Новини

Затверджженно зміни до річного планування роботи практичних психологів та соціальних педагогів у системі освіти області

    Відповідно до статті 76 Закону України «Про освіту», на виконання Указу Президента України «Про Національну стратегію розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у новій українській школі» від 25 травня 2020 №195/2020 та з метою запровадження з 2021 року професійного стандарту за професією «Практичний психолог закладу освіти» (лист Міністерства освіти і науки України «Про затвердження професійного стандарту «Практичний психолог закладу освіти» від 30.11.2020 № 6/1427-20) змінено трудові функції діяльності працівників психологічної служби у системі освіти. З метою забезпечення єдиного підходу до реалізації трудових функцій в діяльності працівників психологічної служби внесено зміни до планування роботи практичних психологів і соціальних педагогів у системі освіти області з метою реалізації стратегічних завдань Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у новій українській школі та запровадження з 2021/2022 навчального року професійного стандарту за професією «Практичний психолог закладу освіти».

Затверджено форми річних планів роботи практичного психолога (додаток 1) та соціального педагога (додаток 2) закладів усіх рівнів освіти та форм власності.

Наказ 
Наказ МОН від 04.06.2021 № 425 “Про затвердження рейтингового списку переможців ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів “Нові технології у новій школі” у номінації “Розвивальні програми”

Відповідно до Положення про Всеукраїнський конкурс авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів «Нові технології у новій школі» у номінації «Розвивальні програми» було затверджено рейтинговий список переможців ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів:


13 травня 2021 року

Співробітники обласного науково-методичного Центру психології провели вебінар «Організація психологічної допомоги із застосуванням засобів дистанційного спілкування або мобільних додатків» в рамках VI Міжнародна науково-практична конференція “Неперервна освіта нового сторіччя: досягнення та перспективи” 

Спікер   -  Сироватко О.М.

 Модератор   -   Бистрицька Д.С.Мета заходу: забезпечення оновлення напрямів психологічної допомоги учасникам освітнього процесу та залучення до активного запровадження засобів дистанційного спілкування в діяльності працівників психологічної служби

Категорія учасників: практичні психологи та соціальні педагоги закладів освіти

 В ході онлайн-заходу було розглянуто наступні питання:

1.   Вітальне слово               (Подмазін С.І., д. філос. н., к. психол. н., завідувач обласного науково-методичного Центри психології та соціології освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР)

2. Розвиток цифрової компетентності фахівців психологічної служби в умовах сьогодення          (Романовська Д.Д., к. психол. н., старший нк. психол. н., старший науковий співробітник лабораторії прикладної психології освіти Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи НАПН України, завідувач науково-методичного центру практичної психології та соціальної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької областіауковий співробітник лабораторії прикладної психології освіти Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи НАПН України, завідувач науково-методичного центру практичної психології та соціальної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області )

3. Нові напрями та завдання психологічної допомоги в умовах запровадження професійного стандарту «Практичний психолога закладу освіти»           (Сироватко О.М., методист обласного науково-методичного Центру психології та соціології  освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР)


4.  Таблиці Google в роботі практичного психолога (онлайн інструментарій)     (Гобова Л.Ю., практичний психолог КЗ «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Орієнтир» ЗОР)


5.  Використання електронного кабінету практичного психолога та соціального педагога на сайті закладу освіти (аналіз моніторингу)    (Лисак Г.Г., методист обласного науково-методичного Центру психології та соціології освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР)  

6. Тренінгова діяльність центру професійного розвитку педагогічних працівників щодо підготовки працівників психологічної служби до застосування дистанційного спілкування     (Павленко Т.М., психолог КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Енергодарської міської ради Запорізької області)


7. Запровадження та використання єдиної інтернет-платформи психологічної служби системи освіти Запорізької області         ( Бистрицька Д.С., методист обласного науково-методичного Центру психології та соціології освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР)


    Також у заході взяла участь Варецька Олена Володимирівна – доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри початкової освіти, проректор з науково-методичної роботи КЗ «ЗОІППО» ЗОР.
14 травня 2021 року

До Тижня науки-2021 на базі Запорізького інституту післядипломної педагогічної освіти було проведено вебінар на тему: «Критичне сприйняття медіаінформації. Феномен постправди», який проводиться в межах   Тижня науки-2021.

Категорія учасників: викладачі, практичні психологи та соціальні педагоги закладів освіти

Спікер: Подмазін Сергій Іванович, д. філос. н., к. психол. н., завідувач обласного науково-методичного Центри психології та соціології освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР

Модератор: Лисак Ганна Григорівна, методист обласного науково-методичного Центру психології та соціології КЗ «ЗОІППО» ЗОР

Сертифікати участі
Шановні колеги!
ЗАПРОШУЄМО ВАС
до участі у роботі VІІ Міжнародної науково-практичної конференції
«НЕПЕРЕРВНА ОСВІТА НОВОГО СТОРІЧЧЯ: ДОСЯГНЕННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ»,
яка відбудеться 13-15 травня 2021 року
на базі Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти
у м. Запоріжжі (Україна)

Метою конференції є об'єднання зусиль учених та практиків різних регіонів і країн щодо осмислення досвіду та визначення перспектив подальшого розвитку системи неперервної педагогічної освіти.
До участі запрошуються: науковці; викладачі; методисти обласних закладів післядипломної педагогічної освіти; керівники та педагоги закладів освіти всіх рівнів; працівники методичних служб, центрів професійного розвитку педагогічних працівників, психологічної служби системи освіти, інклюзивно-ресурсних центрів, інші зацікавлені особи.
Співробітники обласного науково-методичного Центру психології підготували наступні онлайн заходи:
13.05.2021 о 14:00 - Вебінар «Організація психологічної допомоги із застосуванням засобів дистанційного спілкування або мобільних додатків»
Доповідачі:. Подмазін С.І., Сироватко О.М., Бистрицька Д.С., Модератор: Бистрицька Д.С
Категорія учасників: практичні психологи та соціальні педагоги закладів освіти
Реєстрація 

До Тижня науки - 2021 підготовлено вебінар «Критичне сприйняття медіаінформації. Феномен постправди», який відбудеться 14.05.2021 о 14:00 
Доповідач: Подмазін С.І., модератор: Лисак Г.Г.
Категорія учасників Вчителі, класні керівники, практичні психологи та соціальні педагоги закладів освіти
Реєстрація 


ТЕМАТИЧНІ НАПРЯМИ КОНФЕРЕНЦІЇ:
1. Освіта майбутнього: нові виклики та вектори змін в менеджменті освіти, психології й педагогіці.
2. Початкова освіта в контексті ідей Нової української школи.
3. Природничо-математична освіта в умовах Нової української школи: стан та перспективи розвитку.
4. Діяльнісний підхід як визначальна умова розвитку компетентності дитини дошкільного віку.
5. Підготовка педагогів у системі неперервної освіти до впровадження ігрових та діяльнісних методів навчання: новітні рішення.
6. Формування професійної компетентності педагогів суспільно-гуманітарних дисциплін в умовах неперервної освіти.
7. Розвиток професійної компетентності педагогічних працівників системи позашкільної освіти.
8. Інформаційно-комунікаційні технології та цифровізація освіти.
9. Інклюзивна культура суб’єктів освітнього процесу: інноваційні стратегії формування та розвитку.
У межах Конференції планується проведення: пленарної сесії (офлайн), а також діалогсесій, майстер-класів та інших онлайн заходів.
Форми участі у Конференції: виступ, доповідь (у відеофайлах), презентація або стендова доповідь, стаття, тези. Участь у Конференції є безоплатною.
Учасники Конференції отримають електронний сертифікат участі.
Для участі у Конференції просимо до 10 травня 2021 року пройти реєстрацію на сайті конференції: https://ele.zp.ua/conference2021/
Програма та всі матеріали конференції будуть розміщені на сайті конференції:
https://ele.zp.ua/conference2021/
Інформаційний лист 23 квітня 2021 року – Всеукраїнський день психолога.

23 квітня 2021 року відбулась Всеукраїнська науково-методична онлайн-конференція, присвячена 30-річчю психологічної служби у системі освіти України
організована Державною науковою установою «Інститут модернізації змісту освіту» спільно з Українським науково-методичнимо центром практичної психології і соціальної роботи НАПНУ України та Центральним інститутом післядипломної освіти Державного закладу вищої освіти «Університет менеджменту освіти» НАПНУ

З вітальним словом на конференції виступили:
Шкарлет Сергій Миколайович, Міністр освіти і науки України
Баженков Євген Володимирович, директор ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти»
Виступили: 
Флярковська Ольга Василівна, начальник відділу наукового та навчально-методичного забезпечення змісту позашкільної освіти та виховної роботи ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», кандидат педагогічних наук
З виступом на тему: «Сучасний стан та перспективи розвитку психологічної служби у системі освіти України»
Максименко Сергій Дмитрович, директор Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України, дійсний член (академік) НАПН України, доктор психологічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України
Тема: «Теоретико-методологічні засади психологічної практики в сучасних умовах».
Панок Віталій Григорович, директор Українського НМЦ практичної психології і соціальної роботи НАПН України, доктор психологічних наук, професор
Тема: «Психологічна служба в контексті освітніх реформ: досягнення, виклики, перспективи».
Бондарчук Олена Іванівна, завідувач кафедри психологічного управління Державного закладу вищої освіти «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України, доктор психологічних наук, професор
Тема: «Психологічне здоров'я педагогічних працівників: зміст, індикатори, умови підтримки».
Та інші
Фахівці обласного науково-методичного Центру психології та соціології освіти підготували виступ:
Подмазін Сергій Іванович, завідувач обласного науково-методичного Центру психології та соціології освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР, доктор філософських наук, доцент;
Сироватко Олена Миколаївна, методист обласного науково-методичного центру психології та соціології освіти Запорізької області, спеціаліст вищої категорії, практичний психолог-методист
Тема: «Становлення психологічної служби у системі освіти Запорізької області».


25 березня 2021 року
відбувся вебінар «Практична реалізація інфо-медійної грамотності в роботі практичного психолога закладу освіти щодо здійснення первинної профілактики»

Керівник семінару: Лисак Ганна Григорівна
Участь прийняли 29 фахівців психологічної служби закладів освіти інтернатного типу обласного підпорядкування
В рамках вебінару було розглянуто наступні питання:
1. Критичне мислення як основа інфо-медійної грамотності
2. Особливості та специфіка подання інформації в форматі онлайн-навчання
3. Аналіз методів розпізнання маніпуляцій в медіа

19 березня 2021 року фахівці обласного науково-методичного Центру психології та соціології освіти взяли участь у круглому столі та науково-методичному семінарі

«ТЕХНОЛОГІЇ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОБОТИ ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА
З ДІТЬМИ ТА МОЛОДДЮ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ»

КРУГЛИЙ СТІЛ
9.45 – 10.00
Відео-презентації закладів - організаторів конференції
Інформація щодо технічного супроводу заходу
10.00 – 10.15
Відкриття, вітання учасників
10.15 – 11.00
Виступи спікерів круглого столу
11.00 – 11.30

Питання та обговорення


Youtube круглий стіл: https://youtu.be/5fx6g-_syKM

Резерв: https://youtu.be/HnwA_oE5BqYНАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ СЕМІНАР
Часові межі        Назва секції                                                        Модератори

11.40 – 12.40    Інклюзивна освіта: реалії і перспективи            Аліна Мельник
12.50 – 13.50    Соціальна робота з дітьми та молоддю             Анастасія Базиленко
                            з особливими потребами
14.00 – 15.0      Професійна підготовка фахівців до                        Ольга Чистяк
                         роботи з дітьми з особливими потребами
15.00 – 15.30      Завершення заходів та підведення підсумківІнформування щодо онлайн-курсу "Захист персональних даних"
Щодня ми надаємо свої персональні дані різноманітним компаніям і навіть не здогадуємося про це. Щоб Ваші персональні дані не потрапили до злочинців, ми разом із партнерами розробили 
онлайн-курс «Захист персональних даних».

