробітник державного закладу "Науково-практичний медичний реабілітаційно-діагностичний центр МОЗ України" (м. Костянтинівка, Донецька обл.))


⧫ Організація валео-психологічного супроводу сімей, переміщених із зон воєнного конфлікту 
(Страшко Станіслав Васильович, кандидат біологічних наук, професор, завідувач кафедри медико-біологічних та валеологічних основ охорони життя і здоров'я НПУ ім. П. Драгоманова)

⧫ Індивідуальні особливості розвитку та виховання дітей дошкільного віку з родин учасників АТО і внутрішньо переміщених осіб
(Кузьменко Віра Ульянівна, доктор психологічних наук, професор кафедри теоретичної та консультативної психології НПУ ім. М.П. Драгоманова)









МАЙСТЕР КЛАСИ


⧫ Технологія врахування індивідуальних особливостей розвитку та виховання дітей дошкільного віку з родин учасників АТО і внутрішньо переміщених осіб 
(Кузьменко Віра Ульянівна, доктор психологічних наук, професор кафедри теоретичної та консультативної психології НПУ ім. М.П. Драгоманова)


⧫ Проект "Вчимося жити разом" - навчання життєвим навичкам дітей дошкільного віку, які найбільше постраждали внаслідок воєнного конфлікту в Україніч 
 (Хартман Олена Юріївна, кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник  лабораторії психології  дошкільника Інституту психології  ім. Г.С. Костюка НАПН України)

⧫ Реалізація проекту: розвиваємо інклюзивно-освітнє  середовище  у дитячих садках Донецької та Луганської областей 
(Найда Юлія Михайлівна, координатор Всеукраїнського фонду "Крок за кроком")

⧫ Сучасні методи психолого-педагогічного супроводу дітей уразливих категорій - доповідь презентація 
(Стягунова Ольга Олександрівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри психології та розвитку особистості, завідувач відділу дошкільної освіти Донецького ОІППО)















18 квітня 2019 рік




18 квітня було проведено обласний семінар на тему: 

"Оцінювання особистої ефективності діяльності працівників психологічної служби" 

для керівників районних (міських) методичних об’єднань практичних психологів та соціальних педагогів у системі освіти (присутні 19 чоловік)
керіник Сироватко О.М 


Протягом семінару було розкрито наступні питання:


1. Про зміни у законодавствіі України щодо психологічого забезпечення освітнього процесу

2. Розбудова заходів, спрямованих на розиток особистості шляхом формування і застосування її компетентностей відповідно до завдань Концепції "Нова українська школа"

3. Використання організаційних форм безперервного професійного розвитку фахівців психологічної служби у системі освіти

4. Поліпшення науково-теоретичної, методичної та практичної підготовки праційників психологічної служби  на рівні районного/міського методичного об'єднання

5. Опрацювання критеріїв та процедури оцінювання особистої ефективності працівників психологічної служби (з досвіду використання обласного інструментарію)





21 березня 2019 рік



Було проведено обласний науково-методичний семінар з теми:
 «Психолого-педагогічний супровід організації освітнього процесу в умовах реформування освіти» для методистів з психологічної служби та органів управління ОТГ 

(11 учасників)



На семінарі розкрили такі питання:





1. Процеси реформування системи освіти та діяльність психологічної служби



2.  Розвиток ключових компетентностей та наскрізних вмінь в Новій українській школі



3. Пріоритетні  завдання щодо психолого-педагогічного  супроводу організації освітнього процесу



4. Вирішення соціально-значущих проблем учасників освітнього процесу Нової української школи









14 - 15 березня 2019 рік


У м. Винниця, 14 -15 березня 2019 року, було проведено семінар на тему "Протидія торгівлі людьми в Україні", 

в якому прийняла участь методист облНМЦ психології та соціології освіти "ЗОІППО" - Величко І.А. 

Мета семінару: 

➲ Обговорення досягнень за 2018рік, а також пріорітетів та плані на 2019 рік
➲ Координація сусильна центральному та регіональному рівнях
➲ Презентація нових публікацій та метоичних матеріалів у сфері протидії торгівлі людьми
➲ Обговорення щодо активації та уніфікації зусиль щодо проведення інформаційних кампаній

Координатор проектів ОБСЄ в Україні/ Проект "Поширення Національного механізму взаємодії субєктів, які здійснюють заходи в сфері протидії торгівлі людьми, в Україні"

Були висвітлені такі питання:

⧫ Інноваційна освітня політика як ресурс та засіб забезпечення національної безпеки         (Надія Семчук/Наталія Кравченко)

⧫ Професійний розвиток педагога: дистанційна освіта (Олександр Кочерга)

⧫ Робота Координатора проектів ОБСЄ у сфері протидії торгівлі людьми за 2018р. 
    Впровадження дистанційного курсу "Протидія торгівлі людьми в Україні" (Лілія крудко,     керівник програми "Людьська безпека")

⧫ Кращі міжнародні практики з протидії торгівлі дітьми (на прикладі США) 
    (Ельвіра        Мручковська, керівник Чернівецького обл. громадського об'єднання "Сучасник",      викладач пед. коледжу Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича)

⧫ Методика проведення інформаційно-просвітницьких заходів з протидії торгівлі  
    людьми. Робота в групах, обговорення. (Ніна Пахом'юк, голова правління громадського
    об'єднання "Волинські перспективи", викладач Волинського центру препідготовки та    
    підвищ.кваліфік.)

⧫ Презентація аналітичних довідок учасників (24 області)







⧫ Роль інформаційних технологій у протидії торгівлі людьми 
    (Лілія Грудко, керівник    програми "Людська безпека")

⧫ Нові публікації та методичні матеріали у сфері протидії торгівлі людьми. 
    Особливості організації роботи щодо попредження торгівлі людьми.
    Найкращі практики у організації превентивної роботи. Практична робота в малих     
    групах (Лілія ГрудкоЕльвіра Мручковська, Ніна Пахом'юк)

⧫ Підведення підсумків. Планування роботи в областях на 2019 рік













28 лютого 2019 рік



      28 лютого було проведено обласний семінар на тему 
«Запобігання та протидія домашньому насильству. Первинна профілактика суїцідальної поведінки в  учнівському середовищі»
для практичних психологів та соціальних педагогів ОТГ (присутні на семінарі 21 чоловік).
    


Було розкрито наступні питання:


1. Законодаство України щодо запобігання та протидії домашньому насильству
2.Запобігання  та протидія насильству в закладі освіти. Діяльність практичного психолога та соціального педагога з постраждалими
3.Первинна профілактика суїцідальної поведінки здобувачів освіти ктичного психолога та соціального педагога з постраждалими
4.Превентивні заходи щодо запобігання та протидії домашньому насильству. Діяльність психологічної служби закладу освіти щодо реалізації заходів Конвенції ООН про права дитини

Порисні посилання: 

















21 лютого 2019 рік


21 лютого у м. Київ на засіданні Президії Національної академії педагогічних наук України, було розглянуто науково-методичні засади надання соціально-педагогічної допомоги дітям і сім’ям, що опинились у складних життєвих обставинах внаслідок військових конфліктів.

       Висвітлено результати наукового дослідження «Науково-методичні засади надання соціально-педагогічної допомоги дітям і сім’ям, що опинились у складних життєвих обставинах внаслідок військових конфліктів», виконаного в Українським науково-методичним центром практичної психології і соціальної роботи у 2016-2018 рр.

      Присутні заслухали доповідь директора Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи Віталія Панка, а також інформацію голови комісії, член-кореспондента НАПН України Тетяни Титаренко, науковці відзначили актуальність розглянутої проблеми та вагомість отриманих наукових результатів, які мають важливе практичне значення.
         У виступах учасники засідання наголошували, що аналіз отриманих даних засвідчує: 
- психологічна служба у системі освіти істотно збільшила внесок у процес реабілітації постраждалих і адаптації їх до нових умов проживання і навчання.
         Водночас у суспільстві ще існує нагальна потреба у постійній роботі зі створення ефективної системи психосоціальної допомоги дітям і сім’ям, що опинились у складних життєвих обставинах внаслідок військових дій. Тож важливо продовжувати та розширювати впровадження отриманих у дослідженні результатів.
         
          Президія схвалила результати, отримані під час наукового дослідження «Науково-методичні засади надання соціально-педагогічної допомоги дітям і сім’ям, що опинились у складних життєвих обставинах внаслідок військових конфліктів», і постановила сприяти співпраці Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи з установами НАПН України та психологічними службами державних відомств, громадськими та міжнародними організаціями щодо організації та методичного забезпечення допомоги дітям і сім’ям, що опинились у складних життєвих обставинах внаслідок військових конфліктів. 


Вітання колег і однодумців з відзнаками Національної академії педагогічних наук України отримали: 


Почесний знак  "Ушинський К.Д.":

Подмазін Сергій Іванович, доктора філософських наук, кандидата психологічних наук, доцента, завідувача обласного науково-методичного центру психології та соціології освіти Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти;
Почесну грамоту:

Сироватко Олена Миколаївна, методист обласного науково-методичного центру психології та соціології освіти Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти













31 січня 2019 рік


Було проведено семінар з теми: 

«Організаційно-правові засади діяльності фахівців психологічної служби щодо запобігання та протидії домашньому насильству та проявам насильства в  учнівському середовищі»

для методистів з психологічної служби відділів (управлінь) освіти, ОТГ (кількість учасників 21)






Протягом семінару були розкриті такі питання:


№ п/п
Зміст
Відповідальні
1.
Про зміни у законодавстві України щодо запобігання та протидії насильству
Величко І.А.
2.
Забезпечення запобігання та протидії домашньому насильству в закладі освіти. Діяльність  практичного психолога та  соціального педагога з постраждалими дітьми.
3.
Шляхи реалізації законодавства щодо запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти: розподіл функціоналу, застосування заходів виховного впливу, взаємодія з іншими органами та службами 
Величко І.А.
4.
Діяльність соціального педагога щодо профілактики та запобігання булінгу (цькуванню), психологічного супроводу здобувачів освіти, які постраждали від булінгу (цькування)
Величко І.А.
5.
Профілактична та просвітницька діяльність  практичного психолога щодо протидії булінгу.
Сироватко О.М.
6.
Превентивні заходи щодо запобігання насильству над дітьми у суспільстві. Діяльність психологічної служби закладу освіти щодо реалізації заходів Конвенції ООН про права дитини
Сироватко О.М.




Посилання  на презентації:

























Перелік навчальної літератури,
рекомендованої Міністерством освіти і науки України
для використання у закладах загальної середньої освіти
та дошкільних навчальних закладах
від листопада 2018 р.