Курс допоможе краще розібратися в темі, а головне — підкаже, як захистити свої дані.
Ви дізнаєтеся:
 • що таке персональні дані;
 • хто і як може їх використовувати;
 • на що ви погоджуєтеся, коли ставите хрестик біля згоди на обробку персональних даних;
 • як заборонити обробку своїх персональних даних.

Автори курсу:
 1. Андрій Ніколаєв, експерт із захисту персональних даних та приватності, засновник юридичної компанії Privacy Advisers, експерт Ради Європи;
 2. Борис Кормич, доктор юридичних наук, професор Національного університету “Одеська юридична академія”, заслужений юрист України, експерт Ради Європи;
 3. Олександр Шевчук, кандидат юридичних наук, експерт Спільного проєкту «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом задля посилення операційної спроможності Омбудсмана у захисті прав людини».
Онлайн-курс складається з двох частин. Загальна частина містить 4 модулі, додаткові матеріали та тести. За умови її успішного завершення учасники отримають сертифікат на 6 годин.
Для тих, хоче дізнатися більше про захист персональних даних, ми створили другу, спеціалізовану частину курсу для держслужбовців та людей, які працюють із персональними даними.
Матеріали усіх частин курсу будуть доступні для навчання вже 24 березня 2021 року.

Курс розроблено Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини та Офісом Ради Європи в Україні в межах спільного проєкту «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом задля посилення операційної спроможності Офісу Омбудсмана у захисті прав людини» у співпраці зі студією онлайн-освіти EdEra.
Лист МОН
11 березня відбувся вебінар
«Організація індивідуальної та групової роботи з основними суб'єктами освітнього процесу в умовах дистанційної освіти»
(узагальнення досвіду)

Керівник семінару: Подмазін Сергій  Іванович

 Присутні були 56 осіб

Реалії, які пов'язані з пандемією коронавірусу протягом 2020-2021 років та невизначеність подальшого перебігу подій, роблять актуальною тему нашого вебінару.

Мета вебінару: сформувати уявлення про форми та методи роботи практичного прихолога закладу освіти у дистанційному режимі.

Цільова аудиторія: психологи, соціальні педагоги та педегогічні працівники освітніх закладів.

Були розглянуті:

1.  Особливості організації роботи психолога в дистанційному режимі.

2. Форми та методи роботи.

3. Переваги та недоліки психологічного консультування по Skype.

4. Особливості психологічної консультації по телефону та правила її проведення.


   

Відеозапис

матеріали вебінару18 лютого 2021 року відбувся вебінар "Інституційний аудит закладу освіти: перехід від теорії до практики"

Керівник вебінару: Сироватко Олена Миколаївна
(участь взяли 79 осіб)
В ході вебінару розгянули поняття інституційого аудиту та його мету. Формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти - сукупність умов, процедур і заходів у закладі освіти, що забезпечують ефективність освітніх і з управлінських процесів, які безпосередньо впливають на якість результатів навчання учнів, забезпечують формування їхніх ключових компетентностей, а також сприяють всебічному розвитку особистості учнів. Проаналізували критерії оцінювання, індикатори оцінювання та методи збору інформації. Розглянули визначення стратегії (політики) забезпечення якості освіти. Вона фіксує орієнтири функціонування внутрішньої системи та має враховувати інтереси учасників освітнього процесу щодо якості освітніх послуг і реалізації інших їхніх прав, а також засади державної політики у сфері освіти та принципи освітньої діяльності, визначені у статті 6 Закону України «Про освіту».

Матеріали вебінару

відеозапис
28 січня  2021 року відбувся вебінар 

«Підготовка до запровадження професійного стандарту за професією “Практичний психолог”. Різниця компетентностей: ті, що є зараз і ті, що додадуться».

28 січня (четвер) 2021 року обласний науково-методичний Центр психології та соціології освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР провів у дистанційному режимі вебінар для практичних психологів закладів освіти.

Тема вебінару «Підготовка до запровадження професійного стандарту за професією “Практичний психолог”. Різниця компетентностей: ті, що є зараз і ті, що додадуться». Керівник семінару Сироватко Олена Миколаївна. Категорія слухачів: практичні психологи закладів освіти.

Участь взяли  100 фахівців психологічної служби.

З матеріалами вебінару можно ознайомитись за посиланням

МАТЕРІАЛИ


прро 
ВІДКРИТО РЕЄСТРАЦІЮ НА ТРЕНІНГ

"Профілактика перевтоми педагогів в умовах дистанційної освіти засобами групової рефлексії"
Тренери:
Подмазін С.І., Шаповалова Л.О.

https://sites.google.com/site/nnczoippo/education-2021/tren-2021.


Про затвердження професійного стандарту “Практичний психолог закладу освітиˮ

 

    Наказом Мінекономіки від 22.11.2020 № 2425 було затверджено професійний стандарт “Практичний психолог закладу освітиˮ, що додається

https://drive.google.com/file/d/1PmHqjl4F4k5VXnthw33mUdIu_OBQmCuj/view?usp=sharing

     Звертаємо увагу, що професійний стандарт є інструментом для:

- систематизації вмінь і навичок (створення посадових інструкцій);

- підготовка молодих фахівців;

- само- та оцінювання діяльності практичних психологів;

- підвищення кваліфікації та професійного розвитку.

    Міністерство освіти і науки України рекомендує в першу чергу використовувати професійний стандарт для створення освітніх програм закладами вищої освіти та для підвищення кваліфікації практичних психологів. І лише потім застосовувати під час перевірки роботи практичних психологів під час атестації раз на 5 років  та/або добровільної сертифікації. Важливо дати можливість практичним психологам покористуватись професійним стандартом.

Невід’ємною частиною професійного стандарту для кожної професії згідно з законодавством є трудові функції. Професійна діяльність практичних психологів в професійному стандарті розкладена на такі трудові функції:

 • -         здійснення психологічної профілактики;
 • -         здійснення психологічної просвіти щодо психологічного благополуччя та психічного здоров’я;
 • -         здійснення психологічної діагностики;
 • -    надання психологічної допомоги за запитом та/або відповідно до виявленої потреби в такій допомозі;
 • -         здійснення власного професійного  розвитку та самоосвіта;
 • -         співпраця з педагогічними (науково-педагогічними) працівниками щодо організації ефективної освітньої діяльності та співучасть у створенні, підтримці та розвитку психологічно безпечного освітнього середовища в закладі освіти;
 • -      здійснення організаційно-методичної діяльності під час виконання трудових функцій.

    У межах кожної трудової функції вказано компетентності, якими має володіти  практичний психолог. Усі компетентності діляться на дві групи: загальні (громадянська, соціальна, цифрова, особиста та навчальна, лідерська, підприємницька, культурна обізнаність та самовираження, мовна, етична) та професійні (пункт 4 професійного стандарту). 

Професійний стандарт


20 листопада 2020 року
 відбувся вебінар з питань співпраці та партнерства Інституту і новостворених Центрів професійного розвитку педагогічних працівників 

КЗ «ЗОІППО» ЗОР провів вебінар з питань співпраці та партнерства Інституту і новостворених Центрів професійного розвитку педагогічних працівників (далі по тексту ЦПРПП).

Метою заходу є осмислення досвіду, визначення напрямів і перспектив співпраці структурних підрозділів Інституту із ЦПРПП щодо психолого-педагогічного супроводу  професійного розвитку педагогічних працівників у системі неперервної освіти.

Спікери вебінару: Варецька О.В., проректор з науково-методичної роботи, д.п., професор, Чернікова Л.А.,  проректор з навчально-методичної роботи, к.п.н., доцент, Гура Т.Є., проректор з наукової роботи та міжнародної діяльності, д.псих.н., професор.

План вебінару:

1. Інформація проректорів інституту.

2. Інформація завідувачів кафедр інституту.

3. Інформація завідувачів відділів і центрів.

4. Обговорення питань, які турбують ЦПРПП – керівники, заступники ЦПРПП та працівники методичних служб ОТГ (за бажанням).презентація

Плану заходів щодо розвитку психологічної служби у системі освіти України на період до 2022 року


№ п/п

Заходи

Терміни

Очікувані результати

 

1

2

3

4

 

І. Розвиток мережі психологічної служби у системі освіти України

 

1.1.

Моніторинг щодо кадрового забезпечення закладів освіти (їх філій)  працівниками психологічних служб у системі освіти області.

червень

Звіт, статистичні показники до збірки

 

1.2.

Укладання Паспорту психологічної служби у системі освіти Запорізької області

червень

Статистичні показники до збірки

 

ІІ. Удосконалення організаційного рівня функціонування психологічної служби у системі освіти України

 

2.1.

 Онлайн опитування щодо обговорення проєкту професійного стандарту за професією «Практичний психолог (заклад освіти)».

січень

Звіт

 

2.2.

 Розробка та запровадження механізму ефективної взаємодії, формування відносин довіри, прозорості, дотримання етичних норм працівників психологічної служби та керівників закладів освіти (підготовка методичних рекомендацій)

квітень

Методичні рекомендації

 

2.3.

Підготовка Соціального паспорту закладів освіти у системі освіти Запорізької області

квітень

Соціальний паспорт області

 

2.4.

Запровадження системи оцінювання напряму діяльності «Освітнє середовище закладу освіти» в частині підтримки та розвитку психологічно безпечного освітнього середовища як інструменту     оцінки    якості професійної діяльності     та засобу  самооцінювання діяльності практичних психологів та соціальних педагогів (розробка методичних рекомендацій)

травень

Методичні рекомендації

 

2.5.

Реалізація модульних форм підвищення кваліфікації практичних психологів за індивідуальним планом   професійного розвитку (онлайн консультації)

протягом року

Звіт

 

2.6.

Підготовка методичних рекомендацій «Проблеми організації та координації      діяльності      психологічної служби системи освіти в умовах децентралізації».

серпень

Методичні рекомендації

 

2.7.

Презентація єдиної інтернет-платформи психологічної служби у системі освіти Запорізької області

серпень

Інтернет-платформа

 

ІІІ. Покращення методичного забезпечення діяльності психологічної служби у системі освіти України

 

3.1.

Розробка та запровадження онлайн консультування молодих фахівців щодо впровадження професійного стандарту та виконання трудових функцій

лютий

Рекомендації на блозі

 

3.2.

Розробка та запровадження онлайн консультування фахівців психологічної служби щодо методів, методик, процедур здійснення психологічної профілактики та психологічної просвіти

березень

 

 

Рекомендації на блозі

 

 

 

3.3.