Автор
Назва
Видавництво
1.
Дорожко І.І., Туріщева Л.В.
Методичні рекомендації для психологів і вчителів початкової школи «Азбука творчості»
ФОПБровін О.В. Харків 2017
2.
Кудря О. П.
Навчальнийпосібник «Гімнастика для мозку»
Київ 2017
3
Авер’янова А.М. Авер’янов В.П
Корекційно-розвивальна тренінгова програма з позашкільної освіти соціально-реабілітаційного напрямку «Ментальний тренажер»

4.
Киричук В.О.
Рукопис комп’ютерної програми діагностично-проектувального комплексу − сервіс «Універсал-онлайн»

5.
Смотрін В.О., Киричук В.О.
«Персонал 9.27» «Універсал 3.44»

6.
Черниш О.С.
Програма «Розвиток творчої обдарованості учнів сучасної школи шляхом формування навичок емоційно-вольової саморегуляції»

7
Найдьонова Л.А.,
Череповська Н.І., Вознесенська О.Л., Чаплінська Ю.С., Бондаренко Н.Л., Дятел Н.Л., Обухова Н.О.
Програма медіа освітнього курсу за вибором для учнів 9-11 класів закладів загальної середньої освіти «МЕДІАКУЛЬТУРА»

8.
КравецьСвітлана
Романкова Лілія
Програма з позашкільної освіти дослідно–експериментального напряму «Психологія»

9.
Руденко Т.
Каплуненко Я.
Вертинська О.
Романцова Т.
Компютерна програма «Компютеризований профорієнтаційний комплекс тестування «ПРОФОРІЄНТАТОР UA»

10.
Центр «Розвиток КСВ»
Воропай О.В.,
Деркач Т.Л.,Саприкіна М.А.
КУРС ЗАНЯТЬ «БЕСІДИ ПРО КАР’ЄРУ»




18 жовтня 2018 




18 жовтня 2018р. відбулась третя сесія тренінгу для практичних психологів ОТГ «Діяльність психологічної служби в умовах децентралізації та реформування освіти»  тренер Сироватко О.М., відповідно до наказу ДОН ЗОДА від 14.12.2017р. № 0779  та річного плану роботи ЗОІППО на 2018 рік присутнім в якому приймали участь 10 практичних психологів ОТГ. 


Було розглянуто такі питання:

1.Вступ. Роль психологічної служби в розбудові об’єднаних територіальних громад
2.Громадянсько-суспільне інформування громади. Виявлення патріотичної, морально розвинутої молоді
3.Підготовка лідерів громади. Оцінка компетенцій лідерів громади
  4. Презентація проектів діяльності психологічної служби щодо підвищення якості освіти в громаді 














13 вересня 2018



          Відповідно до плану роботи комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради на 2018 рік обговорення актуальних проблем сучасної освіти дорослих та пошуку інноваційних методів забезпечення неперервного професійного розвитку педагогічних працівників і керівників закладів освіти Запорізької області 
           

В рамках проведення Тижня освіти дорослих-2018,  13 вересня 2018 року було проведено засідання круглого столу «Формування психологічноїготовності педагогів до впровадження завдань Нової української школи» для методистів з психологічної служби, на якому були присутні 14 осіб.












7 червня 2018 р.



7 червня 2018р. було проведено круглий стіл  згідно з укладеним у 2017 році договором між Українським науково-методичним центром практичної психології і соціальної роботи НАПН України та КЗ «ЗОІППО» ЗОР «Про проведення дослідно-експериментальної роботи з теми «Науково-методичний супровід діяльності психологічної служби системи освіти в умовах децентралізації» та відповідно до наказу МОН України від 08.08.17 № 1127 «Про затвердження Плану заходів Міністерства освіти і науки України щодо розвитку психологічної служби системи освіти України на період до 2020 року».

Його метою було обговорення моделей науково-методичного супроводу діяльності психологічної служби на різних рівнях управління освітою в умовах децентралізації.

Доповідачі:

Панок Віталій Григорович, директор Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи НАПН України, доктор психологічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки;

Ткачук Ірина Іванівна, завідувач лабораторії прикладної психології освіти Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи НАПН України, кандидат педагогічних наук;

Сосновенко Наталія Василівна, науковий співробітник лабораторії прикладної психології освіти Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи НАПН України, психолог-методист;



Спільна робота працівників психологічних служб об’єднаних територіальних громад області (головним чином тих, які беруть участь у експерименті з теми «Науково-методичний супровід діяльності психологічної служби системи освіти в умовах децентралізації»), співробітників обласного науково-методичного Центру психології та соціології освіти та Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи НАПН України відбуватиметься навколо таких проблемних питань:

·                    Проблеми готовності працівників психологічної служби до реалізації завдань Концепції «Нова українська школа».

·                    Перспективи розвитку психологічної служби системи освіти в умовах реформування загальної середньої освіти.

·                    Аналіз зовнішніх і внутрішніх умов діяльності психологічної служби в умовах децентралізації.

·                    Організаційно-методичні питання впровадження алгоритмів, циклограм, діагностичних мінімумів діяльності працівників психологічної служби системи освіти.

·                    Кращі практики ефективної діяльності практичних психологів та соціальних педагогів в умовах децентралізації.

·                    Питання методичного забезпечення і підвищення фахової майстерності практичних психологів і соціальних педагогів закладів освіти в умовах об’єднаних територіальних громад.

·                    Питання взаємодії психологічної служби і ІРЦ в об’єднаних територіальних громадах.





Презентація:  https://drive.google.com/file/d/1p3qncX3BjYU8y8VI7ZPn6J-vliMT44fy/view















16 травня 2018р.



      Відповідно до плану реалізації проекту Український фонд “Благополуччя дітей” 16 травня 2018 р. на базі ЗОІППО, була проведена робоча зустріч для фахівців, які брали участь у семінарах-тренінгах щодо методики впровадження програми виховних заходів “Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція”, з метою обміном досвідом щодо здійснення підготовки педагогічних працівників до просвітницької роботи з протидії торгівлі людьми та надання консультаційної підтримки.


Розкриті такі питання:

- Загальна оцінка учасниками результатів участі у семінарі-тренінгу «Методика впровадження програми виховної роботи з учнями з питань протидії торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція»»;
-  Використання результатів участі у семінарі-тренінгу фахівцями;
- Оцінка прогресу реалізації розробленого навченими фахівцями плану впровадження Програми в області;
- Труднощі та успіхи у підготовці педагогічних працівників до впровадження Програми;
- Плани на майбутнє стосовно підготовки педагогів до реалізації Програми.




03 травня 2018 р.


3 травня 2018 року відбувся навчально-методичний семінар з теми "Науково-методичні засади превентивної роботи у закладах середньої освіти щодо запобігання торгівлі людьми" для методистів з психологічної служби методичних кабінетів (центрів) органів управління освітою райдержадміністрацій, міськвиконкомів, методистів органів освіти об’єднаних територіальних громад, які відповідають за психологічну службу.

Метою було визначити основні напрями превентивної діяльності працівника психологічної служби з питань запобігання торгівлі людьми в Україні.
На семінарі були присутні 28 чол.


В ході роботи було розкрито такі питання:

 ⧪ Теоретичні засади проблеми попередження і протидії торгівлі людьми в Україні (Чемодурова Ю.М.)



⧪ Впровадження в освітній процес програми виховної роботи "Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція" (Величко І.А.)












26 квітня 2018 р.

           26 квітня 2018 р. було проведено обласний науково-методичний семінар для методистів з психологічної служби методичних кабінетів (центрів) органів управління освітою райдержадміністрацій, міськвиконкомів, методистів органів освіти об’єднаних територіальних громад, які відповідають за психологічну службу з теми «Пошук нових шляхів професійної взаємодії і розвитку психологічної служби та керівників закладів освіти усіх рівнів в умовах соціокультурних змін» відповідно до наказу ДОН ЗОДА від 09.01.2018р. № 17 «Про  науково-методичний супровід професійного розвитку педагогічних та керівних кадрівосвіти Запорізької області на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР, на семінарі були присутні 12 чоловік.


                                 На семінарі було розглянуто такі питання:

 Вивчення інфраструктури закладу освіти  щодо подальшого розвитку в умовах реформування освіти.


 Участь у створенні внутрішньої системи забезпечення якості освіти закладу. Внутрішній моніторинг якості освіти та освітня статистика


 Психологічне забезпечення освітнього процесу осіб з особливими освітніми потребами та супровід інклюзивного навчання


ꞌ Взаємодія психологічної служби закладу освіти та педагогів щодо розвитку здібностей, формування навичок здорового способу життя, сприяння фізичному і психічному здоров’ю здобувачів освіти.







29 березня 2018 р.

29 березня було проведено обласний науково-методичний семінар з теми «Дотримання академічної доброчесності та Етичного кодексу психолога в освітньому процесі та професійній діяльності в умовах реформування освіти»
Семінар відбувся на базі НМЦ професійно-технічної освіти Запорізької області, для методистів з психологічної служби методичних кабінетів (центрів),практичних психологів та соціальних  педагогів ПТНЗ та ВНЗ І-ІІ р.акр., (прийняли участь 25 чоловік), відповідно до річного плану роботи ЗОІППО на 2018 рік.

Розкрито такі питання:

1. Основні проблеми академічної доброчесності в системі освіти України та освітньому процесі навчального закладу - Сироватко О.М. 

2. Дотримання академічної доброчесності працівниками психологічної служби системи освіти span - Сироватко О.М.
















3. Дотримання Етичного кодексу психолога в  професійній діяльності - Величко І.А.

4.  Етичні підходи у реалізації програми виховних заходів з питань попередження торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» - Величко І.А.






22 лютого 2018 року

22 лютого 2018 р. було проведено обласний науково-методичний семінар «Формування готовності учасників освітнього процесу до впровадження Концепції Нової української школи» для методистів з психологічної служби методичних кабінетів (центрів) відділів (управлінь) освіти, практичних психологів та соціальних  педагогів закладів освіти ОТГ та закладів освіти обласного підпорядкування, відповідно до наказу ДОН ЗОДА від 09.01.2018р. № 17 «Про  науково-методичний супровід професійного розвитку педагогічних та керівних кадрів освіти Запорізької області на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР.

На семінарі були присутні 17методистів з психологічної служби методичних кабінетів (центрів) відділів (управлінь) освіти, практичних психологів та соціальних  педагогів закладів освіти.