Розробка та запровадження онлайн консультування фахівців психологічної служби щодо оновлення змісту психологічного супроводу здобувачів освіти під час інклюзивного навчання відповідно до потреб особистості дитини, родини та суспільства

квітень

Рекомендації на блозі

 

3.4.

Онлайн консультація «Психологічна оцінка комфортності      й   безпечності освітнього середовища закладів освіти»

травень

Рекомендації на блозі

 

3.5.

Онайн опитування щодо деструктивної тенденції організації та координації інформаційно-методичної забезпеченності діяльності практичних психологів та соціальних педагогів у системі освіти області

вересень

Звіт

 

3.6.

Онлайн опитування психологів центрів професійного розвитку педагогічних працівників за темою «Організація діяльності  психолога центру професійного розвитку педагогічних працівників»

жовтень

Аналітичний звіт

 

ІV. Підвищення якості роботи працівників психологічної служби у системі освіти України

 

4.1.

Вебінар «Підготовка до запровадження професійного стандарту за професією  “Практичний психолог”. Різниця компетентностей: ті, що є зараз і ті, що додадуться» (Сироватко О.М.)   

січень

Матеріали вебінару

 

4.2.

Вебінар «Організація індивідуальної та групової роботи з основними суб'єктами освітнього процесу в умовах дистанційної освіти» (Подмазін С.І.)

лютий

Матеріали вебінару

 

4.3.

Вебінар "Практична реалізація інфо-медійної грамотності в роботі практичного психолога закладу освіти щодо здійснення первинної профілактики» (Лисак Г.Г.)

березень

Матеріали вебінару

 

4.4.

Вебінар «Інституційний аудит закладу освіти: перехід від теорії до практики (як підготувати  психологічну службу до успішного проходження інституційного аудиту)» (Сироватко О.М.)

квітень

Матеріали вебінару

 

4.5.

Вебінар «Інтеграція органів управління освітою та психологічної служби системи освіти області: запровадження та використання єдиної інтернет-платформи психологічної служби системи освіти Запорізької області» (Бистрицька Д.С.)

травень

Матеріали вебінару

 

4.6.

Вебінар «Реалізація принципу урахування вікових та індивідуальних особливостей у створенні  корекційно-розвиткових програм та програм оптимізації розвитку кожної дитини» (Бистрицька Д.С.)

жовтень

Матеріали вебінару

 

4.7.

Вебінар «Просвіта суб’єктів освітнього процесу щодо профілактики булінгу та домашнього насилля, способів запобігання та протидії» із залученням представників поліції" (Лисак Г.Г.)

листопад

Матеріали вебінару

 

4.8.

Вебінар «Роль і фунукції психолога центру професійного розвитку педагогічних працівників» (Подмазін С.І.)

грудень

Матеріали вебінару

 

V. Підвищення психологічної компетентності педагогічних працівників закладів освіти України

 

5.1.

Забезпечення взаємодії з центрами  професійного розвитку педагогічних працівників у питаннях узагальнення та поширення інформації з питань професійного розвитку практичних психологів та соціальних педагогів системи освіти

протягом року

Рекомендації на блозі

 

5.2.

Координація діяльності методичних об’єднань практичних психологів та соціальних педагогів

січень,

вересень

Рекомендації на блозі

 

5.3.

Моніторинг сайтів закладів загальної середньої освіти у системі освіти області щодо наявності сторінок «Кабінет практичного психолога» та «Кабінет соціального педагога»

лютий

Звіт

 

VI. Проведення заходів щодо розвитку психологічної служби у системі освіти України

 

6.1.

Підготовка модернізації    атестаційних процедур    в  рамках  запровадження професійного стандарта “Практичний психолог”

з січня 2021р.

Методичні рекомендації

 

6.2.

Діяльність щодо   децентралізованої моделі  уніфікації форм статистичної звітності

протягом року

Інформація на блозі

 

6.3.

Формування пілотних майданчиків щодо результативного застосовування практичної діяльності у різних напрямках діяльності служби, здатності виконувати дослідницькі та прикладні проекти,  здійснювати наставництво молодих спеціалістів

протягом року

Інформація на блозі

 

6.4.

Створеня експериментального майданчику “Трансформація професійної діяльності психолога центру професійного розвитку педагогічних працівників»

протягом року

Підготовка та затвердження документів22 жовтня 2020 року  

у дистанційному режимі відбувся вебінар для практичних психологів та соціальних педагогів закладів освіти обласного підпорядкування.

Тема вебінару «Розроблення програм психолого-педагогічного супроводу адаптаційного, соціокультурного, психологічного розвитку дітей з родин внутрішньо переміщених осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах». 

Керівник семінару Лисак Ганна Григорівна.
Категорія учасників : практичні психологи та соціальні педагоги закладів освіти обласного підпорядкування
У вебінарі взяли участь 73 учасника
Були разглянуті наступні питання:

Нормативно-правові документи, що регламентують діяльність працівників психологічної служби в системі освіти щодо розробки та реалізації розвивальних, профілактичних, просвітницьких, корекційних програм.

Особливості організації психолого педагогічного супроводу дітей дітей з родин внутрішньо переміщених осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах

Діагностичний інструментарій щодо вивчення емоційного стану дітей та виявлення дезадаптації

Використання інформаційних ресурсів щодо забезпечення діяльності працівників психологічної служби у системі освіти області

Посилання на сертифікати  


8 вересня 2020 року 

відбувся вебінар для фахівців психологічної служби системи освіти

"Вчитель в умовах  дистанційного навчання: психологічні проблеми та їх подолання"

Були розглянуті основні проблеми, які постають перед викладачами  під час організації  дистанційного навчання та шляхи вирішення цих питань.  Також було детально розглянуто основні поняття та принципи дистанційної освіти відповідно до чинного законодавства та застосування модульного підходу до організації вивчення дисциплін. Особливу увагу приділили ролі вчителя в процесі налагодження ефективного дистанційного навчання.  Першочергове  завдання працівників психологічної служби - пошук дієвих засобів і методів.

Матеріали вебінару з методичними рекомендаціями за покликанням нижче

Дистанційна освіта

Центр психології РЕКОМЕНДАЦІЇ

Презентація

Учасники вебінару можуть отримати сертифікати за покликанням

https://drive.google.com/drive/folders/1tdOUEDXyb26WM8Qbzqqm7flxKYlHrFrn?usp=sharingШановні колеги-освітяни!

 8 вересня 2020 року 
об 11:00 

у межах Міжнародного Тижня освіти дорослих-2020  фахівцями обласного науково-методичного Центру психології та соціології освіти  Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти буде проведено вебінар на тему:

«Вчитель в умовах дистанційного навчання: психологічні проблеми та їх подолання».

Категорія учасників: фахівці психологічної служби системи освіти

Учасники отримують відповідні сертифікати.

Для участі у вебінарі необхідно зареєструватися заповнивши GoogleФорму за посиланням https://forms.gle/MTEgJJqyGxYF2fVS7

Доєднатись до конференції Zoom

https://zoom.us/j/94874788356?pwd=REpiQUQ3cGJNSzYrV2N3QW1yL2tPdz09

 Ідентифікатор конференції: 948 7478 8356

Код доступу: gHd7aw

Запрошуємо до участі!


14 травня 2020 року відбувся круглий стіл на тему:

«Використання можливостей Інтернет-простору в процесі професійного вдосконалення педагогів» 


В рамках VI Міжнародна науково-практична конференція "Неперервна освіта нового сторіччя: досягнення та перспективи" 14 травня 2020 року відбувся онлайн круглий стіл «Використання можливостей Інтернет-простору в процесі професійного вдосконалення педагогів» (модератор Подмазін Сергій Іванович, доктор філософських наук, кандидат психологічних наук, доцент, завідувач обласного науково-методичного центру психології та соціології освіти ЗОІППО).

Були розглянуті питання питання формування інтернет-культури педагогів, яка б сприяла:
1.            всебічному розвитку їх творчого потенціалу;
2.            налагодження підтримці конструктивних комунікацій;
3.            безпечного використання широких можливостей, що надаються Мережею.
4.            нормами етикету та безпеки в Інтернет-просторі.
Визначили  основні завдання педагогіки інтернету:
1) успішне і цілеспрямоване освоєння нових технологій і програмних продуктів для пошуку, узагальнення і використання інформації в Мережі;
2) використання можливостей Мережі для налагодження і підтримання контактів з іншими інтернет-користувачами в рамках своєї професійної діяльності;
3) використання інтернет-ресурсів в процесі освіти і самоосвіти.
  Учасниками круглого столу, на основі свого досвіду, були виділені наступні плюси  дистанційної форми навчання:

1.            Гнучкість — здобувач освіти  може навчатися в зручний для себе час та в індивідуальному темпі, незалежно від місця проживання/перебування.
2.            Якісний матеріал (дистанційні курси розробляються відповідно до програм, але не обмежуються лише одним підручником й включають інформацію з кількох джерел, медіа-файли, коментарі вчителя, посилання на статті тощо).
3.            Індивідуальний підхід до кожного здобувача освіти  з урахуванням його здібностей та потреб.
4.            Оволодіння сучасними інформаційно-комунікаційними технологіями.
5.            Вивільнення часу.
6.            Можливість постійного моніторингу успішності навчання
               Також було зазначено, що дистанційна форма освіти переживається одними педагогами як фактор загрози, з вираженими емоційним переживаннями. Педагоги, які мають більш стійкий   адаптаційний потенціал, більш успішно змінили форму  викладацької діяльності.12 травня 2020 року відбувся обласний вебінар на тему:

«Психологічний супровід адаптації здобувачів освіти  до умов навчання в Новій українській школі»

(присутні 22 учасники)

Керівник вебінару Подмазін Сергій Іванович


Протягом вебінару були розкриті такі питання:

1. Складові успішної особистості
  2. Ключові компетентності

3.Основні завдання діяльності психологічної служби у початковій школі


Вийшов Інтернет - посібник 

"ПСИХОЛОГІЯ І ПЕДАГОГІКА У ПРОТИДІЇ ПАНДЕМІЇ COVID-19"

За науковою редакцією Президента НАПН України В.Г. Кременя 

В інтернет-посібнику представлено праці психологів, педагогів, освітян-практиків, зміст яких спрямовано на збереження психологічної стабільності українського суспільства в умовах глобальної дестабілізації соціально-економічної реальності, спричиненою пандемією COVID-19. Наголошено, що психологічна неготовність і тривожність громадян у сприйнятті такої інтенсивності інформаційного потоку в умовах соціально-економічних змін, динамічної перебудови звичного способу й ритму життя і зростання тотальної нестабільності, підтвердили необхідність проведення ґрунтовної психологічної і педагогічної роботи з різними категоріями населення України. Адресовано педагогічним працівникам, науковцям, практичним психологам, соціальним педагогам, керівникам закладів освіти, фахівцям Державної служби зайнятості України, соціальним працівникам, психотерапевтам, консультантам, працівникам телефонної служби довіри, а також батькам, волонтерам, студентам й усім громадянам, які зацікавлені у збереженні та зміцненні здоров’я в екстремальній пандемічній ситуації.https://drive.google.com/open?id=1uBD_HEbgIa1lwzXc80QlTJp6vZbli-m-


30 квітня 2020 рік


 30 квітня 2020 року відбувся обласний вебінар на тему:

 

"Організація роботи практичного психолога та соціального педагога з постраждалими від насильства дітьми"

для  практичних психологів та соціальних педагогів закладів освіти ОТГ 

                       (присутні 43 учасники)Керівник вебінару Лисак Ганна Григорівна


Протягом вебінару були розкриті такі питання:

1. Нормативно-правові документи, що регламентують діяльність працівників психологічної служби в системі освіти щодо запобігання та протидії насильству.