        Протягом семінару було розкрито такі питання:

        1. Концепція Нової української школи "Проблеми. Цілі. Перспективи."

        2. Основні зміни у принципах, фомах та змісті освітнього процесу Нової української школи.

        3. Психолого - педагогічна підтримка розбудови Нової української школи. (Роль психолога та соціального педагога)








21 – 22 лютого 2018 року
Всеукраїнський семінар з питань попередження торгівлі людьми
  м. Київ

21 – 22 лютого 218 року у м. Київ відбувся Всеукраїнський семінар з питань попередження торгівлі людьми, який організовано в межах проекту «Впровадження програми з попередження торгівлі людьми в  інститутах післядипломної педагогічної освіти, ІІІ фаза», що реалізує ВБО Український фонд «Благополуччя дітей» у партнерстві з Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні за фінансової підтримки Міністерства Міжнародних справ Канади при сприянні Міністерства освіти і науки України.

21 лютого на заході були присутні представники Міністерства освіти і науки України, Міністерства соціальної політики України, організації з міграції (МОМ) в Україні, ОБСЄ, Всеукраїнської благодійної     організації     «Український     Фонд     «Благополуччя     дітей», департаментів   (управлінь)   освіти   і   науки   обласних  та   Київської  міської державних адміністрацій,  Інститутів післядипломної педагогічної освіти та Київського університету     ім. Б. Грінченка, учасники проекту із впровадження програми виховних заходів «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція», громадських організацій. Від Запорізької області у роботі семінару взяли участь:  Варецька О.В. - в.о. проректора з науково-методичної роботи, д.п.н., доцент, професор кафедри початкової освіти комунального закладу “Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти” Запорізької обласної ради, Величко І.А. - методист обласного науково-методичного Центру психології та соціології освіти.
До учасників семінару звернулися:
Хобзей Павло, заступник Міністра освіти і науки України,
Арданьян      Катерина,       координатор Програми з протидії торгівлі людьми представництва   Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні,
Басюк Тетяна, виконавчий директор  ВБО Український фонд «Благополуччя дітей».
         Упродовж роботи розглянуто такі питання:
      - Розвиток державної політики у сфері  протидії торгівлі людьми - Фаримець Альона,  заступник директора департаменту сімейної, тендерної політики та протидії торгівлі людьми Міністерства соціальної політики України.
- Презентація  дослідження  з  питань  міграції та  торгівлі людьми в Україні - Мидловець Ірина, спеціаліст Програми з протидії торгівлі людьми    представництва    Міжнародної   організації   з міграції (МОМ) в Україні.
- Боротьба із торгівлею людьми: стан та тенденції - Рикун Олег, заступник директора Департаменту боротьби зі    злочинами,    пов'язаними    із    торгівлею    людьми Національної поліції України.
- Наявні методики профілактичної роботи з протидії торгівлі людьми серед учнівської молоді - Мидловець Ірина, спеціаліст Програми з протидії торгівлі людьми представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні.
- Поширення національного механізму взаємодії суб'єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми. Впровадження курсу «Протидія торгівлі людьми в Україні» - Грудко Лілія, координатор проектів Представництва ОБСЄ в Україні.
- Діяльність Всеукраїнської тренерської мережі з питань профілактики попадання в торгівлю людьми - Андреєнкова Вероніка, директорка департаменту Громадської організації «Ла Страда-Україна».
- Просвітницькі заходи з протидії торгівлі людьми для дітей старшого шкільного віку та у літніх таборах - Саченко Юлія, директор з розвитку в Україні Міжнародної громадської організації А21.
- Специфіка  впровадження  програми «Особиста  гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» в закладах освіти - Тетяна Цюман, доцент кафедри загальної, вікової та педагогічної психології Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка, Голова правління ВБО Український фонд «Благополуччя дітей»; - Валерій Петрович, доцент кафедри соціальної роботи та педагогіки вищої школи Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки, член правління ВБО Український фонд «Благополуччя дітей»









22 лютого за участі представників Міністерства освіти і науки України, Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні, Всеукраїнської благодійної     організації     «Український     Фонд     «Благополуччя     дітей», учасники проекту з впровадження програми виховних заходів «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» проведено практичну частину семінару, яка містила такі питання:
- Особливості просвітницької та виховної роботи з протидії торгівлі людьми у молодшій школі (практика).
- Проблеми протидії торгівлі людьми: нові виклики (практика).
- Безпека інформаційного простору особистості - Тетяна Цюман, доцент кафедри загальної, вікової та педагогічної психології Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка, Голова правління ВБО Український фонд «Благополуччя дітей».









11.01.2018 р.


        11 січня 2018р. відбулась перша сесія тренінгу для практичних психологів ОТГ «Діяльність психологічної служби в умовах децентралізації та реформування освіти»  тренер Сироватко О.М., відповідно до наказу ДОН ЗОДА від 14.12.2017р. № 0779  та річного плану роботи ЗОІППО на 2018 рік присутнім в якому приймали участь 10 практичних психологів ОТГ. 

1 сесія. Системно-цільовий підхід в діяльності психологічної служби громади

Розкрито такі питання:

➝ Реформування системи освіти в громаді.
➝ Шляхи реалізації основних освітніх  реформ.
➝ Філософія децентралізації 
➝ Соціальний портрет громади 
➝Діяльність психологічної служби громади в умовах децентралізації 
➝ Нормативно-правове забезпечення діяльності психологічної служби в освіті 
➝Базова первинна допомога учасникам освітнього процесу в громаді 
➝Спеціалізована допомога учасникам освітнього процесу в громаді 
Моделі та цілі діяльності психолога в закладі освіти: консультанта, активного учасника методичної роботи, помічника керівника, експерта, фасилітатора, тьютора,  проектного менеджера 
➝Моделі та цілі діяльності психологічної служби в громаді 
➝Розробка піраміди цілей діяльності психологічної служби 

           Протягом тренінгу учасники активно взаємодіяли, обмінювались досвідом та планували дії щодо, подальшого покращення діяльності ОТГ. 
                                                                                                                    Дуже вдячні всім учасникам!







22-24/12/2017 р. - 13/12/2017 р.


               З 22 по 24 листопада та з 13 по 15 грудня 2017 року в м. Київ Український фонд «Благополуччя дітей» у партнерстві з Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади при сприянні Міністерства освіти і науки України пройшов семінар–тренінг (І та ІІ етап) із проблеми «Методика впровадження програми виховних заходів  «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція»з питань попередження торгівлі людьми». 

              І етап триденного семінару-тренінгу розкрив такі теми:

➨ Торгівля людьми як соціальна проблема сучасності;
➨ Досвід впровадження виховних заходів з попередження торгівлі людьми "Особиста гідність.     Безпека життя. Громадянська позиція";
➨ Представлення тематичних блоків програми: блок "Ставлення до себе", блок "Ставлення до інших", блок "Ставлення до діяльності"  та блок "Ставлення до навколишнього світу" з 7-10 класи;
➨ Логіка побудови та змістовне наповнення трегінгу для учнів 11 класів "Особиста гідність";
➨ Інші виховні звходи в рамках програми та підведення підсумків.








               На ІІ етапі семінару-тренінгу були розкриті такі питання:

 ➨ "Галерея досвіду" - перший досвід впровадження програми виховних заходів з попередження торгівлі людьми "Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція"
➨ Представлення тематичних блоків;
➨ Комікси як метод кейсів у профілактичній роботі. Робота з Батьками з питань безпечної міграції та попередження торгівлі людьми;
➨ Алгоритм впровадження програми з попередження торгівлі людьми в області та підсумки.








 Семінар-тренінг був дуже цікавим, змістовним, велика подяка Шаламковій Антоніні та Наталії Москвіній нашим тренерам за навчання та безцінний досвід. Будемо впроваджувати на рівні області нашою талановитою та дружньою командою!




30.11.2017 р.


30 листопада 2017 року відбувся обласний навчальний семінар - тренінг для учасників інформаційно-освітньої протиалкогольної програми для дітей та учнівської молоді «СІМЕЙНА РОЗМОВА» в якому прийняли участь 17 психологів та соціальних педагогів Запорізької області.. 


Мета: познайомити учасників програми зі змістом методичного комплексу, відпрацювати форми і методи організації занять з учнями та батьками, надати методичні рекомендації.

Учасники: виконавці програми – практичні психологи, соціальні педагоги, педагоги закладів освіти Запорізької області, які долучаються до впровадження програми у 2017-2018 навчальному році.

В ході семінару - тренінгу було розглянуто: 

ꞌ Основна ідея, мета та завдання програми «Сімейна розмова»
 Особливості впровадження програми для учнів
ꞌ Особливості впровадження програми для батьків

ꞌ Методичні рекомендації щодо проведення і обробки вхідного та

контрольного анкетування

ꞌ Підведення підсумків «В добрий час»


























18 жовтня 2017 р.



            Міністерство освіти і науки України спільно з Громадською організвцією "Ла Страда-Україна" в рамках проекту "Національна дитяча "гаряча лінія" за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні було проведено 18 жовтня 2017 року у м. Київ Всеукраїнський навчально-методичний семінар для фахівців обласних Інститутів післядипломної педагогічної освіти  "Небезпечні квесті: профілактика залучення".


            В програмі круглого столу було розглянуто тему "Актуальність профілактики залучення дітей в небезпечні квести" та розкрито такі питання як:

⬀  "Проблемні питання щодо взаємодії субєктіва, діяльність яких спрямована на захист прав дитини, з питань профілактики залучення дітей до небезпечних квестів" - Філіпішина О. А. (представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини - начальник Управління з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендергої рівності)



"Мережева самотність і суїцидальні тенденції підлітків" - Панок В.Г. (директор Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи НАПН України, доктор психологічних наук, професор)

"Соціально-педагогічна підтримка дітей групи ризику"- Алєксеєнко Т.Ф. (завідувач лабораторії соціальної педагогіки Інституту проблем виховання НАПН України, доктор педагогічних наук, доцент)






"Масштаби та актуальні тенденції залучення дітей до небезпечних квестів в Україні, взаємодія підрозділів Національної поліції України з навчальними закладами" - Зуб Л.В. (начальник управління ювенальної превенції Національної поліції України)



"Діяльність Департаменту кібер полоіції Національної поліції з питань профілактики залучення дітей до небезпечних квестів в Україні" - Урусов З.І. (застуаник начальника управління - начальника відділу протидії злочинам у сфері обігу протиправного контенту і телекомунікації)


"Прект Шкільний офіцер поліції як інструмент безпеки дітей " - Зборов О.О.(заступник начальника відділу зв'язків з городськістю Департаменту патрульної поліції)