2. Шляхи реалізації законодавства щодо запобігання та протидію насильства в закладі освіти.
3. Форми та методи надання допомоги постраждалим.
4. Заходи щодо запобігання насильству та формування ненасильницьких моделей поведінки серед дітей та молоді11-12 березня 2020 рокуУ м. Києві 11-12 березня 2020 року, було проведено базовий тренінг з інфомедійної грамотності, в рамках проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність».


в якому прийняла участь методист обласного НМЦ психології та соціології освіти КЗ "ЗОІППО" ЗОР – Лисак Г.Г.


Проєкт «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREXза підтримки Сполучених штатів Америки та Посольства Великої Британії України, в партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академією української преси.
Мета проекту – допомогти українським школярам набути навичок критичного сприйняття інформації й усвідомити цінності високоякісної інформації в контексті шкільної освіти.


Компетентності, що розвиває проєкт:
 • Медіаграмотність (розуміння як працюють медіа: власники, журналістські стандарти, редакційна політика; вміння визначати жанри журналістських повідомлень; розуміння поняття цензури, само цензури; вміння аналізувати твори кіномистецтва; вміння аналізувати рекламу, розрізняти її типи: соціальна, комерційна, піар, контекстна реклама тощо);
 • Критичне мислення (вміння ставити питання; вміння обгунтовувати власну позицію; вміння оцінювати та інтерпретувати події; вміння проводити паралелі з теперішнім часом вміння аналізувати передумови та причини подій);
 • Соціальна толерантність (вміння ідентифікувати та протидіяти мові ворожнечі; вміння ідентифікувати і протидіяти стереотипам і дискримінації; навички етичного спілкування);
 • Стійкість до впливів, фактчекінг (вміння ідентифікувати прояви пропаганди; вміння ідентифікувати ботів і тролів; вміння ідентифікувати фейки й інструменти маніпуляції; базові навички ідентифікувати вплив медіа на наші емоції);
 • Інформаційна грамотність (вміння ефективно шукати інформацію;вміння шукати та працювати з джерелами та першоджерелами; розуміння авторського права, вміння розрізняти плагіат);
 • Цифрова безпека (менеджмент приватності, розуміння цифрового сліду; Навички особистої кібербезпеки; вміння запобігати ризикам у комунікації);
 • Візуальна грамотність (вміння аналізувати фото, лого, символи, постери, інфографіку, інші візуальні ряди);
 • Інноваційність, розвиток креативності (вміння втілювати ідеї завдяки онлайн-інструментам; вміння використовувати медіа для соціального блага).

Більше інформації за посиланнями https://www.facebook.com/irexinternational
27 лютого 2020 рік


 27 лютого відбувся обласний семінар на тему:

 «Формування  у здобувачів освіти відповідальної та безпечної  поведінки в ситуаціях кіберзалежності та кібербулінгу»

для методистів з психологічної служби районних (міських) методичних кабінетів (центрів) та органів управління освітою ОТГ 

(присутні 10 учасників)

Керівник семінару Сергій Іванович Подмазін

Протягом семінару були розкриті такі питання:


 1. Інформаційний  простір сучасних підлітків.
 2. Інтернет-залежність.
 3. Вплив Інтернет-залежності на організм підлітків.
 4. Кібербулінг та його форми.
20 лютого 2020 рік

 20 лютого відбувся обласний семінар на тему:

 «Формування психологічної готовності учасників освітнього процесу до реалізації інклюзивних підходів в освіті»

для методистів з психологічної служби районних (міських) методичних кабінетів (центрів) та органів управління освітою ОТГ 

(присутні 15 учасників)

Керівник семінару  Олена Миколаївна Сироватко 

Протягом семінару були розкриті такі питання:

 1. Готовність учасників освітнього процесу до взаємодії з особами з порушеннями фізичного, психічного, інтелектуального розвитку і сенсорними порушеннями
 2. Реалізація інклюзивних підходів через основні форми здобуття освіти осіб з особливими освітніми потребами 
 3. Розвиток інклюзивного освітнього середовища в закладах освіти, що  найбільш доступні і наближені до місця проживання особи з особливими освітніми потребами
 4. Участь психологічної служби закладу освіти в організації команди психолого-педагогічного супроводу 

25 років від дня заснування Центру


25 січня виповнилося 25 років від дня заснування в 1995 р. обласного науково-методичного Центру психології та соціології освіти. З нагоди ювілею колектив Центру нагороджено  Грамотами НАПН України та ДНУ "Інститут модернізації змісту освіти".


Визначено переможців обласного етапу  Всеукраїнського конкурсу авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів «Нові технології у новій школі» у номінації «Корекційно-розвиткові програми».30. 01.2020 року Проведено підбиття підсумків Всеукраїнського конкурсу авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів «Нові технології у новій школі» у номінації «Корекційно-розвиткові програми».

Визначено програму-переможця обласного етапу для участі у Всеукраїнському етапі ("Програма психологічної корекційної роботи з підлітками з девіантною поведінкою та їх батьками", авторський колектив у складі Павленко Т.М., методист сектору соціально-психологічної роботи НМЦ управління освіти Енергодарської міської ради, Котляревська О.О., практичний психолог, Енергодарський навчально-виховний комплекс №5 Енергодарської міської ради Запорізької області, Оріян А.О., практичний психолог, Енергодарський багатопрофільний ліцей)
За результатами Всеукраїнського етапу програма Запорізької області отримала ІІІ місце. Вітаємо авторський колектив у складі Павленко Т.М., методист сектору соціально-психологічної роботи НМЦ управління освіти Енергодарської міської ради, Котляревська О.О., практичний психолог, Енергодарський навчально-виховний комплекс №5 Енергодарської міської ради Запорізької області, Оріян А.О., практичний психолог, Енергодарський багатопрофільний ліцей

30 січня 2020 рік


 30 січня було проведено обласний семінар на тему:

 «Запобігання та протидія булінгу, попередження конфліктних ситуацій, що виникають під час освітнього процесу серед здобувачів освіти»

для практичних психологів закладів освіти обласного підпорядкування (присутні 21 учасник)


№ п/п
Зміст
Кількість годин
Відповідальні
1.
Про зміни в законодавстві України щодо запобігання протидії булінгу
11.00-11.30
Величко І.А.
2.
Шляхи реалізації законодавства щодо запобігання та протидії булінгу (цькування) в закладі освіти: розподіл функціоналу, застосування заходів виховного впливу
11.30-12.00
Величко І.А.
3.
Діяльність соціального педагога щодо профілактики та запобігання булінгу (цькування), психологічного супроводу здобувачів освіти, які постраждали від булінгу
12.00-13.00
Величко І.А.
4.
Профілактика та просвітницька діяльність практичного психолога щодо протидії булінгу
13.00-14.00
Величко І.А
5.
Використання інформаційних ресурсів щодо забезпечення діяльності працівників психологічної служби у системі освіти області
14.00-14.30
Величко І.А
6.
Презентація тренінгу для педагогів «Педагогічний супровід  дітей з числа внутрішньо переміщених осіб в освітньому процесі»
14.30-15.00
Лисак Г.Г.

Разом годин
4 години

23 січня 2020 рікБуло проведено обласний науково-методичний семінар з теми:

 «Підготовка корекційних, розвивальних та просвітницьких програм в діяльності практичних психологів та соціальних педагогів» для методистів з психологічної служби районних (міських) методичних кабінетів (центрів) та органів управління освітою ОТГ
(21 учасникі)

На семінарі розкрили такі питання:

п.п.
Питання для обговорення
Час
Лектор
1.
Можливості підвищення професійного рівня і розвитку творчого потенціалу фахівців психологічної служби у системі освіти  
11.00-11.30
Сироватко О.М.
2.
Організаційне забезпечення участі фахівців Запорізької області у Всеукраїнському конкурсі авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів «Нові технології у новій школі» у 2019 році
11.30-12.00
Сироватко О.М.
3.
Методичне забезпечення конкурсу щодо розробки та реалізації авторських програм
12.00-14.00
Сироватко О.М.
4.
Використання інформаційних ресурсів щодо забезпечення діяльності працівників психологічної служби у системі освіти області
14.00-15.00
Величко І.А.


12 вересня 2019 рік

12 вересня було проведено обласний семінар  з теми 
"Діти та підлітки у кіберпросторі: позитивні та негативні ефекти"
для методистів з психологчної служби методичних кабінетів (центрів) відділів (управлінь) освіти, ОТГ (присутні 18 чол.)

На семінарі були розкриті такі питання:


1. Формування компетентності для осмислення інформаційно-віртуальної реальності як значущої складової сучасного життя
2.  Вплив кіберпростору на розвиток особистості дитини та підлітка
3. Формування готовності педагога щодо компетентної оцінки позитивних та негативних ефектів впливу кіберпростору на дітей та підлітків
4. Формування м'яких навичок (SOFT SKILLS) здобувачів освіти щодо оцінки позитивних та негативних ефектів впливу кіберпростору: формування рис характеру, різних способів мислення та соціальної поведінки

25 червня 2019 рік

ДОСВІД РОБОТИ

Автор досвіду:
Ірина Валеріївна Репетун, практичний психолог  Запорізького ліцею № 34 Запорізької міської ради Запорізької області  

Тема досвіду:
Особливості формування та розвитку психологічної культури вчителя як запорука успішної реалізації Концепції «Нова українська школа»

Матеріали досвіду зберігаються у Запорізькому обласному  науково-методичному  Центрі психології та соціології освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР.


25 квітня 2019 рік


25 квітня відбувся навчальний семінар-тренінг для учасників інформаційно-освітньої протиалкогольної програми для дітей та учнівської молоді «СІМЕЙНА РОЗМОВА» 

Мета: познайомити учасників програми зі змістом методичного комплексу, відпрацювати форми і методи організації занять з учнями та батьками, надати методичні рекомендації.

Учасники: виконавці програми – практичні психологи, соціальні педагоги, педагоги закладів освіти Запорізької області, які долучаються до впровадження програми у 2018-2019 навчальному році (кількість учасників 7)

                                                   План роботи


Час
Види роботи
Відповідальний
1
10.45-11.00
Реєстрація учасників
Величко І.А.
2
11.00-11.10
Основна ідея, мета та завдання програми «Сімейна розмова»
Гобова Л.Ю.
3
11.10-
11.45
Знайомство учасників. Правила групи
Гобова Л.Ю.
4
11.45-12.45
Особливості впровадження програми для учнів і батьків
Курасова 
С. О.
5
12.45-
13.45
Розробляємо програму «Сімейна розмова» в Google Classroom
Гобова Л.Ю.
7
13.45-14.00
Підведення підсумків «В добрий час»
Величко І.А.,
Гобова Л.Ю.


Відзнаки
Інформаційно-освітня протиалкогольна програма «Сімейна розмова» відзначена відомчими нагородами МОН України, НАПН України: дипломи переможця виставки «Освіта України» і золота медаль в номінації «Інноватика у сучасній освіті».

Охоплення
Інформаційно-освітня протиалкогольна програма «Сімейна розмова» розроблена науковцями Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи НАПН України разом з фахівцями Всеукраїнської наркологічної асоціації у 2010 році. У 2011-2013 роках пройшла етап пілотування на базі навчальних закладів окремих областей (в тому числі Запорізької). 
У 2016-2017 навчальному році у програмі взяли участь 16305 учнів 7-8 класів з 13 регіонів України.
Програма впроваджується на базі 55 навчальних закладів у 3-х містах та 6 районах Запорізької області. Загальна кількість учнів, учасників програми протягом п’яти років в динаміці:
2011-2012 н.р.
2012-2013 н.р.
2013-2014 н.р.
2014-2015 н.р.
2015-2016 н.р.
2016-2017 н.р.
2017-2018
н.р.
1167
1554
1811
1752
793
1026

Важливо
Основна ідея програми – виховувати в учнів відповідальне ставлення до власного здоров’я у профілактичній співпраці з їх батьками.
Головна мета програми – реалізація інноваційних методів і моделей роботи з попередження дитячого алкоголізму. В основі нового підходу цієї програми лежить взаємодія шкільних психологів, педагогів, батьків та дітей в форматі тренінгів, рольових ігор, навчальних семінарів.
18 квітня 2019 рік


У м. Києві 18 квітня 2019 року, було проведено Всеукраїнський науково-методичний семінар на тему "ТЕХНОЛОГІЇ ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНОГО СУПРОВОДУ ВИХОВАННЯ І РОЗВИТКУ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ З РОДИН УЧАСНИКІВ АТО І ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ"


в якому прийняла участь методист облНМЦ психології та соціології освіти "ЗОІППО" - Величко І.А. 


Мета заходу - висвітлення діяльності ЮНІСЕФ в Україні, широка апробація результатів науково-дослідної роботи"Психолого-педагогічного супроводу виховання і розвитку дітей дошкільного віку з родин учасників АТО і внутрішньо переміщених осіб".Були висвітлені такі питання:⧫ Програми ЮНІСЕФ щодо підтримки пошкільної освіти Украхни в умовах конфлікту.       (Долініна Ольга, керівник освітніх програм ЮНЕСКО в Україні)

⧫ Концеація, методика застосування технологій психолого-педагогічного супроводу виховання і розвитку дітей дошкільного віку з родин учасників АТО і внутрішньо переміщених осіб 
(Луценко Ірина Олексіївна, доктор пед.наук, професор, завідувач кафедри методики і технологій дошкільної освіти НПУ ім. П. Драгоманова, науковий керівник проекту "Психолого-педагогічного супроводу виховання і розвитку дітей дошкільного віку з родин учасників АТО і внутрішньо переміщених осіб")⧫ Колаборація педагогів, пстхологів і лікарів при емоційних порушеннях у дітей дошкільного віку 
(Кабанцева Анастасія Валеріївна, канд.психологічних наук, доцент кафедри психології Донецького інституту Міжрегіональної академії управління персоналом (м. Краматорськ, Донецька обл), старшій науковий співробітник державного закладу "Науково-практичний медичний реабілітаційно-діагностичний центр МОЗ України" (м. Костянтинівка, Донецька обл.))


⧫ Організація валео-психологічного супроводу сімей, переміщених із зон воєнного конфлікту 
(Страшко Станіслав Васильович, кандидат біологічних наук, професор, завідувач кафедри медико-біологічних та валеологічних основ охорони життя і здоров'я НПУ ім. П. Драгоманова)

⧫ Індивідуальні особливості розвитку та виховання дітей дошкільного віку з родин учасників АТО і внутрішньо переміщених осіб
(Кузьменко Віра Ульянівна, доктор психологічних наук, професор кафедри теоретичної та консультативної психології НПУ ім. М.П. Драгоманова)

МАЙСТЕР КЛАСИ


⧫ Технологія врахування індивідуальних особливостей розвитку та виховання дітей дошкільного віку з родин учасників АТО і внутрішньо переміщених осіб 
(Кузьменко Віра Ульянівна, доктор психологічних наук, професор кафедри теоретичної та консультативної психології НПУ ім. М.П. Драгоманова)


⧫ Проект "Вчимося жити разом" - навчання життєвим навичкам дітей дошкільного віку, які найбільше постраждали внаслідок воєнного конфлікту в Україніч 
 (Хартман Олена Юріївна, кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник  лабораторії психології  дошкільника Інституту психології  ім. Г.С. Костюка НАПН України)

⧫ Реалізація проекту: розвиваємо інклюзивно-освітнє  середовище  у дитячих садках Донецької та Луганської областей 
(Найда Юлія Михайлівна, координатор Всеукраїнського фонду "Крок за кроком")

⧫ Сучасні методи психолого-педагогічного супроводу дітей уразливих категорій - доповідь презентація 
(Стягунова Ольга Олександрівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри психології та розвитку особистості, завідувач відділу дошкільної освіти Донецького ОІППО)18 квітня 2019 рік
18 квітня було проведено обласний семінар на тему: 

"Оцінювання особистої ефективності діяльності працівників психологічної служби" 

для керівників районних (міських) методичних об’єднань практичних психологів та соціальних педагогів у системі освіти (присутні 19 чоловік)
керіник Сироватко О.М 


Протягом семінару було розкрито наступні питання:


1. Про зміни у законодавствіі України щодо психологічого забезпечення освітнього процесу

2. Розбудова заходів, спрямованих на розиток особистості шляхом формування і застосування її компетентностей відповідно до завдань Концепції "Нова українська школа"

3. Використання організаційних форм безперервного професійного розвитку фахівців психологічної служби у системі освіти

4. Поліпшення науково-теоретичної, методичної та практичної підготовки праційників психологічної служби  на рівні районного/міського методичного об'єднання

5. Опрацювання критеріїв та процедури оцінювання особистої ефективності працівників психологічної служби (з досвіду використання обласного інструментарію)

21 березня 2019 рікБуло проведено обласний науково-методичний семінар з теми:
 «Психолого-педагогічний супровід організації освітнього процесу в умовах реформування освіти» для методистів з психологічної служби та органів управління ОТГ 

(11 учасників)На семінарі розкрили такі питання:

1. Процеси реформування системи освіти та діяльність психологічної служби2.  Розвиток ключових компетентностей та наскрізних вмінь в Новій українській школі3. Пріоритетні  завдання щодо психолого-педагогічного  супроводу організації освітнього процесу4. Вирішення соціально-значущих проблем учасників освітнього процесу Нової української школи

14 - 15 березня 2019 рік


У м. Винниця, 14 -15 березня 2019 року, було проведено семінар на тему "Протидія торгівлі людьми в Україні", 

в якому прийняла участь методист облНМЦ психології та соціології освіти "ЗОІППО" - Величко І.А. 

Мета семінару: 

➲ Обговорення досягнень за 2018рік, а також пріорітетів та плані на 2019 рік
➲ Координація сусильна центральному та регіональному рівнях
➲ Презентація нових публікацій та метоичних матеріалів у сфері протидії торгівлі людьми
➲ Обговорення щодо активації та уніфікації зусиль щодо проведення інформаційних кампаній

Координатор проектів ОБСЄ в Україні/ Проект "Поширення Національного механізму взаємодії субєктів, які здійснюють заходи в сфері протидії торгівлі людьми, в Україні"

Були висвітлені такі питання:

⧫ Інноваційна освітня політика як ресурс та засіб забезпечення національної безпеки         (Надія Семчук/Наталія Кравченко)

⧫ Професійний розвиток педагога: дистанційна освіта (Олександр Кочерга)

⧫ Робота Координатора проектів ОБСЄ у сфері протидії торгівлі людьми за 2018р. 
    Впровадження дистанційного курсу "Протидія торгівлі людьми в Україні" (Лілія крудко,     керівник програми "Людьська безпека")

⧫ Кращі міжнародні практики з протидії торгівлі дітьми (на прикладі США) 
    (Ельвіра        Мручковська, керівник Чернівецького обл. громадського об'єднання "Сучасник",      викладач пед. коледжу Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича)

⧫ Методика проведення інформаційно-просвітницьких заходів з протидії торгівлі  
    людьми. Робота в групах, обговорення. (Ніна Пахом'юк, голова правління громадського
    об'єднання "Волинські перспективи", викладач Волинського центру препідготовки та    
    підвищ.кваліфік.)

⧫ Презентація аналітичних довідок учасників (24 області)⧫ Роль інформаційних технологій у протидії торгівлі людьми 
    (Лілія Грудко, керівник    програми "Людська безпека")

⧫ Нові публікації та методичні матеріали у сфері протидії торгівлі людьми. 
    Особливості організації роботи щодо попредження торгівлі людьми.
    Найкращі практики у організації превентивної роботи. Практична робота в малих     
    групах (Лілія ГрудкоЕльвіра Мручковська, Ніна Пахом'юк)

⧫ Підведення підсумків. Планування роботи в областях на 2019 рік

28 лютого 2019 рік      28 лютого було проведено обласний семінар на тему 
«Запобігання та протидія домашньому насильству. Первинна профілактика суїцідальної поведінки в  учнівському середовищі»
для практичних психологів та соціальних педагогів ОТГ (присутні на семінарі 21 чоловік).
    


Було розкрито наступні питання:


1. Законодаство України щодо запобігання та протидії домашньому насильству
2.Запобігання  та протидія насильству в закладі освіти. Діяльність практичного психолога та соціального педагога з постраждалими
3.Первинна профілактика суїцідальної поведінки здобувачів освіти ктичного психолога та соціального педагога з постраждалими
4.Превентивні заходи щодо запобігання та протидії домашньому насильству. Діяльність психологічної служби закладу освіти щодо реалізації заходів Конвенції ООН про права дитини

Порисні посилання: 

21 лютого 2019 рік


21 лютого у м. Київ на засіданні Президії Національної академії педагогічних наук України, було розглянуто науково-методичні засади надання соціально-педагогічної допомоги дітям і сім’ям, що опинились у складних життєвих обставинах внаслідок військових конфліктів.

       Висвітлено результати наукового дослідження «Науково-методичні засади надання соціально-педагогічної допомоги дітям і сім’ям, що опинились у складних життєвих обставинах внаслідок військових конфліктів», виконаного в Українським науково-методичним центром практичної психології і соціальної роботи у 2016-2018 рр.

      Присутні заслухали доповідь директора Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи Віталія Панка, а також інформацію голови комісії, член-кореспондента НАПН України Тетяни Титаренко, науковці відзначили актуальність розглянутої проблеми та вагомість отриманих наукових результатів, які мають важливе практичне значення.
         У виступах учасники засідання наголошували, що аналіз отриманих даних засвідчує: 
- психологічна служба у системі освіти істотно збільшила внесок у процес реабілітації постраждалих і адаптації їх до нових умов проживання і навчання.
         Водночас у суспільстві ще існує нагальна потреба у постійній роботі зі створення ефективної системи психосоціальної допомоги дітям і сім’ям, що опинились у складних життєвих обставинах внаслідок військових дій. Тож важливо продовжувати та розширювати впровадження отриманих у дослідженні результатів.
         