"Діяльнсть ГО "Ла Страда-Україна", спрямована на профілактику залучення дітей до небезпечних квестів" - Левченко К.Б. (президентка ГО "Ла Страда-Україна")

 "Національна дитяча  "гаряча лінія"- для дітей та про дітей" - СотніченкоІ.А. (координаторка національна дитяча  "гаряча лінія" з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гедерної дискримінації ГО "Ла Страда -Україна")



"Методичне забезпечення  профілактики залучення дітей в небезпечні квести" - Андрєєнкова В.Л. (директорка департаменту профілактики, освіти та медіації ГО "Ла Страда-Україна")





          Окрім того Державна наукова установа "Інститут модернізації змісту освіти" провів семінар - нараду для завідувачів обласних центрів (кабінетів) практичної психології та соціальної роботи "Стан і розвиток психологічної служби сиситеми освіти України"








12 жовтня 2017 р.



  12 жовтня 2017 року відбувся обласний науково - методичний семінар «Ціннісний підхід у формуванні громадянської активності молоді»  для практичних психологів та соціальних педагогів навчальних закладів обласного підпорядкування, відповідно до плану роботи ЗОІППО на 2017 навчальний рік.


          На семінарі були присутні 30  практичних психологів та соціальних педагогів навчальних закладів обласного підпорядкування м. Запоріжжя та Запорізької області

          

          В рамках семінару було розглянуто:



Громадянин і громадянство

Громадянська компетентність і патріотизм молоді

Цінності і ціннісні орієнтації молодої особистості

Ціннісні засади формування особистості громадянина










18.05.2017


           18.05.2017р. в рамках ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «НЕПЕРЕРВНА ОСВІТА НОВОГО СТОРІЧЧЯ: ДОСЯГНЕННЯ І ПЕРСПЕКТИВИ»,  було проведено обласний науковий семінар  на тему "Переосмислення цінностей освіти в становленні української школи"для методистів з психологічної служби методичних кабінетів (центрів) районних (міських) відділів (управлянь) освіти, Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради, відповідно до плану роботи ЗОІППО на 2017 навчальний рік. На семінарі були присутні 17 методистів з психологічної служби.


       



                   В ході семінару було розглянуто:



→ Системи цінностей сучасної освіти України: Соціально-філософський, психологічний та педагогічний аспект.




→ Людський капітал як наукова категорія та феномен реальності




→ Роль психолога в формуванні людського капіталу учнів











13.04.2017



         16 квітня 2017 року відбувся обласний науково - методичний семінар "Мотивація професійного самовдосконалення працівника психологічної служби в умовах модернізації освіти" для методистів з психологічної служби методичних кабінетів (центрів) районних (міських) відділ (управлінь)освіти, відповідно до плану роботи ЗОІППО на 2017 навчальний рік.
          На семінарі були присутні 18 методистів з психологічної служби методичних кабінетів (центрів) районних (міських) відділ (управлінь)освіти  м. Запоріжжя та Запорізької області
          
          В рамках семінару було розглянуто:

◆Шлях реалізації нововведень нової української школи
◆Аналіз досягнень і втрат у процесі реформування психологічної служби системи освіти
◆Подолання негативних стереотипів діяльності та формування творчої програми розвитку в між курсовий період працівниками психологічної служби
◆Виявлення ефективності процесу та результатів підвищення кваліфікації, методичної роботи та самоосвіти










30.03.2017 



      30 березня 2017 року на базі Запорізького машинобудівного вищого професійного училища проведено обласний науково-практичний семінар "Застосування нових технік та прийомів щодо розв'язання конфліктів" для практичних психологів та соціальних педагогів системи ПТНЗ та ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації. 
     На семінарі були присутні 24 представника закладів професійно-технічної освіти та ВНЗ І-ІІ р.акр. Запорізької області. 
    
 В ході семінару з елементами тренінгу розглянуто питання щодо першопричин виникнення конфліктів, застосування нових технік та прийомів у  розв'язанні  конфліктів у студентському середовищі.








16.02.2017


              16 лютого 2017 р. відбувся обласний науково-методичний семінар "Психологічний, психолого-педагогічний і соціальний супровід інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми проблемами" для практичних психологів, соціальних педагогів закладів освіти,  в яких створено класи з інклюзивним навчанням відповідно до плану роботи ЗОІППО на 2017н.р.
              На семінарі були присутні 29 практичних психологів, соціальних педагогів закладів освіти,  в яких створено класи з інклюзивним навчанням м. Запоріжжя та Запорізької області.
             
             В рамках семінару було розглянуто: 
➞ Практичний аспект діяльності психологічної служби закладу освіти щодо організації супроводу інклюзивного навчання;
➞ Структура, завдання та зміст психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами у класах з інклюзивним навчанням;
➞Організація корекційної  роботи з дітьми з особливими освітніми потребами;
➞Соціально-педагогічний патронаж родин з дітьми з особливими освітніми потребами;
➞Формування психологічної готовності учасників навчально-виховного процесу (учні, бітьків, вчителів, представників адміністрації) до взаємодії з дитиною з особливими освітніми потребами.
              