          Президія схвалила результати, отримані під час наукового дослідження «Науково-методичні засади надання соціально-педагогічної допомоги дітям і сім’ям, що опинились у складних життєвих обставинах внаслідок військових конфліктів», і постановила сприяти співпраці Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи з установами НАПН України та психологічними службами державних відомств, громадськими та міжнародними організаціями щодо організації та методичного забезпечення допомоги дітям і сім’ям, що опинились у складних життєвих обставинах внаслідок військових конфліктів. 


Вітання колег і однодумців з відзнаками Національної академії педагогічних наук України отримали: 


Почесний знак  "Ушинський К.Д.":

Подмазін Сергій Іванович, доктора філософських наук, кандидата психологічних наук, доцента, завідувача обласного науково-методичного центру психології та соціології освіти Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти;
Почесну грамоту:

Сироватко Олена Миколаївна, методист обласного науково-методичного центру психології та соціології освіти Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти

31 січня 2019 рік


Було проведено семінар з теми: 

«Організаційно-правові засади діяльності фахівців психологічної служби щодо запобігання та протидії домашньому насильству та проявам насильства в  учнівському середовищі»

для методистів з психологічної служби відділів (управлінь) освіти, ОТГ (кількість учасників 21)


Протягом семінару були розкриті такі питання:


№ п/п
Зміст
Відповідальні
1.
Про зміни у законодавстві України щодо запобігання та протидії насильству
Величко І.А.
2.
Забезпечення запобігання та протидії домашньому насильству в закладі освіти. Діяльність  практичного психолога та  соціального педагога з постраждалими дітьми.
3.
Шляхи реалізації законодавства щодо запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти: розподіл функціоналу, застосування заходів виховного впливу, взаємодія з іншими органами та службами 
Величко І.А.
4.
Діяльність соціального педагога щодо профілактики та запобігання булінгу (цькуванню), психологічного супроводу здобувачів освіти, які постраждали від булінгу (цькування)
Величко І.А.
5.
Профілактична та просвітницька діяльність  практичного психолога щодо протидії булінгу.
Сироватко О.М.
6.
Превентивні заходи щодо запобігання насильству над дітьми у суспільстві. Діяльність психологічної служби закладу освіти щодо реалізації заходів Конвенції ООН про права дитини
Сироватко О.М.
Посилання  на презентації:

Перелік навчальної літератури,
рекомендованої Міністерством освіти і науки України
для використання у закладах загальної середньої освіти
та дошкільних навчальних закладах
від листопада 2018 р.

Автор
Назва
Видавництво
1.
Дорожко І.І., Туріщева Л.В.
Методичні рекомендації для психологів і вчителів початкової школи «Азбука творчості»
ФОПБровін О.В. Харків 2017
2.
Кудря О. П.
Навчальнийпосібник «Гімнастика для мозку»
Київ 2017
3
Авер’янова А.М. Авер’янов В.П
Корекційно-розвивальна тренінгова програма з позашкільної освіти соціально-реабілітаційного напрямку «Ментальний тренажер»

4.
Киричук В.О.
Рукопис комп’ютерної програми діагностично-проектувального комплексу − сервіс «Універсал-онлайн»

5.
Смотрін В.О., Киричук В.О.
«Персонал 9.27» «Універсал 3.44»

6.
Черниш О.С.
Програма «Розвиток творчої обдарованості учнів сучасної школи шляхом формування навичок емоційно-вольової саморегуляції»

7
Найдьонова Л.А.,
Череповська Н.І., Вознесенська О.Л., Чаплінська Ю.С., Бондаренко Н.Л., Дятел Н.Л., Обухова Н.О.
Програма медіа освітнього курсу за вибором для учнів 9-11 класів закладів загальної середньої освіти «МЕДІАКУЛЬТУРА»

8.
КравецьСвітлана
Романкова Лілія
Програма з позашкільної освіти дослідно–експериментального напряму «Психологія»

9.
Руденко Т.
Каплуненко Я.
Вертинська О.
Романцова Т.
Компютерна програма «Компютеризований профорієнтаційний комплекс тестування «ПРОФОРІЄНТАТОР UA»

10.
Центр «Розвиток КСВ»
Воропай О.В.,
Деркач Т.Л.,Саприкіна М.А.
КУРС ЗАНЯТЬ «БЕСІДИ ПРО КАР’ЄРУ»
18 жовтня 2018 
18 жовтня 2018р. відбулась третя сесія тренінгу для практичних психологів ОТГ «Діяльність психологічної служби в умовах децентралізації та реформування освіти»  тренер Сироватко О.М., відповідно до наказу ДОН ЗОДА від 14.12.2017р. № 0779  та річного плану роботи ЗОІППО на 2018 рік присутнім в якому приймали участь 10 практичних психологів ОТГ. 


Було розглянуто такі питання:

1.Вступ. Роль психологічної служби в розбудові об’єднаних територіальних громад
2.Громадянсько-суспільне інформування громади. Виявлення патріотичної, морально розвинутої молоді
3.Підготовка лідерів громади. Оцінка компетенцій лідерів громади
  4. Презентація проектів діяльності психологічної служби щодо підвищення якості освіти в громаді 


13 вересня 2018          Відповідно до плану роботи комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради на 2018 рік обговорення актуальних проблем сучасної освіти дорослих та пошуку інноваційних методів забезпечення неперервного професійного розвитку педагогічних працівників і керівників закладів освіти Запорізької області 
           

В рамках проведення Тижня освіти дорослих-2018,  13 вересня 2018 року було проведено засідання круглого столу «Формування психологічноїготовності педагогів до впровадження завдань Нової української школи» для методистів з психологічної служби, на якому були присутні 14 осіб.
7 червня 2018 р.7 червня 2018р. було проведено круглий стіл  згідно з укладеним у 2017 році договором між Українським науково-методичним центром практичної психології і соціальної роботи НАПН України та КЗ «ЗОІППО» ЗОР «Про проведення дослідно-експериментальної роботи з теми «Науково-методичний супровід діяльності психологічної служби системи освіти в умовах децентралізації» та відповідно до наказу МОН України від 08.08.17 № 1127 «Про затвердження Плану заходів Міністерства освіти і науки України щодо розвитку психологічної служби системи освіти України на період до 2020 року».

Його метою було обговорення моделей науково-методичного супроводу діяльності психологічної служби на різних рівнях управління освітою в умовах децентралізації.

Доповідачі:

Панок Віталій Григорович, директор Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи НАПН України, доктор психологічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки;

Ткачук Ірина Іванівна, завідувач лабораторії прикладної психології освіти Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи НАПН України, кандидат педагогічних наук;

Сосновенко Наталія Василівна, науковий співробітник лабораторії прикладної психології освіти Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи НАПН України, психолог-методист;Спільна робота працівників психологічних служб об’єднаних територіальних громад області (головним чином тих, які беруть участь у експерименті з теми «Науково-методичний супровід діяльності психологічної служби системи освіти в умовах децентралізації»), співробітників обласного науково-методичного Центру психології та соціології освіти та Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи НАПН України відбуватиметься навколо таких проблемних питань:

·                    Проблеми готовності працівників психологічної служби до реалізації завдань Концепції «Нова українська школа».

·                    Перспективи розвитку психологічної служби системи освіти в умовах реформування загальної середньої освіти.

·                    Аналіз зовнішніх і внутрішніх умов діяльності психологічної служби в умовах децентралізації.

·                    Організаційно-методичні питання впровадження алгоритмів, циклограм, діагностичних мінімумів діяльності працівників психологічної служби системи освіти.

·                    Кращі практики ефективної діяльності практичних психологів та соціальних педагогів в умовах децентралізації.

·                    Питання методичного забезпечення і підвищення фахової майстерності практичних психологів і соціальних педагогів закладів освіти в умовах об’єднаних територіальних громад.

·                    Питання взаємодії психологічної служби і ІРЦ в об’єднаних територіальних громадах.

Презентація:  https://drive.google.com/file/d/1p3qncX3BjYU8y8VI7ZPn6J-vliMT44fy/view16 травня 2018р.      Відповідно до плану реалізації проекту Український фонд “Благополуччя дітей” 16 травня 2018 р. на базі ЗОІППО, була проведена робоча зустріч для фахівців, які брали участь у семінарах-тренінгах щодо методики впровадження програми виховних заходів “Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція”, з метою обміном досвідом щодо здійснення підготовки педагогічних працівників до просвітницької роботи з протидії торгівлі людьми та надання консультаційної підтримки.


Розкриті такі питання:

- Загальна оцінка учасниками результатів участі у семінарі-тренінгу «Методика впровадження програми виховної роботи з учнями з питань протидії торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція»»;
-  Використання результатів участі у семінарі-тренінгу фахівцями;
- Оцінка прогресу реалізації розробленого навченими фахівцями плану впровадження Програми в області;
- Труднощі та успіхи у підготовці педагогічних працівників до впровадження Програми;
- Плани на майбутнє стосовно підготовки педагогів до реалізації Програми.
03 травня 2018 р.


3 травня 2018 року відбувся навчально-методичний семінар з теми "Науково-методичні засади превентивної роботи у закладах середньої освіти щодо запобігання торгівлі людьми" для методистів з психологічної служби методичних кабінетів (центрів) органів управління освітою райдержадміністрацій, міськвиконкомів, методистів органів освіти об’єднаних територіальних громад, які відповідають за психологічну службу.

Метою було визначити основні напрями превентивної діяльності працівника психологічної служби з питань запобігання торгівлі людьми в Україні.
На семінарі були присутні 28 чол.


В ході роботи було розкрито такі питання:

 ⧪ Теоретичні засади проблеми попередження і протидії торгівлі людьми в Україні (Чемодурова Ю.М.)⧪ Впровадження в освітній процес програми виховної роботи "Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція" (Величко І.А.)
26 квітня 2018 р.

           26 квітня 2018 р. було проведено обласний науково-методичний семінар для методистів з психологічної служби методичних кабінетів (центрів) органів управління освітою райдержадміністрацій, міськвиконкомів, методистів органів освіти об’єднаних територіальних громад, які відповідають за психологічну службу з теми «Пошук нових шляхів професійної взаємодії і розвитку психологічної служби та керівників закладів освіти усіх рівнів в умовах соціокультурних змін» відповідно до наказу ДОН ЗОДА від 09.01.2018р. № 17 «Про  науково-методичний супровід професійного розвитку педагогічних та керівних кадрівосвіти Запорізької області на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР, на семінарі були присутні 12 чоловік.


                                 На семінарі було розглянуто такі питання:

 Вивчення інфраструктури закладу освіти  щодо подальшого розвитку в умовах реформування освіти.


 Участь у створенні внутрішньої системи забезпечення якості освіти закладу. Внутрішній моніторинг якості освіти та освітня статистика


 Психологічне забезпечення освітнього процесу осіб з особливими освітніми потребами та супровід інклюзивного навчання


ꞌ Взаємодія психологічної служби закладу освіти та педагогів щодо розвитку здібностей, формування навичок здорового способу життя, сприяння фізичному і психічному здоров’ю здобувачів освіти.29 березня 2018 р.

29 березня було проведено обласний науково-методичний семінар з теми «Дотримання академічної доброчесності та Етичного кодексу психолога в освітньому процесі та професійній діяльності в умовах реформування освіти»
Семінар відбувся на базі НМЦ професійно-технічної освіти Запорізької області, для методистів з психологічної служби методичних кабінетів (центрів),практичних психологів та соціальних  педагогів ПТНЗ та ВНЗ І-ІІ р.акр., (прийняли участь 25 чоловік), відповідно до річного плану роботи ЗОІППО на 2018 рік.

Розкрито такі питання:

1. Основні проблеми академічної доброчесності в системі освіти України та освітньому процесі навчального закладу - Сироватко О.М. 

2. Дотримання академічної доброчесності працівниками психологічної служби системи освіти span - Сироватко О.М.
3. Дотримання Етичного кодексу психолога в  професійній діяльності - Величко І.А.

4.  Етичні підходи у реалізації програми виховних заходів з питань попередження торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» - Величко І.А.


22 лютого 2018 року

22 лютого 2018 р. було проведено обласний науково-методичний семінар «Формування готовності учасників освітнього процесу до впровадження Концепції Нової української школи» для методистів з психологічної служби методичних кабінетів (центрів) відділів (управлінь) освіти, практичних психологів та соціальних  педагогів закладів освіти ОТГ та закладів освіти обласного підпорядкування, відповідно до наказу ДОН ЗОДА від 09.01.2018р. № 17 «Про  науково-методичний супровід професійного розвитку педагогічних та керівних кадрів освіти Запорізької області на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР.

На семінарі були присутні 17методистів з психологічної служби методичних кабінетів (центрів) відділів (управлінь) освіти, практичних психологів та соціальних  педагогів закладів освіти.

        Протягом семінару було розкрито такі питання:

        1. Концепція Нової української школи "Проблеми. Цілі. Перспективи."

        2. Основні зміни у принципах, фомах та змісті освітнього процесу Нової української школи.

        3. Психолого - педагогічна підтримка розбудови Нової української школи. (Роль психолога та соціального педагога)
21 – 22 лютого 2018 року
Всеукраїнський семінар з питань попередження торгівлі людьми
  м. Київ

21 – 22 лютого 218 року у м. Київ відбувся Всеукраїнський семінар з питань попередження торгівлі людьми, який організовано в межах проекту «Впровадження програми з попередження торгівлі людьми в  інститутах післядипломної педагогічної освіти, ІІІ фаза», що реалізує ВБО Український фонд «Благополуччя дітей» у партнерстві з Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні за фінансової підтримки Міністерства Міжнародних справ Канади при сприянні Міністерства освіти і науки України.

21 лютого на заході були присутні представники Міністерства освіти і науки України, Міністерства соціальної політики України, організації з міграції (МОМ) в Україні, ОБСЄ, Всеукраїнської благодійної     організації     «Український     Фонд     «Благополуччя     дітей», департаментів   (управлінь)   освіти   і   науки   обласних  та   Київської  міської державних адміністрацій,  Інститутів післядипломної педагогічної освіти та Київського університету     ім. Б. Грінченка, учасники проекту із впровадження програми виховних заходів «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція», громадських організацій. Від Запорізької області у роботі семінару взяли участь:  Варецька О.В. - в.о. проректора з науково-методичної роботи, д.п.н., доцент, професор кафедри початкової освіти комунального закладу “Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти” Запорізької обласної ради, Величко І.А. - методист обласного науково-методичного Центру психології та соціології освіти.
До учасників семінару звернулися:
Хобзей Павло, заступник Міністра освіти і науки України,
Арданьян      Катерина,       координатор Програми з протидії торгівлі людьми представництва   Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні,
Басюк Тетяна, виконавчий директор  ВБО Український фонд «Благополуччя дітей».
         Упродовж роботи розглянуто такі питання:
      - Розвиток державної політики у сфері  протидії торгівлі людьми - Фаримець Альона,  заступник директора департаменту сімейної, тендерної політики та протидії торгівлі людьми Міністерства соціальної політики України.
- Презентація  дослідження  з  питань  міграції та  торгівлі людьми в Україні - Мидловець Ірина, спеціаліст Програми з протидії торгівлі людьми    представництва    Міжнародної   організації   з міграції (МОМ) в Україні.
- Боротьба із торгівлею людьми: стан та тенденції - Рикун Олег, заступник директора Департаменту боротьби зі    злочинами,    пов'язаними    із    торгівлею    людьми Національної поліції України.
- Наявні методики профілактичної роботи з протидії торгівлі людьми серед учнівської молоді - Мидловець Ірина, спеціаліст Програми з протидії торгівлі людьми представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні.
- Поширення національного механізму взаємодії суб'єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми. Впровадження курсу «Протидія торгівлі людьми в Україні» - Грудко Лілія, координатор проектів Представництва ОБСЄ в Україні.
- Діяльність Всеукраїнської тренерської мережі з питань профілактики попадання в торгівлю людьми - Андреєнкова Вероніка, директорка департаменту Громадської організації «Ла Страда-Україна».
- Просвітницькі заходи з протидії торгівлі людьми для дітей старшого шкільного віку та у літніх таборах - Саченко Юлія, директор з розвитку в Україні Міжнародної громадської організації А21.
- Специфіка  впровадження  програми «Особиста  гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» в закладах освіти - Тетяна Цюман, доцент кафедри загальної, вікової та педагогічної психології Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка, Голова правління ВБО Український фонд «Благополуччя дітей»; - Валерій Петрович, доцент кафедри соціальної роботи та педагогіки вищої школи Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки, член правління ВБО Український фонд «Благополуччя дітей»

22 лютого за участі представників Міністерства освіти і науки України, Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні, Всеукраїнської благодійної     організації     «Український     Фонд     «Благополуччя     дітей», учасники проекту з впровадження програми виховних заходів «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» проведено практичну частину семінару, яка містила такі питання:
- Особливості просвітницької та виховної роботи з протидії торгівлі людьми у молодшій школі (практика).
- Проблеми протидії торгівлі людьми: нові виклики (практика).
- Безпека інформаційного простору особистості - Тетяна Цюман, доцент кафедри загальної, вікової та педагогічної психології Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка, Голова правління ВБО Український фонд «Благополуччя дітей».

11.01.2018 р.


        11 січня 2018р. відбулась перша сесія тренінгу для практичних психологів ОТГ «Діяльність психологічної служби в умовах децентралізації та реформування освіти»  тренер Сироватко О.М., відповідно до наказу ДОН ЗОДА від 14.12.2017р. № 0779  та річного плану роботи ЗОІППО на 2018 рік присутнім в якому приймали участь 10 практичних психологів ОТГ. 

1 сесія. Системно-цільовий підхід в діяльності психологічної служби громади

Розкрито такі питання:

➝ Реформування системи освіти в громаді.
➝ Шляхи реалізації основних освітніх  реформ.
➝ Філософія децентралізації 
➝ Соціальний портрет громади 
➝Діяльність психологічної служби громади в умовах децентралізації 
➝ Нормативно-правове забезпечення діяльності психологічної служби в освіті 
➝Базова первинна допомога учасникам освітнього процесу в громаді 
➝Спеціалізована допомога учасникам освітнього процесу в громаді 
Моделі та цілі діяльності психолога в закладі освіти: консультанта, активного учасника методичної роботи, помічника керівника, експерта, фасилітатора, тьютора,  проектного менеджера 
➝Моделі та цілі діяльності психологічної служби в громаді 
➝Розробка піраміди цілей діяльності психологічної служби 

           Протягом тренінгу учасники активно взаємодіяли, обмінювались досвідом та планували дії щодо, подальшого покращення діяльності ОТГ. 
                                                                                                                    Дуже вдячні всім учасникам!22-24/12/2017 р. - 13/12/2017 р.


               З 22 по 24 листопада та з 13 по 15 грудня 2017 року в м. Київ Український фонд «Благополуччя дітей» у партнерстві з Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади при сприянні Міністерства освіти і науки України пройшов семінар–тренінг (І та ІІ етап) із проблеми «Методика впровадження програми виховних заходів  «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція»з питань попередження торгівлі людьми». 

              І етап триденного семінару-тренінгу розкрив такі теми:

➨ Торгівля людьми як соціальна проблема сучасності;
➨ Досвід впровадження виховних заходів з попередження торгівлі людьми "Особиста гідність.     Безпека життя. Громадянська позиція";
➨ Представлення тематичних блоків програми: блок "Ставлення до себе", блок "Ставлення до інших", блок "Ставлення до діяльності"  та блок "Ставлення до навколишнього світу" з 7-10 класи;
➨ Логіка побудови та змістовне наповнення трегінгу для учнів 11 класів "Особиста гідність";
➨ Інші виховні звходи в рамках програми та підведення підсумків.
               На ІІ етапі семінару-тренінгу були розкриті такі питання:

 ➨ "Галерея досвіду" - перший досвід впровадження програми виховних заходів з попередження торгівлі людьми "Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція"
➨ Представлення тематичних блоків;
➨ Комікси як метод кейсів у профілактичній роботі. Робота з Батьками з питань безпечної міграції та попередження торгівлі людьми;
➨ Алгоритм впровадження програми з попередження торгівлі людьми в області та підсумки.
 Семінар-тренінг був дуже цікавим, змістовним, велика подяка Шаламковій Антоніні та Наталії Москвіній нашим тренерам за навчання та безцінний досвід. Будемо впроваджувати на рівні області нашою талановитою та дружньою командою!
30.11.2017 р.


30 листопада 2017 року відбувся обласний навчальний семінар - тренінг для учасників інформаційно-освітньої протиалкогольної програми для дітей та учнівської молоді «СІМЕЙНА РОЗМОВА» в якому прийняли участь 17 психологів та соціальних педагогів Запорізької області.. 


Мета: познайомити учасників програми зі змістом методичного комплексу, відпрацювати форми і методи організації занять з учнями та батьками, надати методичні рекомендації.

Учасники: виконавці програми – практичні психологи, соціальні педагоги, педагоги закладів освіти Запорізької області, які долучаються до впровадження програми у 2017-2018 навчальному році.

В ході семінару - тренінгу було розглянуто: 

ꞌ Основна ідея, мета та завдання програми «Сімейна розмова»
 Особливості впровадження програми для учнів
ꞌ Особливості впровадження програми для батьків

ꞌ Методичні рекомендації щодо проведення і обробки вхідного та

контрольного анкетування

ꞌ Підведення підсумків «В добрий час»


18 жовтня 2017 р.            Міністерство освіти і науки України спільно з Громадською організвцією "Ла Страда-Україна" в рамках проекту "Національна дитяча "гаряча лінія" за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні було проведено 18 жовтня 2017 року у м. Київ Всеукраїнський навчально-методичний семінар для фахівців обласних Інститутів післядипломної педагогічної освіти  "Небезпечні квесті: профілактика залучення".