26.01.2017


26 січня 2017 р. проведено обласний науково-методичний семінар "Розвиток конфліктологічної компетентності спеціалістів психологічної служби" для практичних психологів та соціальних педагогів ПТНЗ, ВНЗ І-ІІ р. акредитації відповідно до плану роботи ЗОІППО на 2017 р. 
У семінарі прийняли участь 26 практичних психологів та соціальних педагогів ПТНЗ та ВНЗ І-ІІ р. акредитації м. Запоріжжя та Запорізької області. 
     
В ході семінару було розглянуто:


  • Модель  компетентності працівника психологічної служби;

  • Феноменологію та аналіз конфлікту;

  • Аспект незадоволення потреб особистості як першопричину виникнення конфліктів;

        В практичній частині семінару апробовано тест Томаса-Кілмана як інструмент діагностики поведінки в конфліктній ситуації  та представлена психологічна гра - подорож  на тему "Як знайти професійне "Я"" з досвіду роботи практичного психолога Запорізького будівельного Центру професійно-технічної освіти Сердюк Олени Валеріївни. 






25.11.2016

25 листопада відбувся брифінг для регіональних ЗМІ стосовно результатів програми з психосоціальної підтримки дітей та їхніх родин у Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Луганській та Харківській областях України. 
В рамках прес-брифінгу обговорювалися основні завдання та результати впровадження програми у рамках ініціативи Європейського Союзу та ЮНІСЕФ «Діти миру».

До участі у прес-конференції були запрошені:
-  Хіврич Валентина, заступник начальника управління Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації;
-      Конрад Тетяна, провідний експерт проекту, психотерапевт;
-      Арутюнян Каріне, тренер проекту, м. Запоріжжя;
-      Бородай Світлана, тренер проекту, м. Запоріжжя;
-      Плотнікова Наталія, представник від батьків, учасник проекту;
-      Казакова Олена, тренер проекту, м. Запоріжжя;
-      Кравчук Оксана, представник від вчителів, учасник проекту;
-      Карпова Ліна, тренер проекту, м. Бердянськ;
-      Павленко Тетяна, тренер проекту, м Енергодар;
-      Макаренко Дарина, регіональний координатор проекту.

За напрямком надання дітям і родинам психосоціальної підтримки в області було підготовлено 160 спеціалістів-психологів, п’ять тренерів-психологів, пройшли навчання 770 педагогів. Загалом було надано психосоціальну допомогу 21017 учням.
- Область отримала потужну команду фахівців, які знають і вміють створити атмосферу безпеки, формувати безконфліктний простір. Нами розроблено методики, які можуть використовувати у роботі всі вчителі, видано посібники для батьків, - підбила попередні підсумки провідний експерт проекту Тетяна Конрад.

Тренери проекту поділилися отриманим досвідом та зворотнім зв'язком від учасників. Тренер з м.Енергодар представила відео-інтерв'ю з учасниками проекту 

Детальну інформацію про діяльність проекту, його учасників та інформаційні матеріали можна знайти на сайті та Facebookсторінці Центру психічного здоров’я та психосоціального супроводу НаУКМА:
https://www.facebook.com/PsychosocialSupportNaUKMA/,
Центру психосоціальної підтримки НаУКМА: 
https://www.facebook.com/kmarehab/ та ресурсного порталу «Допоможи дітям теплим словом»:http://wordshelp.com.ua/#/.

20.10.2016

Науково-практичний семінар для методистів з психологічної служби методичних кабінетів (центрів) відділів (управлінь) освіти
Психологічне забезпечення розробки та впровадження моделей нацiонально-патрiотичного виховання сучасної молодi
20 жовтня 2016 р. відбувся обласний науково-практичний семінар «Психологічне забезпечення розробки та впровадження моделей нацiонально-патрiотичного виховання сучасної молодi» для методистів з психологічної служби методичних кабінетів (центрів) відділів (управлінь) освіти. Семінар організовано обласним науково-методичним Центром психології та соціології освіти в рамках заходів ЗОІППО на 2016 рік з метою наукового  i навчально-методичного забезпечення  виконання Концепцiї нацiонально-патрiотичного виховання дiтей i молодi.
 У семінарі взяли участь методисти  з психологічної служби методичних кабінетів (центрів) відділів (управлінь) освіти Бердянського, Василівського, Вільнянського, Веселівського, Гуляйпільського, Запорізького, Мелітопольского, Кам’янсько-Дніпровського районів області та міст Мелітополя та Енергодара.
В ході роботи розглянуто питання: 
· Наукові підходи до проектування моделей та процесу нацiонально-патрiотичного виховання дiтей та молодi.
· Пріоритетні моделі діяльності психологічної служби щодо впровадження нацiонально-патрiотичного виховання у навчальних закладах Запорізької області.
· Актуальні питання організації моніторингових досліджень щодо запровадження моделей нацiонально-патрiотичного виховання дiтей дошкільного та шкільного віку.
· Формування готовності педагогічних працівників до запровадження моделей нацiонально-патрiотичного виховання сучасної молодi в умовах сьогодення. 

1 коментар:

  1. Дякуємо за змістовний семінар, проведений О.М. Сироватко і І.А.Величко 31.01. 2019 р. Отримали багато методичного матеріалу, обговорили важливі теми діяльності психологічної служби, зокрема профілактику насильства в учнівському середовищі та домащнє насильство, переглянули цікавий досвід роботи практичного психолога Запорізького колегіуму "Елінт".Бажаємо нашому обласному Центру подальшого процвітання і успіхів!

    ВідповістиВидалити