            В програмі круглого столу було розглянуто тему "Актуальність профілактики залучення дітей в небезпечні квести" та розкрито такі питання як:

⬀  "Проблемні питання щодо взаємодії субєктіва, діяльність яких спрямована на захист прав дитини, з питань профілактики залучення дітей до небезпечних квестів" - Філіпішина О. А. (представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини - начальник Управління з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендергої рівності)"Мережева самотність і суїцидальні тенденції підлітків" - Панок В.Г. (директор Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи НАПН України, доктор психологічних наук, професор)

"Соціально-педагогічна підтримка дітей групи ризику"- Алєксеєнко Т.Ф. (завідувач лабораторії соціальної педагогіки Інституту проблем виховання НАПН України, доктор педагогічних наук, доцент)


"Масштаби та актуальні тенденції залучення дітей до небезпечних квестів в Україні, взаємодія підрозділів Національної поліції України з навчальними закладами" - Зуб Л.В. (начальник управління ювенальної превенції Національної поліції України)"Діяльність Департаменту кібер полоіції Національної поліції з питань профілактики залучення дітей до небезпечних квестів в Україні" - Урусов З.І. (застуаник начальника управління - начальника відділу протидії злочинам у сфері обігу протиправного контенту і телекомунікації)


"Прект Шкільний офіцер поліції як інструмент безпеки дітей " - Зборов О.О.(заступник начальника відділу зв'язків з городськістю Департаменту патрульної поліції)

"Діяльнсть ГО "Ла Страда-Україна", спрямована на профілактику залучення дітей до небезпечних квестів" - Левченко К.Б. (президентка ГО "Ла Страда-Україна")

 "Національна дитяча  "гаряча лінія"- для дітей та про дітей" - СотніченкоІ.А. (координаторка національна дитяча  "гаряча лінія" з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гедерної дискримінації ГО "Ла Страда -Україна")"Методичне забезпечення  профілактики залучення дітей в небезпечні квести" - Андрєєнкова В.Л. (директорка департаменту профілактики, освіти та медіації ГО "Ла Страда-Україна")

          Окрім того Державна наукова установа "Інститут модернізації змісту освіти" провів семінар - нараду для завідувачів обласних центрів (кабінетів) практичної психології та соціальної роботи "Стан і розвиток психологічної служби сиситеми освіти України"
12 жовтня 2017 р.  12 жовтня 2017 року відбувся обласний науково - методичний семінар «Ціннісний підхід у формуванні громадянської активності молоді»  для практичних психологів та соціальних педагогів навчальних закладів обласного підпорядкування, відповідно до плану роботи ЗОІППО на 2017 навчальний рік.


          На семінарі були присутні 30  практичних психологів та соціальних педагогів навчальних закладів обласного підпорядкування м. Запоріжжя та Запорізької області

          

          В рамках семінару було розглянуто:Громадянин і громадянство

Громадянська компетентність і патріотизм молоді

Цінності і ціннісні орієнтації молодої особистості

Ціннісні засади формування особистості громадянина


18.05.2017


           18.05.2017р. в рамках ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «НЕПЕРЕРВНА ОСВІТА НОВОГО СТОРІЧЧЯ: ДОСЯГНЕННЯ І ПЕРСПЕКТИВИ»,  було проведено обласний науковий семінар  на тему "Переосмислення цінностей освіти в становленні української школи"для методистів з психологічної служби методичних кабінетів (центрів) районних (міських) відділів (управлянь) освіти, Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради, відповідно до плану роботи ЗОІППО на 2017 навчальний рік. На семінарі були присутні 17 методистів з психологічної служби.


                          В ході семінару було розглянуто:→ Системи цінностей сучасної освіти України: Соціально-філософський, психологічний та педагогічний аспект.
→ Людський капітал як наукова категорія та феномен реальності
→ Роль психолога в формуванні людського капіталу учнів13.04.2017         16 квітня 2017 року відбувся обласний науково - методичний семінар "Мотивація професійного самовдосконалення працівника психологічної служби в умовах модернізації освіти" для методистів з психологічної служби методичних кабінетів (центрів) районних (міських) відділ (управлінь)освіти, відповідно до плану роботи ЗОІППО на 2017 навчальний рік.
          На семінарі були присутні 18 методистів з психологічної служби методичних кабінетів (центрів) районних (міських) відділ (управлінь)освіти  м. Запоріжжя та Запорізької області
          
          В рамках семінару було розглянуто:

◆Шлях реалізації нововведень нової української школи
◆Аналіз досягнень і втрат у процесі реформування психологічної служби системи освіти
◆Подолання негативних стереотипів діяльності та формування творчої програми розвитку в між курсовий період працівниками психологічної служби
◆Виявлення ефективності процесу та результатів підвищення кваліфікації, методичної роботи та самоосвіти


30.03.2017       30 березня 2017 року на базі Запорізького машинобудівного вищого професійного училища проведено обласний науково-практичний семінар "Застосування нових технік та прийомів щодо розв'язання конфліктів" для практичних психологів та соціальних педагогів системи ПТНЗ та ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації. 
     На семінарі були присутні 24 представника закладів професійно-технічної освіти та ВНЗ І-ІІ р.акр. Запорізької області. 
    
 В ході семінару з елементами тренінгу розглянуто питання щодо першопричин виникнення конфліктів, застосування нових технік та прийомів у  розв'язанні  конфліктів у студентському середовищі.
16.02.2017


              16 лютого 2017 р. відбувся обласний науково-методичний семінар "Психологічний, психолого-педагогічний і соціальний супровід інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми проблемами" для практичних психологів, соціальних педагогів закладів освіти,  в яких створено класи з інклюзивним навчанням відповідно до плану роботи ЗОІППО на 2017н.р.
              На семінарі були присутні 29 практичних психологів, соціальних педагогів закладів освіти,  в яких створено класи з інклюзивним навчанням м. Запоріжжя та Запорізької області.
             
             В рамках семінару було розглянуто: 
➞ Практичний аспект діяльності психологічної служби закладу освіти щодо організації супроводу інклюзивного навчання;
➞ Структура, завдання та зміст психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами у класах з інклюзивним навчанням;
➞Організація корекційної  роботи з дітьми з особливими освітніми потребами;
➞Соціально-педагогічний патронаж родин з дітьми з особливими освітніми потребами;
➞Формування психологічної готовності учасників навчально-виховного процесу (учні, бітьків, вчителів, представників адміністрації) до взаємодії з дитиною з особливими освітніми потребами.
              26.01.2017


26 січня 2017 р. проведено обласний науково-методичний семінар "Розвиток конфліктологічної компетентності спеціалістів психологічної служби" для практичних психологів та соціальних педагогів ПТНЗ, ВНЗ І-ІІ р. акредитації відповідно до плану роботи ЗОІППО на 2017 р. 
У семінарі прийняли участь 26 практичних психологів та соціальних педагогів ПТНЗ та ВНЗ І-ІІ р. акредитації м. Запоріжжя та Запорізької області. 
     
В ході семінару було розглянуто:


 • Модель  компетентності працівника психологічної служби;

 • Феноменологію та аналіз конфлікту;

 • Аспект незадоволення потреб особистості як першопричину виникнення конфліктів;

        В практичній частині семінару апробовано тест Томаса-Кілмана як інструмент діагностики поведінки в конфліктній ситуації  та представлена психологічна гра - подорож  на тему "Як знайти професійне "Я"" з досвіду роботи практичного психолога Запорізького будівельного Центру професійно-технічної освіти Сердюк Олени Валеріївни. 


25.11.2016

25 листопада відбувся брифінг для регіональних ЗМІ стосовно результатів програми з психосоціальної підтримки дітей та їхніх родин у Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Луганській та Харківській областях України. 
В рамках прес-брифінгу обговорювалися основні завдання та результати впровадження програми у рамках ініціативи Європейського Союзу та ЮНІСЕФ «Діти миру».

До участі у прес-конференції були запрошені:
-  Хіврич Валентина, заступник начальника управління Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації;
-      Конрад Тетяна, провідний експерт проекту, психотерапевт;
-      Арутюнян Каріне, тренер проекту, м. Запоріжжя;
-      Бородай Світлана, тренер проекту, м. Запоріжжя;
-      Плотнікова Наталія, представник від батьків, учасник проекту;
-      Казакова Олена, тренер проекту, м. Запоріжжя;
-      Кравчук Оксана, представник від вчителів, учасник проекту;
-      Карпова Ліна, тренер проекту, м. Бердянськ;
-      Павленко Тетяна, тренер проекту, м Енергодар;
-      Макаренко Дарина, регіональний координатор проекту.

За напрямком надання дітям і родинам психосоціальної підтримки в області було підготовлено 160 спеціалістів-психологів, п’ять тренерів-психологів, пройшли навчання 770 педагогів. Загалом було надано психосоціальну допомогу 21017 учням.
- Область отримала потужну команду фахівців, які знають і вміють створити атмосферу безпеки, формувати безконфліктний простір. Нами розроблено методики, які можуть використовувати у роботі всі вчителі, видано посібники для батьків, - підбила попередні підсумки провідний експерт проекту Тетяна Конрад.

Тренери проекту поділилися отриманим досвідом та зворотнім зв'язком від учасників. Тренер з м.Енергодар представила відео-інтерв'ю з учасниками проекту 

Детальну інформацію про діяльність проекту, його учасників та інформаційні матеріали можна знайти на сайті та Facebookсторінці Центру психічного здоров’я та психосоціального супроводу НаУКМА:
https://www.facebook.com/PsychosocialSupportNaUKMA/,
Центру психосоціальної підтримки НаУКМА: 
https://www.facebook.com/kmarehab/ та ресурсного порталу «Допоможи дітям теплим словом»:http://wordshelp.com.ua/#/.

20.10.2016

Науково-практичний семінар для методистів з психологічної служби методичних кабінетів (центрів) відділів (управлінь) освіти
Психологічне забезпечення розробки та впровадження моделей нацiонально-патрiотичного виховання сучасної молодi
20 жовтня 2016 р. відбувся обласний науково-практичний семінар «Психологічне забезпечення розробки та впровадження моделей нацiонально-патрiотичного виховання сучасної молодi» для методистів з психологічної служби методичних кабінетів (центрів) відділів (управлінь) освіти. Семінар організовано обласним науково-методичним Центром психології та соціології освіти в рамках заходів ЗОІППО на 2016 рік з метою наукового  i навчально-методичного забезпечення  виконання Концепцiї нацiонально-патрiотичного виховання дiтей i молодi.
 У семінарі взяли участь методисти  з психологічної служби методичних кабінетів (центрів) відділів (управлінь) освіти Бердянського, Василівського, Вільнянського, Веселівського, Гуляйпільського, Запорізького, Мелітопольского, Кам’янсько-Дніпровського районів області та міст Мелітополя та Енергодара.
В ході роботи розглянуто питання: 
· Наукові підходи до проектування моделей та процесу нацiонально-патрiотичного виховання дiтей та молодi.
· Пріоритетні моделі діяльності психологічної служби щодо впровадження нацiонально-патрiотичного виховання у навчальних закладах Запорізької області.
· Актуальні питання організації моніторингових досліджень щодо запровадження моделей нацiонально-патрiотичного виховання дiтей дошкільного та шкільного віку.
· Формування готовності педагогічних працівників до запровадження моделей нацiонально-патрiотичного виховання сучасної молодi в умовах сьогодення. 

1 комментарий:

 1. Дякуємо за змістовний семінар, проведений О.М. Сироватко і І.А.Величко 31.01. 2019 р. Отримали багато методичного матеріалу, обговорили важливі теми діяльності психологічної служби, зокрема профілактику насильства в учнівському середовищі та домащнє насильство, переглянули цікавий досвід роботи практичного психолога Запорізького колегіуму "Елінт".Бажаємо нашому обласному Центру подальшого процвітання і успіхів!

  ОтветитьУдалить